PDA

View Full Version : 2 تا سوال از sqlite

peyman_Esi
شنبه 05 دی 1394, 20:10 عصر
((به نام خدا))
باسلام.
2 تا سوال درباره دیتابیس sqlite داشتم.
1-چیکار کنم که وقتی کسی که برنامم رو روی درایو C نصب میکنه دیتابیس sqlite که برنامه به اون نیاز داره readonly نشه.
2-برنامم محتویات خودش را توی یک دیتابیس وارد میکنه.میخوام سرویسی طراحی کنم که وقتی اجرا میشه حذف اون فایل رو غیر ممکن کنه و فقط به برنامه اجازه دسترسی و حذف رو بده.اما کدش رو بلد نیستم.لطفا کمک کنید فوریه.تازه اگه سرویس برای خاموش شدن نیاز به پسوردی داشت که کاربر در موقع نصب برنامه وارد میکرد خیلی بهتر میشه.
اگه توانستید اموزش ساخت سرویس و نصب کننده ان هم بگذارید خیلی ممنون میشم.
با تشکر.

محمد آشتیانی
پنج شنبه 10 دی 1394, 21:59 عصر
سلام
هیچکدوم از سوالات شما ربطی به sqlite نداره
مورد اول باید دسترسی read/write به فولدری که دیتابیس داخلش هست ترجیحا everyone بدید. اینکار رو نرم افزارهای ستاپ ساز هم انجام میدن.
سوال دوم هم امکانش نیست ، ممکنه شما سرویسی بنویسید که دیتابیس شما رو in use نگه داره که این هم به نظر بنده حتی اگر بشود ، راه حل جالبی نیست، اما خود سرویس رو نمیتونید به صورتی که فرمودید بنویسید.

موفق باشید.

peyman_Esi
جمعه 11 دی 1394, 16:16 عصر
((به نام خدا))

باسلام.
ممنون از جوابتون.
پس تنها راهش اینه که کاری کنم وقتی سرویس روشن بشه به وسیله ی یک filestream که فقط بخواد فایل رو بخونه اونو از حذف شدن نجات بدم.
یک سوال دیگه:
امکانش هست که filestream داخل سرویس فقط فایلو برای خوندن باز کنه و من از طریغ برنامه بتونم فایلو(دیتابیس) ویرایش کنم.اگه همزمان باز باشند execption نمیده.

محمد آشتیانی
شنبه 12 دی 1394, 00:14 صبح
سلام
من فکر میکنم اصلا نیازی به این کارها نیست ، شما اگر هدفتون رو واضح و دقیق بفرمایید ، احتمالا راه حل های خیلی بهتری میشه برای مشکل شما پیشنهاد داد.

peyman_Esi
شنبه 12 دی 1394, 16:46 عصر
((به نام خدا))

من فقط میخوام وقتی برنامه در حال اجرا نیست میشه سرویسی بنویسم که با اجرا شدن آن از حذف شدن فایل دیتابیس جلوگیری کنه.
با تشکر.