PDA

View Full Version : ساخت حلقه

fshadh1
شنبه 05 دی 1394, 21:24 عصر
سلام چگونه میشه یه ماژول یا یک تابع عمومی تعریف کرد که تعداد n تکس باکس را خالی قرار بده ؟ :متفکر::متفکر:

roo.row
شنبه 05 دی 1394, 22:04 عصر
با سلام
سوالتون خیلی گنگه لطفا بهتر بیان کنید

چرا داخل خود فرم نمی زارید اونجوری شلوغ میشه :

و در ضمن اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما می خواین تعداد نامعلومی تکس باکس رو خالی کنید که اون با یه حلقه for به شکل زیر حل میشه
البته باید تکس هاتون آرایه ای باشن :
Dim x
Dim y
Dim i
y = Text2.Text
For i = 1 To y
x = x + 1
Text1(x) = ""
Next i
End Sub

y تعداد تکس باکس ها از هر جاکه می خواین بدست بیارین اگرم نمیدونید از ubound استفاده کنید
x متغیر شماره تکس باکس

با تشکر

fshadh1
یک شنبه 06 دی 1394, 14:45 عصر
سلام دوست عزیز این دستوری که نوشتین کار نکرد . من میخوام ی ماژول تعریف کنم که تمام تکس باکسهای فرمامو خالی کنه . یعنی اگه توی یکی از فرمام صداش کردم تکس باکسهای اون فرمو خالی کنه

fshadh1
یک شنبه 06 دی 1394, 14:53 عصر
ی سوال دیگه هم داشتم اینکه من از یک دیتا بیس برای ذخیره اطلاعاتم استفاده می کنم بعد یک دیتا گرید هم توی صفحه ام گذاشتم برای اینکه اطلاعاتی که وارد می کنم نشون بده . ی دکمه طراحی کردم که اون رکوردی که میخوام توی دیتاگرید حذفش میکنه با کد ado.recordset.delete ولی می خوام یه شرط بذارم اینکه رکوردی که خالیه پیغام بده بهم که این رکورد خالیه و قابل حذف نیست . چطوری میتونم این شرطو بهش بدم از طریق دیتاگرید . یعنی بگم سطری از دیتا گرید که خالیه حذف نکن

roo.row
یک شنبه 06 دی 1394, 18:04 عصر
با سلام
درباه سوال دومتون

If ado1.Recordset.Fields!family = "" Then
MsgBox ("dont found")
end if
بستگی داره ado رو چه رکوردی فکوس باشه

یک exit sub هم اضافه کنید تا کد های بعدش اجرا نشه همون حذف رکورد

و در ضمن اولا کد کملا صحیحه و درست عمل میکنه
دلیل ارور احتمالی این هست که شما به کد توجه نکردین و فقط چند تکس باکس آرایه ای ساختین
چون ویژوال بیسیک آرایه ها رو از 0 نام گذاری می کنه پس خط for رو باید برحسب نیاز و تعداد تکس باکس هاتون تغییر بدید
کد کامل رو بصورت پروژه در ضمیمه قرار میدم تا استفاده کنید

با تشکر

fshadh1
یک شنبه 06 دی 1394, 20:31 عصر
ممنون . ی سوال دیگه هم داشتم چطوری میتونم به فرم ی دکمه درج تصویر اضافه کنم . زمانی که این دکمه میزنم فایل تصویرو انتخاب کنم بعد توی دیتابیس ذخیره بشه . بعد واسه نمایشش تو فرم چکار کنم ؟

roo.row
یک شنبه 06 دی 1394, 21:51 عصر
با سلام

برای باز کردن عکس از command control استفاده کنید
برای سیو کردنش هم از دستور کپی مثل سورس
در ضمن لطفا برای سوالات دیگه یه تاپیک باز کنید
با تشکر

fshadh1
یک شنبه 06 دی 1394, 22:14 عصر
ببخشید ولی باز کردن زیاد تاپیک هم خوب نیست .
ببخشید من میخوام از popup menu در فرمم استفاده کنم ocx پاپ اپ منو رو دارم ولی نمیدونم چطوری باید ازش استفاده کنم . یعنی میخوام با کلیک راست روی فرم ی سری از منو ها رو نشون بده چطوری میشه اینکارو انجام داد ؟؟؟ به فرم که اضافش میکنم راست کلیک می کنم چیزی نمیاره

samiasoft
دوشنبه 07 دی 1394, 13:48 عصر
اتفاقا این حالتی که شما در نظر دارید درست نیست.

چون در این حالت بی نظمی به وجود می آید و کاربری اگر بعدا دنبال موضوعی بگرده سخت تر پیداش خواهد کرد.

پس لطف کنید سوالاتی که مربوط به قسمت های مختلف هستش رو در تاپیک های جداگانه بپرسید. تا بهتر دوستانمون شما رو راهنمایی کنند.

roo.row
دوشنبه 07 دی 1394, 15:58 عصر
با سلام
با تشکر از دوست خوبمون
بله این روش صحیح نست با این حال شما یا باید برای کارتونocxداشته باشین
یا در روی داد ماس رایت کی داون بنویسی بوسیله لیست یا کمبو که همونطور که دوستمون هم گفتند شلوغ میشه
با تشکر

fshadh1
دوشنبه 07 دی 1394, 18:16 عصر
اقا این کدی که راجع به ارور برای خالی بودن رکورد در دیتابیس نوشتین کار نمیکنه
من میخوام دستوری بنویسم که اگه 5 تا رکورد ثبت کردیم و هر 5 تای اونارو پاک کردیم دیگه هیچ رکوردی نیست که پاک بشه پس در نتیجه ارور بده که هیچ رکوردی ثبت نشده

roo.row
دوشنبه 07 دی 1394, 20:21 عصر
با سلام
اون کد می آد خالی بودن فیلد هارو برسی میکنه نه خالی بودن رکورد ها برای چک کردن خالی بودن هر جدول از کد زیر استفاده می کنیم

Ado1.CommandType = 8
Ado1.RecordSource = " Select * from t1"
Ado1.Refresh
If Ado1.Recordset.RecordCount = 0 Then
MsgBox ("no record founded")
Exit Sub
End If

این کد اول جدل رو در ado بارگزاری میکنه بعد چک میکنه رکوردی داره یا نه

با تشکر

fshadh1
چهارشنبه 09 دی 1394, 11:11 صبح
ببخشید این commandType کاربردش دقیقا چیه؟؟

roo.row
چهارشنبه 09 دی 1394, 20:21 عصر
با سلام خدمت شما

ابزار adodc فقط برای یک کار تهیه نشده و کاربرد های مختلفی دارد
در اینجا ما به کاربرد مورد نظر خود اشاره می کنیم که شماره عملیات مربوطش 8 هست
بدون اون این ابزار دچار ارور میشه چون در حالت معمول کامند تیپ آن برابر 3 و یا 1 است و مورد نیازمان نیست (بر روی خروجی گیری تنظیم است)
همچنین می تونید انواع کاربرد هاش رو با کدنویسی ببینید که در اون چهار کاربرد اولش یعنی نوع خروجی رو بهتون نشون میده

با تشکر