PDA

View Full Version : مشکل Lookup و null

Mohammad_Mnt
دوشنبه 06 شهریور 1385, 22:13 عصر
یه ADOTable دارم که فیلدهای اون توی Design time درست شده. در کنار این فیلدها یه فیلد Lookup گذاشتم. فیلد مرتبط با این lookup که توی همین Table است (فرضا" myField ) ، می تونه Null باشه
مشکل اینه که اگه رکوردی با مقدار null برای MyField داشته باشم، یه EOLEException با پیام unknown error توی یونیت ADO پیش می آد.

Mah6447
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 11:04 صبح
یه ADOTable دارم که فیلدهای اون توی Design time درست شده. در کنار این فیلدها یه فیلد Lookup گذاشتم. فیلد مرتبط با این lookup که توی همین Table است (فرضا" myField ) ، می تونه Null باشه
مشکل اینه که اگه رکوردی با مقدار null برای MyField داشته باشم، یه EOLEException با پیام unknown error توی یونیت ADO پیش می آد.

اساتید فن لطفاً راهنمایی کنید . من هم همین مشکل را دارم ...!؟

مهدی کرامتی
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 18:32 عصر
یه بار لینک گوگل گروپز رو بهت دادم، نه؟

اونجا جستجو کن، بعد بیا اینجا جواب این بنده خدا رو هم بده.

تو دیگه بزرگ شدی محمد.

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 20:58 عصر
اصلا" حواسم نبود

تو دیگه بزرگ شدی محمد
:قهقهه::قهقهه: یه ربعه دارم می خندم. ای ول :لبخند::قهقهه:

mehranFX
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 22:09 عصر
اگر دقت کرده باشی این پیغام خطا فقط در هنگام استفاده از دیباگر دلفی نمایش داده می شه و اگه فایل EXE رو اجرا کنی بدون هیچ اشکالی برنامه ات اجرا خواهد شد.
اگه می خوای در هنگام استفاده از دیباگر با این مشکل مواجه نشی مسیر زیر رو دنبال کن

In Delphi environment:
Tools>Debugger Options >Language Exceptions Tab> Uncheck Stop on Delphi Exceptions

m-khorsandi
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 22:32 عصر
Ado and Lookup Fields (http://groups.google.com/group/borland.public.delphi.database.sqlservers/browse_thread/thread/33608c3e04623461/c7555602462cb9c4%23c7555602462cb9c4)

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 22:43 عصر
ممنون :قلب: فقط کافیه LookupCashe فیلد لوکاپ رو True کنی !! همین :تشویق:
یا من بلد نیستم سرچ کنم یا من کلا" نمی تونم سرچ کنم ! حدود یه ساعت و نیمی می شد که داشتم سرچ می کردم ولی پیدا نکرده بودم. :گیج:
ببینم، شما چطوری سرچ می کنین که سریع پیدا می کنین ؟ :متفکر: