PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در انجام کد در زمان باز شدن فرم

Nazir Ahmad
دوشنبه 07 دی 1394, 14:12 عصر
سلام
قبلا ممنون از همکاری

تو دیتابیس ما یه فرم ورود داریم که هر کاربر نام کاربری و رمز عبور خودش رو انتخاب میکنه و وارد سیستم میشه. و زمانی که وارد فرم اصلی برنامه میشه نام کاربری و سطح دسترسی اون به کنترولهای Unbound ی که در فرم اصلی وجود داره وارد میشه.
حالا مشکل اینه که من میخوام وقتی کاربر وارد فرم اصلی میشه نظر به سطح دسترسی که داره بعضی قسمتهای فرم اصلی رو مثلا غیر فعال کنم.
زمانی که وارد فرم میشم با کلیک روی یه دکمه به راحتی این کار انجام میشه اما در زمان باز شدن فرم کدها اعمال نمیشن.
فایل ضمیمه رو هم برای درک بهتر اضافه کردم.

ممنون
یا حق

Nazir Ahmad
سه شنبه 08 دی 1394, 09:37 صبح
اساتید لطفا کمک کنید.

New Account
سه شنبه 08 دی 1394, 10:35 صبح
سلام Nazir Ahmad

بنده نمی دونم شما چرا از این نوع کدینگ استفاده کردید :

DoCmd.close acForm, "Login"
DoCmd.OpenForm "HomePage"
Forms![HomePage]![check] = Rs1![check]
.....

با مقدمه همین سئوال بنده , وقتی شما مقادیری رو به این روش به یک فیلد Unbound دارید منتقل میکنید , خوب به همین شیوه هم اونها رو بخونید به طور مثال در ادامه همین کدینگی که نوشتید درج کنید :

If Forms![HomePage]![AccLvl] = 1 Or Forms![HomePage]![AccLvl] = 2 Then
Forms![HomePage]!cmb1.Enabled = True
.....

و یا از روشهای دیگه ای که ....

پی نوشت :

دوست من توضیح علل نقص روشتون , زمان زیادی رو میخواد که متاسفانه این زمان رو در دسترس ندارم , خلاصه خدمتتون عرض میکنم روشتون غلط و دردسر سازه

فکر میکنم با جستجو در نت , حداقل با نمونه هایی , هر چند که کامل نیستند ولی مطمئنا بسیاری از نقائص روش شما رو ندارند , مواجه بشید

در یک سیستم بسته از روش مورد اشاره فوق استفاده میشه ( البته اون هم نه با کدینگ فعلی )

متاسفانه در حال حاضر کمک بیشتری از دستم بر نمیاد

موفق باشید

Nazir Ahmad
سه شنبه 08 دی 1394, 13:01 عصر
ممنون
New Account (http://barnamenevis.org/member.php?292124-New-Account) عزیز.
من تو تالار نمونه هایی رو که دیدم یکی شون همین بود و من هم از همین روش استفاده کردم و تقریبا برای همین نواقصی که گفتید خواستم تو این تاپیک مطرح کنم تا بلکه به یه جواب دقیق برسم. حالا اگه امکان داره یه نمونه خوب برای این کار معرفی کنید تا نواقصی رو که اشاره کردید برطرف کنم.
باز هم ممنون