PDA

View Full Version : گفتگو: درک برنامه نویسی

mamaligh67
دوشنبه 07 دی 1394, 16:16 عصر
سلام خدمت اساتید محترم. من یه سوال کلی دارم که مشکل خیلی از جوونایی مثل منه. من فارق التحصیل رشته کامپیوترم. نزدیک چندماهه به شاخه برنامه نویسی دات نت رفتم. ولی یه مشکل کلی دارم. اونم اینه که من بصورت کامل آموزش هارو میبینم و میفهمم و مشکلی ندارم ولی اصلا نمیتونم کد بنویسم. اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم. چی بنویسم. دوست ندارم کپی و پیست کنم. آموزش هارو میبینم و مشکلی ندارم مثلا ASP یا #C ولی مشکلم اینه که نمیدونم چی بنویسم و نیازم چیه. چه کلاسی رو کجا باید تعریف کنم. ولی توی آموزش ها خیلی خوب میفهمم ولی خودم نمیتونم پروژه بنویسم. بعضی هارو دیدم چنان درکی از برنامه نویسی دارند که میدونن چی رو کجا بیارند و پروژه های بزرگی مینویسند. ولی من توی نقطه صفرش گیر میکنم. بگید چطوری برنامه نویسی رو یاد بگیرم. اصولش چیه

darknes666
دوشنبه 07 دی 1394, 18:22 عصر
سلام خدمت اساتید محترم. من یه سوال کلی دارم که مشکل خیلی از جوونایی مثل منه. من فارق التحصیل رشته کامپیوترم. نزدیک چندماهه به شاخه برنامه نویسی دات نت رفتم. ولی یه مشکل کلی دارم. اونم اینه که من بصورت کامل آموزش هارو میبینم و میفهمم و مشکلی ندارم ولی اصلا نمیتونم کد بنویسم. اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم. چی بنویسم. دوست ندارم کپی و پیست کنم. آموزش هارو میبینم و مشکلی ندارم مثلا ASP یا #C ولی مشکلم اینه که نمیدونم چی بنویسم و نیازم چیه. چه کلاسی رو کجا باید تعریف کنم. ولی توی آموزش ها خیلی خوب میفهمم ولی خودم نمیتونم پروژه بنویسم. بعضی هارو دیدم چنان درکی از برنامه نویسی دارند که میدونن چی رو کجا بیارند و پروژه های بزرگی مینویسند. ولی من توی نقطه صفرش گیر میکنم. بگید چطوری برنامه نویسی رو یاد بگیرم. اصولش چیه

من دقیقا درک نمیکنم که مشکلتون چیه ولی خیلی ها تو این فروم ازاین سوالا پرسیدن و فروم از اینجور سوالا انباشته شده.نمیدونم تو چه سطحی هستین ولی میتونم بگم راهش تمرینه.بعضیا استعداد دارن اون قضیش فرق داره ولی اگر یک فرد عادی با هوش متوسط تلاش کنه میتونه شاهد پیشرفتش باشه.
شما وقتی میخوای یه برنامه بنویسی باید برنامه رو بخش بخش کنی و بخش های کوچیک رو اول بنویسی و بعد با کنار گذاشتن اون بخش های کوچیک کل برنامتو شکل بدی.
شما از برنامه های ساده شروع کن و کم کم به سمت برنامه های بزرگ برو.وقتی این کارو زیاد انجام بدی خود به خود خیلی از کد ها رو بدون فکر کردن مینویسی.

tanavar_ayat
سه شنبه 08 دی 1394, 14:56 عصر

ینی میخای تو 2 روز درک کنی

pbm_soy
سه شنبه 08 دی 1394, 22:43 عصر
عجله نکن
اول از برنامه های کوچک شروع کن
هدف را دقیقا مشخص کن
برنامه را به بخشهای کوچکتر تقسیم کن وسعی کن هر بخش را جدا بنویسی
در انجام هر مرحله کمک بگیر یا هر مرحله را که انجام دادی نشان بده
البته طوری نباشه که اصلا کاری نکنی وبگی من تلاش کردم نشد
تا میتوانی برنامه های نوشته شده را مطالعه کن و درک کن
حتی همان برنامه ای که درک کردی را توسعه بده وچندتا امکانات بهش اضافه کن
مثل شاعر شدن است کارای دیگران را مطالعه کن وکارهات را نشان بده تا ایراداتش مشخص شه