PDA

View Full Version : سوال: ایجاد فایل اجرایی با آی پی

MrNoise
چهارشنبه 09 دی 1394, 11:13 صبح
سلام خدمت مدیران و برنامه نویسان محترم
زحمتی دارم خدمت شما عزیزان
من میخاهم یک فایل اجرایی مثلا از نوع exe ایجاد کنم که آی پی داشته باشه یعنی وقتی آی پی مد نظرمو میزنم رو سیستم به منو های اون فایل اجرایی متصل بشم مثل مودم های ای دی اس ال
خیلی ممنون میشم این قسمت از سوالمو جواب بدید تا بعدا وارد فاز بهدی برنامه نویسیم بشم
ممنون موفق باشید

meys34
چهارشنبه 09 دی 1394, 15:10 عصر
سلام

با استفاده از Winsock میشه این کار رو کرد و دقیقا سیستمش مشابه ارتباط برنامه های چت هست که سورسش هست بگردید پیدا میشه....

شما فقط پورت رو تعیین می کنید و بعدش باید Winsock1.Listen کنید تا درخواستی به شما برسه...

دستور های دریافتی به شکل POST یا GET هست که باید جواب مناسب بهش داده بشه تا توی مرورگر به درستی نمایش داده بشه...

GET /mail HTTP/1.1
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/46.0.2490.86 Safari/537.36
Host: 127.0.0.1:123
Accept: text/html, application/xml;q=0.9, application/xhtml+xml, image/png, image/webp, image/jpeg, image/gif, image/x-xbitmap, */*;q=0.1
Accept-Language: en-US,en;q=0.9
Accept-Encoding: gzip, deflate
Connection: Keep-Alive

مثلا این یه دستور به روی پورت 123 هست (خط سوم) که درخواست آدرس /mail رو داره (خط اول)

توی آدرس بار این رو تایپ کردم: http://127.0.0.1:123/mail

پاسخ هم باید به شکل های استاندار باشه مثلا برای نمایش یه عکس:

Dim FileString As String
Dim D() As Byte

Open "1.png" For Binary As #1
ReDim D(LOF(1#)) As Byte

Get #1, , D

Close #1

FileString = StrConv(D(), vbUnicode)

sMSG = "HTTP/1.1 200 OK" & vbCrLf
sMSG = sMSG & "Accept: */*" & vbCrLf
sMSG = sMSG & "Accept: text/html" & vbCrLf
sMSG = sMSG & "Referer: " & vbCrLf
sMSG = sMSG & "User-Agent: Barnamenevis.org!" & vbCrLf
sMSG = sMSG & "Content-type: image/png" & vbCrLf
sMSG = sMSG & "Content-length: " & Len(FileString) & vbCrLf
sMSG = sMSG & vbCrLf

Winsock1.SendData sMSG
Winsock1.SendData D

MrNoise
چهارشنبه 09 دی 1394, 22:38 عصر
ماشالله چقدر جامع بود پاسخ :گیج:
خیلی ممنون عزیز یکم به درد من رسیدگی کنید لطفا :افسرده:
خیلی ممنون میشم
با این اوصاف من دقیقا یه صفحه میخام
که یک دکمه داشته باشه یدونه لیبل
وقتی تو براوزر ادرسمو تایپ کردن و یا به وسیله هر چی متصل شدند روی لیبل بنویسه x کانکتید
بعد وقتی دکمه رو زدم یک مقداری رو بهش برگردونه
البته مقدار الزاما عدد مد نظر نیست یه اهنگ یه فایل یه متن هر چی که دلم خواست میشه ؟

meys34
پنج شنبه 10 دی 1394, 12:52 عصر
سلام

از اینجا به بعدش دیگه نیاز به شناخت از HTML هست...

برای ساخت صفحه ای که توانایی ارسال اطلاعات داشته باشه توی HTML از <Form> استفاده میشه...

اینجا یه مثال هست که امکان این رو داره که خودتون توش تغییر بدید و مستقیم مشاهده کنید...

http://www.w3schools.com/html/tryit.asp?filename=tryhtml_form_legend

برای ارسال فایل هم از <input> که داخل همون <Form> باید باشه استفاده میشه...

http://www.w3schools.com/tags/tryit.asp?filename=tryhtml5_input_type_file

نکته اول اینکه »»» صفحات html معمولا از امنیت بالایی برخوردار هستند و احتمالا! به روش ساده! نمیشه به طور اتوماتیک بدون اطلاع کاربر فایلی رو ارسال کنند....

دوم اینکه »»» خوشبختانه با هر وسیله ای (موبایل تبلت) که به آدرستون وصل بشید صفحه شما نمایش داده میشه و ربطی به سیستم عامل نداره...

سوم اینکه »»» آی پی ها معمولا به شکل دینامیک هستند و به ریست مودم تغییر می کنند، یا حتی قطع شدن کانکشن Adsl به هردلیلی...

چهارم اینکه »»» اگر میخواید به صفحه تون از هر جای دنیا اتصال داشته باشید

باید تنظیمات مودم Adsl قسمت Port Forwarding (یا در برخی مودم ها NAT>Virtual Server یا مشابه این ها) رو تغییر بدید...

(تنظیمات فایروال روی سیستمتون هم که جای خود داره...)