PDA

View Full Version : SORT بی دلیل دیتابیس

niko2008
چهارشنبه 09 دی 1394, 12:36 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
یه مشکل در اضافه کردن داده به VSFLEXGRID در دیتابیس اکسس دارم
اونم اینکه تا ID شماره 110 مشکل خاصی نداشتم ولی با اضافه کردن ID 111 ، روی VSFLEXGRID داده ها SORT میشن و ID شماره 111 میاد بعد از 1 قرار میگیره در ضمن اخرین فیلد رو در دیتابیس 110 میشناسه در ADD فیلد جدید هم ارور میده چون ID شماره 111 رو به عنوان آخرین ID بعد از 110 آخرین میشناسه اجازه اضافه کردن نمیده

alirezabahrami
چهارشنبه 09 دی 1394, 14:36 عصر
سلام
بررسی کن فیلد ID در جدول مربوطه با چه دیتاتایپی معرفی کرده اید !
شاید دیتاتایپ آن را از نوع text معرفی کرده اید .
یا علی

niko2008
چهارشنبه 09 دی 1394, 19:26 عصر
استاد عرض کنم خدمت شما که دیتا تایب ID رو TEXT و NUMBER انتخاب کردم باز فرق نکرد!!!!

roo.row
چهارشنبه 09 دی 1394, 20:29 عصر
با سلام
از کامپوننت جدیدش که توی انجمن هست استفاده کنید درست میشه(فک کنم ورژن 8 باشه)
البته باید بگم که حواستون به نوع نوشته در اکسس باشه و نوعش رو نامبر تعریف کنید
اگرم مشکلتون رفع نشد از data graid استفاده کنید (یکم ساده تره ولی خوب توی این کار شما مشکلی نداره)
در ضمن فیلد ID در اکسس به طور معمول زمانی که تیبل ایجاد می کنید هست روی همون انجام بدید
با تشکر

niko2008
چهارشنبه 09 دی 1394, 21:59 عصر
واقعا جای تعجب داره که من از VSFLEXGRID 8 , نوع ID نامبر و اصلا از کد SORT چه در ADODC , و چه در گرید استفاده نکردم باز این اتفاق میفته!!!

حالا فرض بر اینکه کاربر دیتابیس رو دستکاری کرده باشه و فیلید ID رو از نوع تکست انتخاب کرده باشه من فیلد ID رو حذف و دوباره ایجاد کردم یه بار اتونامبر و یه بار هم نامبر .....

آقا نشد که نشد تا ID شماره 110 درست از 111 میاد زیر 1 قرار میگیره.

واقعا دیگه موندم در ضمن این اولین برنامه نیس که مینویسم ......

niko2008
جمعه 11 دی 1394, 09:00 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
اقا بنظر شما چکار کنم؟

alirezabahrami
جمعه 11 دی 1394, 12:01 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
اقا بنظر شما چکار کنم؟
سلام
چنانچه در آپلود کردن برنامه ات معذورید حداقل دیتابیس را ضمیمه کن تا توسط دوستان بررسی شود.
یا علی

niko2008
شنبه 12 دی 1394, 22:00 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان عزیز
عر ض کنم خدمت دوستان عزیز که یه تجربه بود در ویندوز ۸ و ۱۰ که من در XP رعایت نمی کردم و اون این بود که در دستور SELECT خروجی هارو با ID یا ORDER BY ID مرتب کردم که مشکلم حل شد
خیلی ممنون از محبت تون