PDA

View Full Version : سوال: سربرگ در گزارش اکسس

majidosmani
چهارشنبه 09 دی 1394, 22:44 عصر
سلام خدمت اساتید محترم میگم من دو سوال درباره بخش رپورت اکسس دارم
1-من یک فرم دارم که از طریق آن گزارش را ایجاد میکنم حالا می خواهم با توجه به یک مقدار در فرمم سر برگ گزارش تغییر کند برای همین در سر برگ گزارشم یک تکس باکس گذاشتم و کنترل سورس آن را این طور نوشتم

=[Forms]![f4]![Text81]
حالا وقتی گزارش را باز میکنم داخل سربرگم عبارت

#Name?
را نمایش میده
2- سوال دوم این است من چون فایل اصلی اکسس را مخفی کردم حالا وقتی گزارش را نمایش می دهد برای پرینت کردن گزارش مشکل دارم نمی دانم چطوری باید گزارش را پرینت کنم آیا شما راهی سراغ ندارید چون فایل اصلی اکسس مخفی است دیگر به دکمه پرینت اکسس دسترسی ندارم

saeed1234n
چهارشنبه 09 دی 1394, 23:13 عصر
سلام

نمونه فایلتون را قرار دهید

هر دو سوال راهکار خود را دارند .

saeed1234n
پنج شنبه 10 دی 1394, 00:51 صبح
خطای سهوی می باشد

majidosmani
پنج شنبه 10 دی 1394, 07:47 صبح
سلام با تشکر آره مشکلم سهوی بود علتش این بود که موقعی که گزارش را باز می کردم من فرمم را می بستم واین مشکل به وجود می آمد من نباید فرمم را ببندم برای حل این مشکل من کد بسته شدن فرمم را در رویداد on active گزارش نوشتم ولی باز مشکل حل نشد در اخر امدم در رویداد on timer گزارش نوشتم و کاری کردم که بعد از نیم ثانیه از باز شدن گزارش فرمم بسته بشه حالا یک مشکل دیگه که دارم توی پرینت کردن گزارش است چون فایل اصلی اکسسم مخفی است و کلید کنترل بعلاوه p کار نمیکنه نمی دونم چطور میشه از گزارش پرینت بگیرم

saeed28541
پنج شنبه 10 دی 1394, 08:17 صبح
سلام.
چرا از باتن که کد پرینت در اون نوشته شده در گزارش استفاده نمی کنید.

Private Sub Command64_Click()
DoCmd.RunCommand acCmdPrint
End Sub
یا از ماکرو print object هم می تونید استفاده کنید

majidosmani
پنج شنبه 10 دی 1394, 16:14 عصر
سلام مشکل سربگم هنوز کامل حل نشد من فایل نمونه را می فرستم بی زحمت نگاه کنید دو تا فایل گزارش داخل نرم افزار است که با فرم f4 باز میشه

saeed1234n
پنج شنبه 10 دی 1394, 17:26 عصر
سلام

138071

majidosmani
پنج شنبه 10 دی 1394, 19:24 عصر
سلام دست شما درد نکنه حالا فقط هنوز مشکل سر برگ گزارشم کامل حل نشده چون گاهی وقت ها سربرگم را نمایش میده و گاهی نمایش نمیده شما بی زحمت نگاه کنید ببینید میتونید مشکل را حل کنید من همانطور که در پست های قبلی گفته بودم کاری کردم که بعد از نیم ثانیه که گزارشم باز شد فرمم بسته بشه حالا گاهی این راه جواب میده گاهی نه من که گیچ شدم و یک چیز دیگه این که موقع پرینت چند صفحه خالی هم میگیره مثلا گزارش من اگر یک صفحه باشه 5 صفحه میگیره که 4 صفحه بعدی خالی هستند و فقط سر ستون های جداول داخلش هست

sepaco
یک شنبه 30 آبان 1395, 20:38 عصر
اساتید لطفا راهنمایی کنید.

1 -میخوام تو سر برگ گزارشاتم تو اکسس محدوده تاریخ رو نمایش بدم. یه Label j تو سربرگ قرار دادم و هر جا که لازمه از این دستور هم استفاده میکنم تا Label رو بسته به گزارش تغییر بدم : " گزارش تاریخ ..... تا تاریخ ..... " = [Reports]![Sum of Month]!Label8
ولی خطا میده و نمیتونم از طریق فرم با کد نویسی سربرگ رو ویرایش بدم و تغییر بدم.
ممنون میشم اگه کد صحیح شو بنویسید.

2- بجای شماره ماه های سال میخام نام ماهها رو بنویسه. نتیجه کوئری به گزارش اکسس ارسال میشه . چطور میتونم شماره ماه ها رو با نام ماهها معادل سازی کنم ؟

ممنون