PDA

View Full Version : سوال: تغییر آیتم کمبوباکس TaskbarButtons تسکبار از طریق کد نویسی

nazanin_90
پنج شنبه 10 دی 1394, 15:22 عصر
سلام
در تصویر ضمیمه میخواهم از طریق کد نویسی یکی از آیتم های کمبو باکس TaskbarButtons را انتخاب نمایم .
با تشکر

nazanin_90
یک شنبه 02 اسفند 1394, 14:21 عصر
سلام دوستان
برای انجام مورد فوق یک فایل bat را پیدا کردم و با اجرای فایل فوق گزینه دوم (نمایش آیکن برنامه با درج کپشن آن بر روی نوار تسکبار ویندوز) اجرا میشود
من میخواهم کدهای فوق را از طریق کد وی بی اجرا نمایم .آیا راهی وجود دارد ؟
با تشکر

alirezabahrami
سه شنبه 11 اسفند 1394, 12:42 عصر
سلام
پیروپیام خصوصی ، من کدهای فایل بچ را بصورت زیر تبدیل کردم:

Dim Res
Res = Shell("REG ADD HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer\ Advanced / V TaskbarGlomLevel / T REG_DWORD / D 00000001 / F", 0)
Shell ("taskkill /f /im explorer.exe")
Shell ("explorer.exe")

اما ظاهراً خط سوم کد فوق که معادل کد start explorer.exe در فایل فوق می باشد درست اجرا نمیشود .

امیدوارم اساتید بتوانند ایراد را برطرف نمایند
یا علی

pbm_soy
چهارشنبه 12 اسفند 1394, 18:17 عصر
اگر فایل bat نتیجه کارش به درد شما میخورد پس مستقیما همان فایل bat را از داخل vb فراخوانی کنید
یعنی داخل دستور شل فقط نام و مسیر محل قرار گرفتن فایل bat را بنویسید

یعنی اگر فایل bat را کنار فایل اجرایی قرار دهید دیگر نیازی به مسیر دادن نیست و بصورت زیر بنویسید
Shell("test.bat")

nazanin_90
پنج شنبه 13 اسفند 1394, 02:47 صبح
اگر فایل bat نتیجه کارش به درد شما میخورد پس مستقیما همان فایل bat را از داخل vb فراخوانی کنید
یعنی داخل دستور شل فقط نام و مسیر محل قرار گرفتن فایل bat را بنویسید

یعنی اگر فایل bat را کنار فایل اجرایی قرار دهید دیگر نیازی به مسیر دادن نیست و بصورت زیر بنویسید
Shell("test.bat")
سلام جناب pbm_soy !
طبق پیشنهاد جنابعالی عمل شد ولی ظاهراً کد start explorer.exe اجرا نمیگردد ( کل آیکون های دستکتاپ مخفی شده و دیگر ظاهر نمیشوند ) که در اجرای خود فایل این پروسه کامل انجام میشود و بعد از رفرش دستکتاپ مجدداً آیکونها ظاهر میشوند .
دقیقاً کدی که جناب بهرامی در پست 3 ارائه نموده اند همین کار را انجام میدهد ولی در این کد مرحله آخر صورت نمی پذیرد . بنظرم اگر اشکال مرحله آخر برطرف شود استفاده از کدهای جناب بهرامی بهتر است چون دیگر نیازی به وجودفایل bat در کنار برنامه هم نمی باشد .
راستی جنابpbm_soy ! آیا امکان دارد که فایل bat را به فایل Reg تبدیل نمود؟
با تشکر