PDA

View Full Version : سوال: طراحی و پیاده سازی یه مسنجر

kenman
یک شنبه 13 دی 1394, 22:45 عصر
سلام دوستان من در نظر دارم یه مسنجر خیلی حرفه ای بنویسم . نمیخوام الکی برم چنتا سورس بگیرم از اینور اونور کپی کنم بشه مسنجر . میخوام کدی رو که میزنم رو درک کنم . برای شروع هم میخوام در مورد نحوه کارکرد مسنجر ها تحقیق کنم (ببینم مسنجر ها چجونه کار میکنند .)توی اینترنت چیزی پیدا نکردم. اگر دوستان بتونن کمک کنن خیلی خیلی خوشحال میشم

pbm_soy
یک شنبه 13 دی 1394, 23:15 عصر
هم توی نت زیاد است هم تو همین سایت!
ماهی چندبار این سوال و یا شبیه این سوال تو این سایت مطرح میشود!

kenman
دوشنبه 14 دی 1394, 00:28 صبح

ممنون از استاد بزرگوار که وقت گذاشتین و جواب دادین به سوال بنده . اگر اشتباه نکنم دقیقا متوجه سوال بنده نشدید . سوال من چند بخش داشت . یکی از بخش ها با مثال :
مثلا کاربر یه پیام به سرور میفرسته آیا یه رشته خالی باید بفرسته یا یه رشته json که شامل نام کاربریش و کاربر مورد نظر و... که وقتی سرور اون رشته رو دریافت کرد متوجه بشه به چه شخصی باید پیام رو ارسال کنه.

سوال بالایی که پرسیدم نحوه اتصال و اینجور چیزا نبود چون اتصال و اینجوری چیزا چیزی نداره بحث مدیریت و افزایش کارایی سیستم مد نظره که مثلا چه نوع داده هایی بین کاربر و سرور جابجا بشه . توی همین سایت هم سرچ کردم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم در این مورد .
ممنون میشم از تجربیات شما و دوستان بزرگوار استفاده کنم . با تشکر

kenman
دوشنبه 14 دی 1394, 17:39 عصر

دوستان یعنی کسی نیست . ایشون هم دید تاپیک چیز پیش پا افتاده ای هست اومد یه پوزخندی زدو رفت . شما استاد ما تازه کار ممنون میشم شما و دوستان کمک کنن .

pbm_soy
سه شنبه 15 دی 1394, 00:16 صبح
دوست عزیز من به شما فقط گفتم سرچ کنید چون واقعا توهمین فروم هم خیلی در این مورد بحث شده است!
و مورد دیگر شما گفتید تو اینترنت سرچ کردید وگفتید چیزی پیدا نکردید! جای تعجب دارد!

برای راهنمایی در این زمینه هم اول باید نوع مسنجری که میخواهید بنویسید را مشخص کنید و همینطور از چه تکنولژی میخواهید استفاده کنید تا هم خودتون بتونید دقیقتر سرچ کنید و هم دوستان بتوانند راهنمایی کنند
میخواهید مسنجر p2p بنویسید یا server base
میخواهید سوکت پروگرامینگ کنید و یا براساس وب سرویس بنویسید و یا از وب سوکت و یا webrtc استفاده کنید؟
آیا میخواهید از پروتکلهای موجود برای اتصال و تبادل اطلاعات استفاده کنید و یا اینکه خودتان میخواهید پروتکل تعریف کنید؟

kenman
چهارشنبه 16 دی 1394, 16:09 عصر
دوست عزیز من به شما فقط گفتم سرچ کنید چون واقعا توهمین فروم هم خیلی در این مورد بحث شده است!
و مورد دیگر شما گفتید تو اینترنت سرچ کردید وگفتید چیزی پیدا نکردید! جای تعجب دارد!

برای راهنمایی در این زمینه هم اول باید نوع مسنجری که میخواهید بنویسید را مشخص کنید و همینطور از چه تکنولژی میخواهید استفاده کنید تا هم خودتون بتونید دقیقتر سرچ کنید و هم دوستان بتوانند راهنمایی کنند
میخواهید مسنجر p2p بنویسید یا server base
میخواهید سوکت پروگرامینگ کنید و یا براساس وب سرویس بنویسید و یا از وب سوکت و یا webrtc استفاده کنید؟
آیا میخواهید از پروتکلهای موجود برای اتصال و تبادل اطلاعات استفاده کنید و یا اینکه خودتان میخواهید پروتکل تعریف کنید؟

واو . واقعیتش یه مسنجر مثل تلگرام . البته اگر از سوکت استفاده کرده باشه که دقیق نمیدونم