PDA

View Full Version : مقاله: پارتیشن بندی کالی

D.N.ss.0AH
یک شنبه 13 دی 1394, 23:06 عصر
سلام دوستان چند سوال در مورد کالی داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید..
1:من وقتی کالی رو نصب میکنم در قسمتی که پارتیشن بندی میکنه من یک مشکل دارم اونم اینه که هارد منو به صورت یکجا نشان میده و اصلا قسمت FREE SPACE نداره(راستی کالی رو دارم کنار ویندوز نصب میکنم)...لطفا راهنمایی کنید.

2:آیا نرم افزار هایی که نسخه لینوکس دارن برای هر توزیع میشه استفاده کرد..برای مثال نرم افزار اکلیپس اگه من نسخه لینوکسشو بگیرم هم روی کالی و هم روی اوبونتو نصب میشه؟؟

باسپاس....

pbm_soy
دوشنبه 14 دی 1394, 00:00 صبح
در مورد پارتیشن باید دقت کنید
آیا پارتیشنی از هاردت آزاد کردی؟! نکنه درایو را حذف کردید ولی فضا هنوز جزو پارتیشن extended ویندوز است؟

در مورد نرم افزار هم بستگی دارد اگه از روی شورس نصب میکنید بله روی همه لینوکسها نصب میشوند ولی اگه بصورتی نصبی با پسوند rpm یا srpm باشد روی ردهت و خانواده ردهت نصب میشوند مانند فدورا centos , ..... اگر فایل نصبی deb باشد روی خانواده دبیان و اوبنتو و غیره نصب میشوند
معمولا وقتی میخواهید دانلود کنید مشخص میکنند حتی نوع ماشین را هم باید مشخص کنید مثلا دستگاه سازگار با استاندارد ibm pc است مثلا x86 ، تازه ۳۲ یا ۶۴ بیتی یا نوع دیگری از سخت افزار را دارید همه اینا باید مشخص شوند
البته با وجود apt get و yum کارهای نصب راحتتر شده وشما هم بجای دانلود کردن جداگانه و نصب برنامه ها آنها را بصورت آنلاین با یکی از این دو دستور نصبب کنید که خیلی راحتتر میشود