PDA

View Full Version : سوال: بهترین شیوه برنامه نویسی

bh.programer
دوشنبه 14 دی 1394, 19:28 عصر
سلام خدمت تمامی دوستان
یک سوالی که برای من پیش اومده
روش استاندار کد نویسی کلا به چه صورتی هستش
چون هر کسی یک جور برنامه مینویسه میدونم اصل جواب برنامه هستش ولی یک اصولی باید داشته باشه
مثلا من خودم موندم دیگه تو برنامه هام از BindingSource استفاده کنم یا نه کد نویسی کنم
مثلا: sqlComm.CommandType = CommandType.StoredProcedure
استفاده کنم لطف کنید هر کسی ایده استاندارد خودشو به اشتراک بذاره ممنون میشم
تویه اینترنت هیچ مطلبی در رابطه با کد نویسی صحیح پیدا نکردم :متفکر:

ممنون از تمامی دوستان

پیام حیاتی
دوشنبه 14 دی 1394, 19:49 عصر
سوال مشابه (http://barnamenevis.org/showthread.php?94429-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C)

bh.programer
دوشنبه 14 دی 1394, 20:29 عصر
ممنون از جوابتون ولی مشکل من اینه
آیا BindingSource استفاده کنم یا نه
از sqlComm.CommandType = CommandType.StoredProcedure
استفاده کنم
یا از هر دو به نظر شما استاندارد هستش

bh.programer
سه شنبه 15 دی 1394, 18:30 عصر
کسی از دوستان نیست جواب بده:متفکر:

golestani
جمعه 07 اسفند 1394, 09:27 صبح
ممنون از جوابتون ولی مشکل من اینه
آیا BindingSource استفاده کنم یا نه
از sqlComm.CommandType = CommandType.StoredProcedure
استفاده کنم
یا از هر دو به نظر شما استاندارد هستش

در حالت connectionless یا همان روش کاننکشن آفلاین خلاصه مجبور میشید از بایند استفاده کنید چه در دیزاین تایم چه در ران تایم.
برنامه نویسی با استور پراسیجر ها یک روش استاندارد است اما به شدت وابسته به نوع دیتابیس انجین است.

runsysco
جمعه 07 اسفند 1394, 13:25 عصر
bindingsource برای استفاده در برنامه های کوچک، بسیار آسان و مشکل گشاست در واقع یک نوع ADO در vb6 دیروزی محسوب میشه اما اگه قصد گسترش دیتا بیس خودتون رو داشته باشد باعث بهم ریختگی برنامه و ارور های عجیبی میشه ( البته راه حل رفع خطاها شو هم بلدم اما توصیه می کنم با وجود اینکه زیاد با هر دو این روش ها کار کردم هرگز سمت bindingsource نروید ) روش های کار با دیتا بیس متفاوته در خصوص شاخه sqlcommand باید گفت که همه مراحل کار با دیتا درون بانک اطلاعاتی انجام میشه (بهش میگن sqlcommand) که گاها دستور درون برنامه نوشته میشه و به دیتا بیس ارسال میشه یا نه درون خود دیتابیس از قبل نوشته شده ( در قالب یه پروسیجر یا ..) که بهش می گن استورپروسیج که یک نوع sqlcommand. پیشنهاد من به شما اینه اگه بانکتون روی کامپیوتر شخصی شماست و به اصطلاح offline هستین از پروسیجر استفاده کنین و حساب کتابو به بانکتون بسپارین اندکی سرعت احجراتون بالاتر میره اما اگه نه بانک شما روی یک سرور قرار داره بسته به عملیات - ترافیک سرور و حتی داده و موارد دیگه داره