PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از چند پایگاه داده با یک connection string در web.config

moshavermojarab
سه شنبه 15 دی 1394, 13:39 عصر
سلام
دوستان من می خواهم ترتیبی بدهم که سال مالی برای برنامه ام درست کنم. این کار را می خواهم با ساخت یک پایگاه داده به ازای هر سال مالی انجام دهم.
پروژه را به صوذت سه سطحی طراحی کردم که در هر سه سطح می توان اسم پایگاه را عوض کنم ولی مشکل من با تگ زیر

<add name="moeinconn" connectionString="Data Source=; Initial Catalog=moeindb; User ID=; Password=" providerName="System.Data.SqlClient" />

در فایل web.config است چطور می توانم initial catalog را عوض کنم به صورت پارامتری
و همچنین من یک خط کد زیر را هم برای اینکه درست جواب بدهد در لایه آخر اضافه کردم

static string DatabaseConnectionString = System.Configuration.ConfigurationManager.Connecti onStrings["moeinconn"].ConnectionString;

ممنون

moshavermojarab
سه شنبه 15 دی 1394, 14:58 عصر
کسی نیست کمکی بکنه؟

notlikeothers
چهارشنبه 16 دی 1394, 08:57 صبح
درود.شما جا اینگه کانکشن استرینگ تعریف کنید یک key تعریف کنید

<add key="ConnectionStringSQL" value="server=.;database="";uid=sa;pwd="";initial catalog=databasename" />
<add key="ConnectionStringSQL1" value="server=.;database="";uid=sa;pwd="";initial catalog=databasename" />
<add key="ConnectionStringSQL2" value="server=.;database="";uid=sa;pwd="";initial catalog=databasename" />

بعد با این کد هر کروم میخوای فراخوانی کن

string ObjCon = ConfigurationSettings.AppSettings["ConnectionStringSQL"];

moshavermojarab
دوشنبه 05 بهمن 1394, 15:27 عصر
درود.شما جا اینگه کانکشن استرینگ تعریف کنید یک key تعریف کنید

<add key="ConnectionStringSQL" value="server=.;database="";uid=sa;pwd="";initial catalog=databasename" />
<add key="ConnectionStringSQL1" value="server=.;database="";uid=sa;pwd="";initial catalog=databasename" />
<add key="ConnectionStringSQL2" value="server=.;database="";uid=sa;pwd="";initial catalog=databasename" />

بعد با این کد هر کروم میخوای فراخوانی کن

string ObjCon = ConfigurationSettings.AppSettings["ConnectionStringSQL"];

ممنون به خاطر پاسختون
این قبول ولی اسم پایگاه داده را نمی توان به ترتیبی به فایل وب کانفیگ بفرستم؟
من اسم پایگاه داده ام هم عوض می شود به این ترتیب که اینا سال مالی هستند هر سال یکی باید ساخته بشوند و چون سرور پشتیبانی نمی کنه تعداد نامحدود پایگاه داده رو مجبورم سه تا داشته باشم قبلی ها را باید بک اپ بگیرم بیارم روی سیستم خودم و بعد پاکشون کنم پس نیاز دارم اسم پایگاه را به وب کانفیگ بفرستم