PDA

View Full Version : سوال: خطای محاسباتی در اجرا

m_zarie
سه شنبه 15 دی 1394, 15:45 عصر
سلام خدمت دوستان محترم.من یه الگوریتمی نوشتم توی سی شارپ وقتی که خط به خط دیباگ میکنم درست کار میکنه و نتیجه دلخواه رو بهم میده ولی موقعی که کلی اجرا میشه جواب های غلط میده.کسی از دوستان میدونه مشکل از کجا میتونه باشه؟همه ی مراحل رو هم چک کردم درست کار میکنه.ممنون میشم اگر جواب بدید چون واقعا کارم گیر کرده

Mahmoud Zaad
سه شنبه 15 دی 1394, 15:58 عصر
سلام
منم یه اینجور مشکلی داشتم بررسی کردم از خط چهارمش بود.

mojtabamalaekeh
سه شنبه 15 دی 1394, 16:51 عصر
سلام
شما وقتی خط به خط اجرا می کنی بین دستورات وقفه میفته ولی اجرای پشت سر هم دستورات با سرعت همراهه.
اگر از دستورات اتصال به دیتابیس، دسترسی به هارددیسک، کار با threadها،
فراخوانی توابعی که به صورت asynchronous اجرا میشن و... استفاده کردی باید بگی چه کدی نوشتی تا بهتر راهنمایی بگیری.

مثلا:
من بکاپ دیتابیس SQL رو که برمیگردونم و میخوام بلافاصله کانکت بشم به خطا بر میخورم ولی خط به خط که اجرا می کنم مشکلی نیست!

zayens
سه شنبه 15 دی 1394, 17:02 عصر
بنظرم مشکل از خط هفتمه!!:لبخند:
.
خب وقتی کد نزاشتی از کجا باید بفهمیم مشکل از کجاست؟!:افسرده:

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 15 دی 1394, 17:05 عصر
سلام خدمت دوستان محترم.من یه الگوریتمی نوشتم توی سی شارپ وقتی که خط به خط دیباگ میکنم درست کار میکنه و نتیجه دلخواه رو بهم میده ولی موقعی که کلی اجرا میشه جواب های غلط میده.کسی از دوستان میدونه مشکل از کجا میتونه باشه؟همه ی مراحل رو هم چک کردم درست کار میکنه.ممنون میشم اگر جواب بدید چون واقعا کارم گیر کرده

دوست عزیز همونطور که دوستان فرمودند اعضای این سایت متاسفانه از علوم غریبه سر رشته ای ندارند...جهت اینکه کارتون راه بیوفته و بشه کمکتون کرد حداقل تکه کد مورد نظرتون رو قرار بدید تا بشه راهنمایی کرد...

m_zarie
سه شنبه 15 دی 1394, 17:55 عصر
دوست عزیز همونطور که دوستان فرمودند اعضای این سایت متاسفانه از علوم غریبه سر رشته ای ندارند...جهت اینکه کارتون راه بیوفته و بشه کمکتون کرد حداقل تکه کد مورد نظرتون رو قرار بدید تا بشه راهنمایی کرد...

دوست عزیز من الگوریتم متاهیوریستیک نوشتم با سی شارپ.کدم هم تقریبا طولانی هست.از تابع هم زیاد استفاده کردم توی کد.میخواستم ببینم همچین مشکلی ممکنه به وجود بیاد یا اینکه حتما کدم یه جاییش مشکل داره؟اگر طبیعی هست تو چه مواقعی این مشکل پیش میاد که اونها رو بررسی کنم.با تشکر

m_zarie
چهارشنبه 16 دی 1394, 09:53 صبح
سلام
شما وقتی خط به خط اجرا می کنی بین دستورات وقفه میفته ولی اجرای پشت سر هم دستورات با سرعت همراهه.
اگر از دستورات اتصال به دیتابیس، دسترسی به هارددیسک، کار با threadها،
فراخوانی توابعی که به صورت asynchronous اجرا میشن و... استفاده کردی باید بگی چه کدی نوشتی تا بهتر راهنمایی بگیری.

مثلا:
من بکاپ دیتابیس SQL رو که برمیگردونم و میخوام بلافاصله کانکت بشم به خطا بر میخورم ولی خط به خط که اجرا می کنم مشکلی نیست!

دوست عزیز من توی کدم چند بار از فایل متنی اطلاعات را میخوانم و استفاده میکنم.به نظرتون مشکل میتونه از اینجا باشه؟ممنون

mojtabamalaekeh
چهارشنبه 16 دی 1394, 10:53 صبح
دوست عزیز من توی کدم چند بار از فایل متنی اطلاعات را میخوانم و استفاده میکنم.به نظرتون مشکل میتونه از اینجا باشه؟ممنون
حدس زدن مشکل بدون داشتن کد برنامه سخته.
اگه میشه بجای گرفتن اطلاعات از فایل متنی، اطلاعات رو به طور ثابت توی یه آرایه بذارید.

هر قسمت از کد رو میخواید تست کنید که بدونید مشکل از اون قسمته یا خیر،
باید اون قسمت رو در صورت امکان غیرفعال (کامنت) کنید
یا بجای محاسبات اون قسمت، از داده های ثابت استفاده کنید
یا روشی دیگه رو جایگزین اون قسمت کنید.

خطایابی عالم شیرینی داره واسه خودش ولی بیشترین کمک رو خودتون می تونید به خودتون بکنید که سورس برنامه در اختیارتون هست.