PDA

View Full Version : حرفه ای: کنترل های asp یا html ؟

hmahdavi921
سه شنبه 15 دی 1394, 18:47 عصر
سلام
تو شرکتمون میخوایم برای یک فروشگاه پر بازدید وب سایت درست کنیم ، امنیت و سرعت حرف اول رو میزنه به نظرتون از کنترل های asp استفاده کنم بهتره یا html ؟ لطفا دوستان با تجربه با دلیل جواب بدید .ممنون میشم

aminmousavi
سه شنبه 15 دی 1394, 23:46 عصر
سلام دوست عزیز .
بغیر از کنترل هایی که حجم زیادی اطلاعات قرار هست توشون لود بشن ، موردی نداره از کنترل های asp استفاده کنید ، مثلا به هیچ عنوان از Gridview خود asp استفاده نکنین که بیچاره میکنه !
و البته نکته مهم تر معماری نرم افزار تون هم مهم هست ، نحوه واکشی اطلاعات و ...

hmahdavi921
چهارشنبه 16 دی 1394, 10:42 صبح
سلام دوست عزیز .
بغیر از کنترل هایی که حجم زیادی اطلاعات قرار هست توشون لود بشن ، موردی نداره از کنترل های asp استفاده کنید ، مثلا به هیچ عنوان از Gridview خود asp استفاده نکنین که بیچاره میکنه !
و البته نکته مهم تر معماری نرم افزار تون هم مهم هست ، نحوه واکشی اطلاعات و ...
برای واکشی اطلاعات یک نظریه دارم که به جای تولید کدهای html به صورت معمول ،
از jquery ajax استفاده کنم و فقط اطلاعات لازم مثل مشخصات و لینک عکس محصولات و ... رو با فرمت json از سایت بگیرم و کدهای html سایت رو سمت کلاینت تولید کنم اینطوری کلی سربار ناشی از تولید کدهای html کم میشه و صفحه هم مرتب به سرور ارسال نمیشه . تو usage شبکه خیلی موثره اما نمیدونم رو امنیتش میتونم حساب کنم یا نه . اگر پیشنهاد یا نظری در این مورد دارید لطفا راهنمایی کنید .ممنون میشم

korosh00
چهارشنبه 16 دی 1394, 11:42 صبح
بجز گرید خود asp از چی باید استفاده کرد ؟
متشکر

aminmousavi
چهارشنبه 16 دی 1394, 15:24 عصر
ایده جالبیه اما خیلی چالش و بحث های امنیتی داره که باید رعایت کنید ، من بودم به شخص همچین کاری نمیکردم . چون وقتی شما مثلا صفحه بنده میکنید و 10-20 تا رکورد رو فقط توی gridview نشون میدید ، حجم زیادی نمیشه بنظر من زیاد توجیح پذیر نیست.

بجز گرید خود asp از چی باید استفاده کرد ؟
متشکر

خودتون میتونین با html گرید خودتون رو بسازید (در codebehind)

ghossein
چهارشنبه 16 دی 1394, 23:34 عصر
سلام
خسته نباشید

repeater - kendo grid - دستی html grid + صفحه بندی

hmahdavi921
پنج شنبه 17 دی 1394, 08:21 صبح
سلام
خسته نباشید

repeater - kendo grid - دستی html grid + صفحه بندی
میتونید بیشتر توضیح بدید ؟ منظورتون از این عبارت چیه؟

A.S.Roma
پنج شنبه 17 دی 1394, 12:54 عصر
با توجه به اینکه Asp.NET Web Form به پایان راهش رسیده واسه شروع پروژه‌های جدید با اون نباید توجیهی وجود داشته باشه.
برید سراغ MVC

پیام حیاتی
پنج شنبه 17 دی 1394, 14:27 عصر
با توجه به اینکه Asp.NET Web Form به پایان راهش رسیده واسه شروع پروژه‌های جدید با اون نباید توجیهی وجود داشته باشه.
برید سراغ MVC
تا سالیان سال پروژه های بزرگی رو می توان با همین وب فرم ایجاد کرد ، منکر قدرت و مزیت های MVC نیستم با آن هم کار می کنم لکن لذت و سادگی وب فرم چیز دیگریست.

hmahdavi921
پنج شنبه 17 دی 1394, 17:07 عصر
برید سراغ MVC

اینی که میگم حرف من نیست حرف اونهایی هستش که مدتها با MVC کارکردن : MVC برای پروژه های بزرگ مناسبه و برای پروژه های کوچیک و متوسط webform پیشنهاد میشه.

ahmad156
پنج شنبه 17 دی 1394, 23:43 عصر
میشه گفت تا چند سال دیگه حال و وضع ASP.NET Web Form میشه مثل حال و وضع ASP کلاسیک الان.قدرت و کارایی به اندازه خودش داره ولی ...:چشمک:

A.S.Roma
جمعه 18 دی 1394, 13:37 عصر
تا سالیان سال پروژه های بزرگی رو می توان با همین وب فرم ایجاد کرد ، منکر قدرت و مزیت های MVC نیستم با آن هم کار می کنم لکن لذت و سادگی وب فرم چیز دیگریست.

اینی که میگم حرف من نیست حرف اونهایی هستش که مدتها با MVC کارکردن : MVC برای پروژه های بزرگ مناسبه و برای پروژه های کوچیک و متوسط webform پیشنهاد میشه.

همیشه انسان ها در مقابل تغییر مقاومت از خودشون نشون میدن و این مورد کاملا" طبیعیه.
متاسفانه این مورد در دنیای IT که دایم در حال تغییره می تونه واسه ما گرون تموم بشه.
Web Form هم روزگاری داشته و مزیت ها معایب خودش.
چیزی که به نظرم اهمیت داره اینه که بتونیم سوار بر موج تکنولوژی باشیم.
تکنولوژی الان صحبتی از web form نمی کنه و با Frameworkهای سمت کلاینتی مثل knouckout و angular js و reactjs و ... ما رو ترغیب می کنه مدل فکری مون رو عوض کنیم.

با این حال در سال 2016 اگر دوست دارید پروژه ای رو با web form شروع کنید، خود دانید :چشمک: