PDA

View Full Version : سوال: نحوه چك كردن network drive

mohammadsaleh
چهارشنبه 16 دی 1394, 13:45 عصر
سلام دوستان.
تعداد زيادي كامپيوتر از طريق شبكه به هم متصل هستند. بخش فناوري شركت يك network drive ايجاد نموده كه مي توان فايلهاي مورد نظر را در آن share نمود. بنده فايل ديتابيس مورد استفاده كاربران را در يك پوشه در مكان فوق قرار داده ام. به نظر م بايد موارد زير هنگام لود شدن فرم چك شود تا در صورت اشكال پيامهاي خاص داده شود.
1- چك كردن اتصال شبكه
2- چك كردن network drive
3- چك كردن پوشه اي كه فايل ديتابيس در آن قرار دارد
4- چك كردن اينكه ديتابيس وجود دارد يا خير

بنده با استفاده از كدهاي موجود توانستم موارد 1-3-4 را چك نمايم اما مورد دوم را نتوانستم. وقتي همه چيزي عادي است يعني شبكه وصل است و مپ نتورك درايو نيز بدون مشكل باز مي شود مشكلي نيست اما وقتي به هر دليل (قطع شبكه يا خاموش بودن سروري كه به عنوان نتورك درايو عمل مي كند)مپ نتورك قابل دسترس نيست چه بايد كرد.

alirezabahrami
چهارشنبه 16 دی 1394, 14:37 عصر
سلام دوستان.
تعداد زيادي كامپيوتر از طريق شبكه به هم متصل هستند. بخش فناوري شركت يك network drive ايجاد نموده كه مي توان فايلهاي مورد نظر را در آن share نمود. بنده فايل ديتابيس مورد استفاده كاربران را در يك پوشه در مكان فوق قرار داده ام. به نظر م بايد موارد زير هنگام لود شدن فرم چك شود تا در صورت اشكال پيامهاي خاص داده شود.
1- چك كردن اتصال شبكه
2- چك كردن network drive
3- چك كردن پوشه اي كه فايل ديتابيس در آن قرار دارد
4- چك كردن اينكه ديتابيس وجود دارد يا خير

بنده با استفاده از كدهاي موجود توانستم موارد 1-3-4 را چك نمايم اما مورد دوم را نتوانستم. وقتي همه چيزي عادي است يعني شبكه وصل است و مپ نتورك درايو نيز بدون مشكل باز مي شود مشكلي نيست اما وقتي به هر دليل (قطع شبكه يا خاموش بودن سروري كه به عنوان نتورك درايو عمل مي كند)مپ نتورك قابل دسترس نيست چه بايد كرد.
سلام
چنانچه از طریق کنترل خطا چک کردن موارد فوق را انجام میدهید کد خطای قطعی شبکه 3043 و 3044 عدم دسترسی به network drive می باشد.
یا علی

mohammadsaleh
چهارشنبه 16 دی 1394, 14:46 عصر
سلام تشكر از پاسختون. بله شما درست مي فرماييد. اما اين در صورتي است كه فقط شبكه قطع باشد. اما اگر شبكه قطع نباشد يعني خطاي فوق رخ ندهد بلكه درايو(و به عبارت ديگر يكي از كامپيوترها كه به عنوان سرور انتخاب شده به شبكه وصل نباشد) نحوه كنترل چگونه است؟

alirezabahrami
چهارشنبه 16 دی 1394, 16:44 عصر
سلام تشكر از پاسختون. بله شما درست مي فرماييد. اما اين در صورتي است كه فقط شبكه قطع باشد. اما اگر شبكه قطع نباشد يعني خطاي فوق رخ ندهد بلكه درايو(و به عبارت ديگر يكي از كامپيوترها كه به عنوان سرور انتخاب شده به شبكه وصل نباشد) نحوه كنترل چگونه است؟
با سلام مجدد
نیم ساعت پیش که در محل کارم بود (در حال حاضر در منزل هستم ) موردی که شما اشاره کردید را تست کردم و همان خطای شماره 3043 صادر شد (تصویر ضمیمه)
بنده ابتدا یک Map network drive را از فولدری که در یکی از کامپیوترهای محل کارم به اشتراک کذاشته شده در کامپیوتر خودم ایجاد نمودم و بانک اطلاعاتی برنامه ام را در آن قرار دادم و جداول برنامه را به آن بانک در درایو فوق وصل نمودم سپس به کامپیوتر سرور ( کامپیوتر یکی از همکاران که یک فولدر در آن به اشتراک گذاشته شده ) مراجعه کردم و کابل شبکه را از آن خارج نمودم و برنامه ام را اجرا کردم که با خطای فوق مواجه شدم.
در مورد نحوه کنترل خطا هم که خودت استادید نیازی به توضیح بنده نیست .
یا علی

mohammadsaleh
پنج شنبه 17 دی 1394, 08:52 صبح
سلام تشکر از اینکه وقت گذاشتید . انشاءاله در هفته آینده تصویر و نمونه مشکل را اپلود خواهم کرد.