PDA

View Full Version : سوال: نمایش اطلاعات ثبت شده

Juventus FC
چهارشنبه 16 دی 1394, 16:34 عصر
درود بر اساتید

دوستان به تصویر زیر دقت کنید :

http://www.shiaupload.ir/images/36118705749977658676.jpg

ما یک data grid داریم 2 تا آپشن باتون تو command button ! اطلاعات برای من در data grid نمایش داده میشه و بر حسب نیاز یا One Model انتخاب میشه و کاربر Run میزنه یا Two Model انتخاب میشه و کاربر Run میزنه ، بعد از اینکه کاربر Run و زد هم Data Grid به رکورد بعدی میره و دوباره انتخاب کاربر شروع میشه خب تا اینجا من برنامه رو نوشتم و هیچ مشکلی نیست ! منتها من دونبال یک قابلیت هستم که به برنامه بدم که اگر کاربر روی رکورد قبلی کلیک کرد که قبلا یکی از دو گزیننه One Model و Two Model انتخاب کرده بود در اون یکی از اون دو آپشن باتون انتخاب کاربر نمایش داده بشه.

یعنی فرض بگیرید در دیتا گرید رکورد SONY وارد شد بعد کاربر One Model انتخاب کرد و Run زد بعد دیتاگرید خودکار رفت رکورد بعدی ، بعد کاربر اگر دوباره روی SONY کلیک کرد One Model تیک دار یا انتخاب شده باشه ، اینو میخوام صرفا جهت نمایش.

مکانیزم اینکار هم اینکه یک if میخواهیم که بره چک کنه ببینه تو پایگاه داده SONY چی انتخاب کرده بوده همون و برای ما برگردونه ! من چند خط کد نوشتم که هی پیغام خطا میده وی بی !

ایلیا آخوندزاده
چهارشنبه 16 دی 1394, 21:48 عصر
توی پایگاه داده یه فیلد از نوع YES/NO تعریف کنید و در دکمه RUN دستور ذخیره مدل رو بدین که مثلا اگه 1 بود YES باشه و بالعکس بعد در برنامه با یک متغیر بولین اون مقدار رو بصورت منطقی بررسی کنین و به کاربر نشون بدین.

Juventus FC
پنج شنبه 17 دی 1394, 12:06 عصر
توی پایگاه داده یه فیلد از نوع YES/NO تعریف کنید و در دکمه RUN دستور ذخیره مدل رو بدین که مثلا اگه 1 بود YES باشه و بالعکس بعد در برنامه با یک متغیر بولین اون مقدار رو بصورت منطقی بررسی کنین و به کاربر نشون بدین.

من پایگاه دادم ، access هست ! چه طور میتونم yes no تعریف کنم و اینکه در دستور RUN متوجه نشدم دقیقا باید چیکار کنم ! یک مثال یک شبه کد میشه نشون بدید!

roo.row
پنج شنبه 17 دی 1394, 19:16 عصر
با سلام
2 راه دارید :
از رجیستری استفاده کنید از سیو ستینگ و گت ستینگ (سادس ولی پیشنهاد نمی کنم توی vsflex graid سخت میشه)

در اکسس ، برای کاهش حجم اطلاعات اکسس امده یه سری نوع های تابعی تعریف کرده از سال 2007 فکر کنم نوع yes/no هم اومده اما اگه شما ندارید از همون عددی استفاده کنید
برای انتخاب yes/no زمانی که می خواهید ستون جدید ایجاد کنید از منوی آبشاری yes/no رو انتخاب کنید .
و 1 و بهش مقدار بدید بعد کافیه در رویداد کلیک دیتاگریدتون ببیند کدوم ردیف انتخاب شده و مطابق با id تون تو دیتا بیستون 1 و یا 0 ذخیره بشه و در همین رویداد بنویسید تا وضعیت
قبلی رکورد رو هم تو دیتابیستون چک کنه

ایلیا آخوندزاده
پنج شنبه 17 دی 1394, 22:13 عصر
نحوه ایجاد فیلد رو گذاشتم حالا فقط یه متغیر لازم دارین تا مقدار اون رو مساوی این فیلد قرار بدین.

Juventus FC
جمعه 18 دی 1394, 01:12 صبح
با سلام
2 راه دارید :
از رجیستری استفاده کنید از سیو ستینگ و گت ستینگ (سادس ولی پیشنهاد نمی کنم توی vsflex graid سخت میشه)

در اکسس ، برای کاهش حجم اطلاعات اکسس امده یه سری نوع های تابعی تعریف کرده از سال 2007 فکر کنم نوع yes/no هم اومده اما اگه شما ندارید از همون عددی استفاده کنید
برای انتخاب yes/no زمانی که می خواهید ستون جدید ایجاد کنید از منوی آبشاری yes/no رو انتخاب کنید .
و 1 و بهش مقدار بدید بعد کافیه در رویداد کلیک دیتاگریدتون ببیند کدوم ردیف انتخاب شده و مطابق با id تون تو دیتا بیستون 1 و یا 0 ذخیره بشه و در همین رویداد بنویسید تا وضعیت
قبلی رکورد رو هم تو دیتابیستون چک کنه

نحوه ایجاد فیلد رو گذاشتم حالا فقط یه متغیر لازم دارین تا مقدار اون رو مساوی این فیلد قرار بدین.

یعنی الآن یک if میخوام فقط ؟ من تو این ستون رکورد وارد میکنم میخوام اگر اون رکورد مورد نظر وارد شده آپشن باتونش پر بشه تو پست اول گفتم ! من هرچی مینویسم پیغام خطا میگیره اشتباه از کد منه ! چیه آخه ! یا وی بی مشکل پیدا کرده ! همه جاش درسته الا این !

ایلیا آخوندزاده
جمعه 18 دی 1394, 23:08 عصر
یک if که درصورت برقراری شرط فلان آپشن باتن یا چک باکس Cheked بشه

علیرضا5
جمعه 18 دی 1394, 23:48 عصر
توضیحات دوستان کامله کدهات رو بگذار ببینیم چی نوشتی

Juventus FC
شنبه 19 دی 1394, 14:11 عصر
یک if که درصورت برقراری شرط فلان آپشن باتن یا چک باکس Cheked بشه

توضیحات دوستان کامله کدهات رو بگذار ببینیم چی نوشتی

به if من اون قسمت آخر که adodc1.referesh هست پیغام خطا میگیره در حالی که من adodc1 کامل در فرم اکتیو تعریف کردم شاید کد من کامل اشتباهه ! من گیج شدم والا....