PDA

View Full Version : سوال: فراخوانی فایل از هاست دیگر

Farid18
پنج شنبه 17 دی 1394, 12:05 عصر
سلام همین طور از عنوان پیداست می خوام یه فایل php از سایت دیگر فراخوانی کنم یه چی شبیه Include (+به اون هاست دیگر هم دستریسی دارم) بعد می خوام همون سورس ها رو از اون هاست رو این هاست اجرا کنه و عمل کنه ایا راحی هست؟-با تشکر

us1234
پنج شنبه 17 دی 1394, 17:44 عصر
اگر هاست دوم پی اچ پی داشته باشد ، موقع گرفتن فایل ، فایل php اجرا میشود و عملا به سورس دسترسی ندارد .

ولی اگر هاست دوم وب سرور داشته باشد و php نداشته باشد ، به سادگی با یک تابع مثل file_get_contents فایل را میگیرد و داخل فایل php ذخیره اش میکنید و ازش استفاده میکنید .

0xEHSAN
پنج شنبه 17 دی 1394, 20:57 عصر
درود اگه وب سرور هم باشه به شیوه api میتونید فایل php رو از سرور دوم فراخوانی کنید اما بنظرم میتونه باگ داشته باشه یک اکستنشن هست باهاش کار نکردم مال curl برای php نمیدونم فایل های php رو تو سرور دوم اجرا میکنه یا کدها رو از سرور دوم رو سرور اول اجرا میکنه عزیزانی که کار کردن باهاش میتونن راهنمایی کنن

pbm_soy
پنج شنبه 17 دی 1394, 21:31 عصر
منظورتون چیه دوست عزیز؟!
گفتید هاست دوم پی اچ پی دارد! ویا گفتید هاست دوم وب سرور داشته باشد! متناقض گفتید!

هاست سرویس وب میدهد پس آن سرویس دهنده یا php یا asp یا jsp. سرویس میدهد! چون وب سرویسها معمولا یکی از اینها را سرویس میدهند!
بهتر بود میگفتید اگر فایل php را بروی هاست asp گذاشته باشید بله اجرا نخواهد شد!

ولی بهترین کار اینه که بدون درنظرگرفتن نوع سرویس وب فایل را از طریق سرویس ftp آن هاست دانلود کنید (به شرطی که نام کاربری و رمز آنرا داشته باشید) وبعد بروی هاست خودتون اجرا کنید چون تمام هاست ها سرویس ftp دارند
البته به شرطی که درهاست خودتون پرمیسش اجرا به فایل php دانلودی بدهید یا بتوانید بدهید

us1234
جمعه 18 دی 1394, 11:05 صبح
منظورتون چیه دوست عزیز؟!
گفتید هاست دوم پی اچ پی دارد! ویا گفتید هاست دوم وب سرور داشته باشد! متناقض گفتید!

هاست سرویس وب میدهد پس آن سرویس دهنده یا php یا asp یا jsp. سرویس میدهد! چون وب سرویسها معمولا یکی از اینها را سرویس میدهند!
بهتر بود میگفتید اگر فایل php را بروی هاست asp گذاشته باشید بله اجرا نخواهد شد!

ولی بهترین کار اینه که بدون درنظرگرفتن نوع سرویس وب فایل را از طریق سرویس ftp آن هاست دانلود کنید (به شرطی که نام کاربری و رمز آنرا داشته باشید) وبعد بروی هاست خودتون اجرا کنید چون تمام هاست ها سرویس ftp دارند
البته به شرطی که درهاست خودتون پرمیسش اجرا به فایل php دانلودی بدهید یا بتوانید بدهید

کاش نقل قول میکرید دقیق نمیدنم کدام بخش صحبت های شما به جواب من مربوط میشود ...

ببنید برای اجرا شدن php با آدرس url به 2 نرم افزار نیاز است ، اولی وب سرور است ( مثل آپاچی یا nginx یا lightspeed یا ... ) و دوم به هسته php مثلا ( php-fpm ) اگر روی یک سرور ( سخت افزار )، وب سرور ( مثل آپاچی ) باشد ولی پی اچ پی نباشد فایل .php اجرا نمیشود و مثل فایل .txt قابل خواندن است .

منظور من در این خصوص بود .

هر چند اصلا سوال استارتر صحیح نیست و تا حالا ندیدم کسی این کار را بکند ، اکثر کارهایی که در این خصوص دیدم یا انجام دادم آپلود و دانلود فایلهای حجیم از یک سرور دیگه بود نه فایل php .