PDA

View Full Version : سوال: درخواست مشاوره برای طراحی یک فرم خاص و پیچیده

hahaie
پنج شنبه 17 دی 1394, 13:37 عصر
سلام .
من میخوام یه فرم برای پرداخت حقوق کارکنان طراحی کنم.منتها این فرم یکسری قانون و مشخصات داره که در ادامه براتون توضیح میدم:
فرض کنید در ابتدا یه جدول به شکل زیر داریم که مشخصات قسمت های یک شرکت رو ذخیره میکنه:

کد قسمت

نام قسمت

فرض کنید یه جدول بنام کارکنان به شکل زیر داشته باشیم:

کد پرسنلی کارمند

نام کارمند

کد قسمت

خب فرمی که کاربر نیاز داره تا در اون حقوق کارمندان رو تعریف کنه یه گریدویو میخواد به این شکل:

سال

ماه

کد پرسنلی کارمند

نام

نام قسمت

حقوق ماه قبل

میانگین حقوق تا این ماه

کارایی

میزان اختلاف کارایی

حقوق

نکته ای که گرید فوق داره اینکه همه فیلدهای اون توی جدول "حقوق ماهانه کارندان" نیست.توی این جدول فقط فیلدهای سال،ماه،کد پرسنلی کارمند،کارایی،میزان اختلاف کارایی و حقوق وجود داره.
نکته ی مهمتر اینکه به طور پیش فرض باید کارایی تمام افراد یک قسمت 100 باشد.اما کاربر میتواند در گرید مقدارها را تغییر دهد.
به این صورت که اگر در یک قسمت 4 کارمند وجود داشته باشد میزان کارایی این قسمت باید 400 باشد(4*100).حال اگر کاربر میزان کارایی کارمندی را در گرید از 100 به 150 تغییر داد این 50 مقدار اضافه شده باید از کارایی سایر کارمندان آن قسمت کم شود.روش آن دارای فرمولی است که در این مسئله مهم نیست اما بطور خودکار به محض اینکه کاربر مقدار کارایی یک کارمند را در گرید تغییر داد مقداری که باید از هر یک از کارکنان آن واحد کسر گردد در ستون "میزان اختلاف کارایی" نشون داده میشه.
کاربر این رو میخواد که وقتی خواست حقوق ماه افراد رو تعیین کنه و فرم مربوطه که دارای گرید فوق هستش رو باز کرد همه فیلد ها به جز 2 فیلد آخر پر باشد.(فیلد کارایی مقدار پیش فرض 100).یعنی لیست تمامی افراد شرکت (یا بهتر بگم لیست تمامی افراد یک قسمت)با سایر مشخصات وجود داشته باشد و کاربر فقط بتونه 3 فیلد آخر رو ویرایش کنه و بعد از اتمام تعیین حقوق دکمه ای برای ذخیره در جدول "حقوق ماهانه کارکنان" وجود داشته باشه.بازم تاکید میکنم که ستون های گرید همگی توی جدول "حقوق ماهانه کارکنان" وجود نداره.
ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنن

hahaie
جمعه 18 دی 1394, 10:04 صبح
به یه نتایجی رسیدم :متفکر: