PDA

View Full Version : سوال: نمایش اطلاعات stored procedure در نمودار و چارت

nill-pAr
شنبه 19 دی 1394, 09:45 صبح
سلام.
من برنامه نویس UI هستم و معمولا واسط کاربری برای اپلیکیشن های شرکت با استفاده از HTML, CSS, JS,JQuery را انجام میدم به همین دلیل خیلی با برنامه نویسی سی شارپ و دیتابیس کار نکردم.

میخواستم ازتون بپرسم که چطور میتونم اطلاعات مربوط به یک SP رو توی چارت های خودم که با جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال نوشتم نشون بدم؟ چطور باید وصل شد و از ان کوئری گرفت یا حتی اطلاعات SP رو فیلتر کرد و در چارت ها نشون داد؟

ممنون.

khokhan
شنبه 19 دی 1394, 15:55 عصر
سلام.
من برنامه نویس UI هستم و معمولا واسط کاربری برای اپلیکیشن های شرکت با استفاده از HTML, CSS, JS,JQuery را انجام میدم به همین دلیل خیلی با برنامه نویسی سی شارپ و دیتابیس کار نکردم.

میخواستم ازتون بپرسم که چطور میتونم اطلاعات مربوط به یک SP رو توی چارت های خودم که با جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال نوشتم نشون بدم؟ چطور باید وصل شد و از ان کوئری گرفت یا حتی اطلاعات SP رو فیلتر کرد و در چارت ها نشون داد؟

ممنون.
اگه از ADO استفاده می کنی:
نام پروسچر رو SqlCommand قرار می دی و همه آنچه را واکشی کردی می ریزی توی یک دیتاتیبل و کنترل چارت رو به دیتاتیبل وصل می کنی

using (SqlConnection con = new SqlConnection(constr))
{
using (SqlCommand cmd = new SqlCommand("GetCustomers"))
{
cmd.Connection = con;
cmd.CommandType = CommandType.StoredProcedure;
using (SqlDataAdapter sda = new SqlDataAdapter(cmd))
{
DataTable dt = new DataTable();
sda.Fill(dt);
}
}
}

اما اگه از یه تکنیک دیگه مثلا linq استفاده می کنی پروسچر رو مانند یه جدول بایستی داخل مدل قرار بدی و الی ماشااله....