PDA

View Full Version : حرفه ای: انتقال اطلاعات از سایت به برنامه در ویندوز

asghar2008
سه شنبه 22 دی 1394, 16:51 عصر
سلام

خدا قوت به همه عزیزان

یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید..

یک سایت رو در نظر بگیرید که باید با یک برنامه سی شارپ در تعامل باشه.. ایا همچین چیزی امکان پذیره؟؟ راه و روشش چیه ؟

یک مثال بزنم : سایت فروش کتاب رو در نظر بگیرید کاربری میاد تو سایت یک کتاب رو میخره این درخواست باید به برنامه موجود در ویندوز که با سی شارپ نوشته شده نشون داده بشه .. ینی کتاب خریداری شده در سایت به صورت همزمان در دیتابیس برنامه موجود در سی شارپ ثبت و نشون داده بشه.

به چه روشی میتوان این کار رو انجام داد.

ممنون

korosh00
سه شنبه 22 دی 1394, 22:48 عصر
شما دیتابیس رو از نوعاس کیو ال در هاست دارید و افزودن و حذف و اضافه رو انجام میدید . درست ؟
حالا بیا در سی شارپ تحت ویندوز آدرس اتصال به دیتابیس رو همون آدرس کانکشن استرینگ داخل هاست بده اگر دیدی نشد فقط قسمت آدرس دامین رو بجاش آدرس آی پی هاست بزار .

asghar2008
سه شنبه 22 دی 1394, 23:44 عصر
شما دیتابیس رو از نوعاس کیو ال در هاست دارید و افزودن و حذف و اضافه رو انجام میدید . درست ؟
حالا بیا در سی شارپ تحت ویندوز آدرس اتصال به دیتابیس رو همون آدرس کانکشن استرینگ داخل هاست بده اگر دیدی نشد فقط قسمت آدرس دامین رو بجاش آدرس آی پی هاست بزار .

سلام

سایت یک دیتابیس جداگانه داره که طبق معمول در هاسته اما برنامه سی شارپ بصورت جداگانه یک دیتابیس محلی داره..

من میخوام بعضی از عملیاتی که در سایت انجام میشه رو به برنامه سی شارپ ارسال کنه...

مثلا وقتی در سایت ، کاربر یک درخواست ثبت میکنه(مثلا خرید یه کتاب) این درخواست به برنامه سی شارپ ارسال بشه.ینی بصورت همزمان..

این کار امکان پذیره ؟ روش درست این کار چیه ؟

CsharpNevisi
چهارشنبه 23 دی 1394, 10:17 صبح
سلام

سایت یک دیتابیس جداگانه داره که طبق معمول در هاسته اما برنامه سی شارپ بصورت جداگانه یک دیتابیس محلی داره..

من میخوام بعضی از عملیاتی که در سایت انجام میشه رو به برنامه سی شارپ ارسال کنه...

مثلا وقتی در سایت ، کاربر یک درخواست ثبت میکنه(مثلا خرید یه کتاب) این درخواست به برنامه سی شارپ ارسال بشه.ینی بصورت همزمان..

این کار امکان پذیره ؟ روش درست این کار چیه ؟

روش اصولی و منطقی به این شکل هستش که شما مستقیم به بانک اطلاعاتی سرور متصل نشید .. شما یه وب سرویس نیاز دارید که میتونید با (ASP یا MVC یا پیشنهاد من WCF) این وب سرویس رو بنویسید و استفاده کنید از اطلاعات بانک اطلاعاتی .. تو اپلیکیسن آفلاین هم وب سرویس رو فراخوانی میکنید

asghar2008
چهارشنبه 23 دی 1394, 11:11 صبح
روش اصولی و منطقی به این شکل هستش که شما مستقیم به بانک اطلاعاتی سرور متصل نشید .. شما یه وب سرویس نیاز دارید که میتونید با (ASP یا MVC یا پیشنهاد من WCF) این وب سرویس رو بنویسید و استفاده کنید از اطلاعات بانک اطلاعاتی .. تو اپلیکیسن آفلاین هم وب سرویس رو فراخوانی میکنید

پس از برنامه باید چک بشه که آیا تراکنشی انجام شده یا نه.. اونجوری هم که برنامه یکسره در حال چک کردنه !

یه مشکلی که اینجا بود میخواستم همون لحظه که کاربر در سایت کتابی رو خرید همزمان در برنامه سی شارپ مشخص بشه ! ینی تو برنامه سی شارپ هم نشون داده بشه... ولی چون برنامه سی شارپ ip نداره و سایت نمیتونه برنامه رو تشخیص بده که این درخواست رو برنامه ویندوز بفرسته .. کارو یه خورده سخت تر کرده...

korosh00
چهارشنبه 23 دی 1394, 11:17 صبح
شما باید تایمر بزاری برنامه هر یک دقیقه مثلا یا 30 ثانیه دیتابیس رو لود کنه ؟
یا باسینگلار فکر کنم باشه باید یکسره متصل به سرور باشی

abdullah20
چهارشنبه 23 دی 1394, 11:38 صبح
برای بحث اتصال که دوستمون CsharpNevisi توضیح دادن و باید وب سرویس بنویسید
ولی برای بحث چک کردن استفاده از تایمر استاندارد نیست

CsharpNevisi
چهارشنبه 23 دی 1394, 15:32 عصر
پس از برنامه باید چک بشه که آیا تراکنشی انجام شده یا نه.. اونجوری هم که برنامه یکسره در حال چک کردنه !

یه مشکلی که اینجا بود میخواستم همون لحظه که کاربر در سایت کتابی رو خرید همزمان در برنامه سی شارپ مشخص بشه ! ینی تو برنامه سی شارپ هم نشون داده بشه... ولی چون برنامه سی شارپ ip نداره و سایت نمیتونه برنامه رو تشخیص بده که این درخواست رو برنامه ویندوز بفرسته .. کارو یه خورده سخت تر کرده...

اگه میخوایی استاندارد کار کنی باید یه وب سرویس و یک ویندوز سرویس درست کنی .. یا نهایتا یه برنامه که یه ترد رو اجرا کنه و فرم هم بسته بشه ... ولی ویندوز سرویس راه اصولیشه /...

asghar2008
چهارشنبه 23 دی 1394, 18:03 عصر
برای بحث اتصال که دوستمون CsharpNevisi توضیح دادن و باید وب سرویس بنویسید
ولی برای بحث چک کردن استفاده از تایمر استاندارد نیست

ممنون. درسته برا اتصال باید از وب سرویس استفاده کرد... برا چک کردن چه روشی استفاده میشه ؟

اگه میخوایی استاندارد کار کنی باید یه وب سرویس و یک ویندوز سرویس درست کنی .. یا نهایتا یه برنامه که یه ترد رو اجرا کنه و فرم هم بسته بشه ... ولی ویندوز سرویس راه اصولیشه /...

ممنون دوست گرامی که راهنمایی کردی

پس در مورد ویندوز سرویس و وب سرویس باید مطالعه کنم..

اگه مطلب آموزشی در این مورد سراغ دارید ممنون میشم لینکشو بزارید...

CsharpNevisi
چهارشنبه 23 دی 1394, 20:41 عصر
تو نت پره ... خودم وقت کردم یه تایپیک آموزشی درست میکنم