PDA

View Full Version : راهنمایی در ایجاد لینک خودکار در متن

safa55
چهارشنبه 23 دی 1394, 12:43 عصر
با سلام
دوستان من می خواهم در صفحه ای از سایت ام که کاربر باز می کنه کلمات خاصی رو به صورت اتوماتیک لینک دار نشان بده. برای این کار چکار باید کرد؟ لطفا اگر جواب می دهید تست شده باشه.
net رو گشتم ولی چیز خاصی پیدا نکردم.
مرسی ، منتظر ام

bomb23
چهارشنبه 23 دی 1394, 13:49 عصر
یه مثال بزنید مسئله سادست ولی جوابهای زیادی داره یه مثل طرح کنید که راحت قابل بیان باشه جواب.

ehsanarian
چهارشنبه 23 دی 1394, 13:50 عصر
با سلام
دوستان من می خواهم در صفحه ای از سایت ام که کاربر باز می کنه کلمات خاصی رو به صورت اتوماتیک لینک دار نشان بده. برای این کار چکار باید کرد؟ لطفا اگر جواب می دهید تست شده باشه.
net رو گشتم ولی چیز خاصی پیدا نکردم.
مرسی ، منتظر ام

بیشتر توضیح بدین

safa55
چهارشنبه 23 دی 1394, 15:50 عصر
دوستان یک چیز ساده است ، فکر کنید در یک صفحه از سایت ام مقاله ای دارم و کاربر اون رو می خونه و در متن مقاله مثلا کلماتی چون "سایت برنامه نویس" ، "تلگرام" و.... نوشته شده و کاربر نمی دونه این کلمات چیه. وقتی موس روی هر کدوم از این کلمات باشه بتونه وارد سایت اش بشه (یعنی لینک شده باشه.).
من این کار رو در حال حاضر می تونم موقع نمایش انجام دهم ولی می خوام که لینک در کد صفحه نیز باشه. نه اینکه فقط در نماش لینک باشه.

مرسی

komeil64
چهارشنبه 23 دی 1394, 15:54 عصر
راحت از این روش میشه استفاده کرد موقع ارسال متنتون جایگزین کنید
mat.ToString().Replace("سایت","<a href='http://google.com'>سایت</a>");

safa55
چهارشنبه 23 دی 1394, 16:00 عصر
راحت از این روش میشه استفاده کرد موقع ارسال متنتون جایگزین کنید
mat.ToString().Replace("سایت","<a href='http://google.com'>سایت</a>");

مرسی دوست عزیز
وقتی تعداد کلمات زیاد باشه باید چکار کرد؟ این روش برای یک کلمه است اگر مثلا 500 یا بیشتر کلمه بود چکار میشه کرد؟

ehsanarian
پنج شنبه 24 دی 1394, 10:46 صبح
public string wordTolink(string text,string word,string link)
{
link=string.Format("<a href='{0}'>{1}</a>",link,word);
text=text.Replace(word,link);
return text;
}
هر تعداد کلمه دارین به این تابع پاس بدین خروجی فک کنم چیزی که میخان باشه

safa55
شنبه 26 دی 1394, 05:40 صبح
public string wordTolink(string text,string word,string link)
{
link=string.Format("<a href='{0}'>{1}</a>",link,word);
text=text.Replace(word,link);
return text;
}
هر تعداد کلمه دارین به این تابع پاس بدین خروجی فک کنم چیزی که میخان باشه

دوست عزیز قبلا این روش رو امتحان کردم جواب نمی ده مشکل داره.

یک مثال : سایت ویکی پدیا لینک های درون صفحه ای اش رو چطور تعیین می کنه؟ یکی یکی که لینک نمی کنه با داشتن اطلاعات عظیم.
من یه همچین چیزی می خوام درست کنم. برای کلمات شبیه مشکل هم نداشته باشه. مثل کلمه "دانشجو" و "دانشجویان"

متشکرم
منتظر جواب هستم

malloc
شنبه 26 دی 1394, 05:46 صبح
ابتدای امر اینه که بنظرم شما راهی جز جایگزین کردن متن نداری.............

دوتا حالت داری ..... یا از سمت مدیریت که متن قراره بیاد باید جایگزین کنی که در اینصورت فشار این جایگزینی متن روی سروری میاد که مدیریت داره باهاش کار میکنه و سرور کاربران چیزی متوجه نمیشه اما یسری باگها داره که خوب نیست....
یه روش هم که دوستمون گفتن اینه که موقعی که میخوای نشون بدی متن رو جایگزین کنی که خوب اگه متنت طولانی باشه فشار زیادی میاره .