PDA

View Full Version : سوال: تعیین حد ماکزیمم و مینیمم در DBchart

masoode
یک شنبه 27 دی 1394, 11:18 صبح
سلام
من برنامه ای نوشته ام که دمای کوره ای را از طریق پورت سریال دریافت می کنم و پس از ذخیره در دیتابیس (SQL Server) با کامپوننت DBChart گراف آن را نمایش می دهم.
برای پارامتر دما 4 نقطه مهم وجود دارد که به آنها اصطلاحا "High High" و "High"و "Low" و "Low Low" می گویند
من می خواهم روی نمودار یه خط افقی برای هر کدام از پارامترها رسم کنم که با یک نگاه زمانهایی که دما از این خطوط عبور می کند را بتوان تشخیص داد
ورژن دلفی من 6 یا 7 است

hadisalahi2
سه شنبه 29 دی 1394, 16:30 عصر
سوالش واضحه اما کسی جوابش رو نمیدونه
میخواد روی نمودار دو تا خط بندازه که حد مجاز پایین و بالا رو مشخص کنه
حالا اگه متوجه شدید و یاد دارید جوابش رو بدید

masoode
سه شنبه 29 دی 1394, 17:28 عصر
سوالش واضحه اما کسی جوابش رو نمیدونه
میخواد روی نمودار دو تا خط بندازه که حد مجاز پایین و بالا رو مشخص کنه
حالا اگه متوجه شدید و یاد دارید جوابش رو بدید

آفرین دقیقا منظورم همینه
توی یک پروژه ی دیگه بالاجبار اومدم خودم با استفاده از TImage کلا رسم نمودار را ساختم. اما اینجا امکان پذیر نیست، چون تعداد پارامترها خیلی زیاده

masoode
سه شنبه 29 دی 1394, 17:36 عصر
البته یک روش خیلی مسخره استفاده کردم. به ازای هر پارامتر یک فیلد برای ماکزیمم و یک فیلد برای مینیمم اضافه کردم و روی گرافم سه عدد TSeries ساختم که یکی برای پارامتر اصلی و دوتا هم برای ماکزیمم و مینیمم. با این کار حجم دیتابیس عملا سه برابر می شه!
دنبال یک راه ساده تر می گردم
مثلا اگر بشه یک سری ساخت که مقدارش یک عدد ثابت باشه، کار حل می شه. اما چه جوری؟؟

یوسف زالی
سه شنبه 29 دی 1394, 22:43 عصر
سلام. من الان این پست رو دیدم.
می تونید یک سری دیگه به چارت اضافه کنید و توش عدد ثابت رو پاس بدید. این سری باید به فرم چارت لاین یا خطی باشه. این طوری یک خط افقی خواهید داشت.

masoode
چهارشنبه 30 دی 1394, 10:25 صبح
برای اینکه عدد ثابت بدم کدوم نوع دیتا سورس را باید انتخاب کنم؟

یوسف زالی
چهارشنبه 30 دی 1394, 12:02 عصر
یک نوع Manual داره، احتمالا نسخه شما قدیمی تر باشه، بهتره کامپوننت TeeChart خودتون رو آپدیت کنید.

masoode
چهارشنبه 30 دی 1394, 12:33 عصر
وای بر من!!
من به دلیل اینکه کامپوننتهایم همه برای دلفی6 بوده، همچنان در دلفی6 مانده ام. البته XE8 را هم نصب کرده ام و این نکته ای که شما گفتید را اونجا داره اما دلفی6 نداره!!! آیا دلفی7 داره؟ چون شاید برنامه ام را بتونم به دلفی 7 ببرم

یوسف زالی
چهارشنبه 30 دی 1394, 15:18 عصر
اگر کامپوننت TeeChart نسخه 8 رو نصب کنید دلفی هفت هم داره.