PDA

View Full Version : فرمتی در جدول برای وارد کردن ترکیبی از اعداد و حروف فارسی

استیو جابز 110
یک شنبه 27 دی 1394, 19:34 عصر
با سلام. من به فرمتی احتیاج دارم که بعد از وارد شدن این طور در جدول ثبت بشه. به طور مثال : 94/0001 /م/ق، هر کاری می کنم . به این شکل ذخیره نمیشه. مگر اینکه از حروف انگلیسی استفاده بشه.
همینطور در قسمت جستجو اکسس هم اصلا نمیشه . یه چنینی عبارتی به این ترتیب رو وارد کرد و جستجو کرد. و قسمت حروف فارسی سمت راست میره. اگر عزیزان موردی در این رابطه به نظرشوش میرسه ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید .

e601
چهارشنبه 30 دی 1394, 12:14 عصر
سلام
این مشکل بدلیل وجود همون حروف فارسی هست که ظاهرِ دیرکشن فیلد رو بهم میریزه. البته همونجوری که گفتم در ظاهر بهم میریزه ولی در باطن جدول بصورت درست و به همون ترتیبی که وارد میشه ذخیره میشه.

خیلی کارها میشه کرد. بستگی داره به اینکه برنامه شما چطور کار میکنه. مثلا:
1. موقع ثبت اطلاعات شما به ظاهر ذخیره شده اش توجه نکن. به همون ترتیبی که مدنظرت هست وارد و ذخیره کن. موقع جستجو هم به همین صورت.
2. یا اینکه میتونی کل متن رو در یک فیلد ذخیره نکنی و اون رو بشکونی و در 2 یا 3 یا چند فیلد ذخیره کنی.
3. یا اینکه میتونی اون علامتهای اسلش / رو ذخیره نکنی و فقط موقع نمایش (در فرمها یا گزارشات) از طریق input mask نشونشون بدی.

همه اینا بستگی به نوع کارکرد برنامه شما و البته انتخاب خودتون داره...

استیو جابز 110
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 16:39 عصر
سلام.ممنون از اینکه پاسخ دادید. خودم پیشنهاد شماره دو شما را مد نظر داشتم. چون چاره ای دیگه ای به ذهنم نرسید. البته با فرض اینکه کاربر هنگام ورود اطلاعات کمتر دچار اشتباه و خطا بشه. به خاطر همین شماره یک و سه برای اون کاری که من میخواستم انجام بدم به نظرم ممکنه کاربر رو کمی حداقل در ابتدای کار دچار مشکل بکنه.
یک سوال دیگه هم داشتم البته در این مورد نیست ولی از دوستانی که با اکسس کار کردند و تسلط خوبی دارند ، می خوام بدونم که با توجه به حذف سطح دسترسی ها از اکسس 2007 به بعد چه برنامه ای رو جایگزین اکسس کردند ؟ که از لحاظ مفهوم و ساختاری بیشترین شباهت رو به اکسس داشته باشه و اینده خوبی داره ؟ با تشکر