PDA

View Full Version : ذخیره تنظیمات مربوط به show/hide کردن ستونهای گرید

resident
دوشنبه 28 دی 1394, 15:40 عصر
سلام. وقت بخیر
من میخوام تنظیمات اینکه کدم ستونهای گرید نمایش داده میشه و کدوم ها مخفی هستن رو به طریقی ثبت کنم و هر بار که گری میخواد باز بشه طبق اون تنظیمات ستونها رو show/hideکنم.
به نظر شما بهترین روش برای این کار چیه؟ این تنظیمات رو باید تو xml نگه دارم؟

xsbehx
دوشنبه 28 دی 1394, 22:06 عصر
من نمی دونم دقیقا منظورتون از اینکه تنظیماتش رو نگه دارید، چیه
ولی شما کافیه خیلی راحت ستون های رو که می خواید نمایش بدید، ستون هایی رو هم که نمی خواید نمایش ندید!
اگر با کد نویسی دارید گرید ویو رو پر می کنید، باید موقع انتساب داده هاتون به گرید ویو، یک فیلتر انجام بدید. مثلا اینطوری:

GridView1.DataSource = select fldFirst,fldThird from tblTest

البته کد بالا یک شبه کده. چون من نمی دونستم با linq کار کردید یا نه، تا کد رو براتون بنویسم. در هر صورت شما باید موقعی که دارید داده به گرید ویو انتساب می دید، یکسری فیلتر بهش اعمال کنید. ننویسید select *
اگر هم دارید بصورت ویزاری گرید ویو رو پر می کنید، بد از اینکه گرید ویو رو انتساب دادید به یک datasource می یاید روی گرید ویو کلیک می کنید و گزینه edit colums رو می زنید، تو قسمت سمت چپ اونهایی که نمی خواید رو پاک می کنید.
راه ساده ترش هم اینه که وقتی گرید ویو رو به یک datasource وصل کردید، خودش کدهای پشت صحنه ای رو ایجاد می کنه، کافیه برید تو html صفحه تون و اون فیلدهایی رو که نمی خواید رو از تو گرید ویو پاک کنید

resident
سه شنبه 29 دی 1394, 13:55 عصر
من نمی دونم دقیقا منظورتون از اینکه تنظیماتش رو نگه دارید، چیه
ولی شما کافیه خیلی راحت ستون های رو که می خواید نمایش بدید، ستون هایی رو هم که نمی خواید نمایش ندید!
اگر با کد نویسی دارید گرید ویو رو پر می کنید، باید موقع انتساب داده هاتون به گرید ویو، یک فیلتر انجام بدید. مثلا اینطوری:

GridView1.DataSource = select fldFirst,fldThird from tblTest

البته کد بالا یک شبه کده. چون من نمی دونستم با linq کار کردید یا نه، تا کد رو براتون بنویسم. در هر صورت شما باید موقعی که دارید داده به گرید ویو انتساب می دید، یکسری فیلتر بهش اعمال کنید. ننویسید select *
اگر هم دارید بصورت ویزاری گرید ویو رو پر می کنید، بد از اینکه گرید ویو رو انتساب دادید به یک datasource می یاید روی گرید ویو کلیک می کنید و گزینه edit colums رو می زنید، تو قسمت سمت چپ اونهایی که نمی خواید رو پاک می کنید.
راه ساده ترش هم اینه که وقتی گرید ویو رو به یک datasource وصل کردید، خودش کدهای پشت صحنه ای رو ایجاد می کنه، کافیه برید تو html صفحه تون و اون فیلدهایی رو که نمی خواید رو از تو گرید ویو پاک کنید

ممنون از توضیحاتتون
ستونهایی که شما نمایش میدید ثابته. من میخوام کاربر خودش تنظیم کنه که چه ستونهایی رو ببینه.
به خاطر همین میخوام یه جایی ذخیره کنم که الان کاربر من چه ستونهایی رو میخواد ببینه