PDA

View Full Version : خطا eclipse

p30online
دوشنبه 28 دی 1394, 20:39 عصر
دوستان این خطاها و علامت ضربدر کنار ایکن ها برای چیست؟

138488

دکمه تمام هم اصلا کار نمی کند بسته نمی شود

msroid
دوشنبه 28 دی 1394, 22:05 عصر
سلام
باید توی LogCat ببینی از چی خطا گرفته.
توی اکلیپس این موارد کاملا عادیه و احتمال داره با Clean کرده پروژه و restart کردن اکلیپس درست بشه. اگرم نشد باید دقیقا بگی از چه قسمتی خطا گرفته تا بشه جواب داد چون از هر چیزی که فکرش رو میکنی و نمیکنی ممکنه خطا گرفته شده باشه...!!

p30online
سه شنبه 29 دی 1394, 10:05 صبح
اگر من اینهارو تنظیم نکنم خطا میده هر کدوم برای چ کاری است؟
باید من همه ی apl ها رو داشته باشم؟شاید چون 7 و 14 و 16 و 17 و 19 رو فقط دارم خطا میده اگه نداشته باشم مثلا 21

138497

p30online
سه شنبه 29 دی 1394, 10:52 صبح
این ایکن زرده برا چیه؟

138499

msroid
سه شنبه 29 دی 1394, 17:31 عصر
وقتی minSdk رو تنظیم میکنیم به این معنی هست که گوشی کاربر باید حداقل این Api رو داشته باشه تا برنامه بتونه روی اون گوشی نصب و اجرا بشه.
و targetSdk در واقع Api هدف رو مشخص میکنه به این معنی که شما با تنظیم این مقدار به سیستم عامل اندروید میگی که اپلیکیشن من تا این سطح میتونه از قابلیت های جدیدی که در هر سطح به اندروید اضافه شده استفاده کنه و مشکل سازگاری نخواهد داشت.
compile with برای کامپایل کردن در محیط توسعه مورد استفاده قرار میگیره. در واقع اشاره به نسخه از اندروید داره که اپلیکیشن روی اون تست میشه.
theme هم که تم کلی اپلیکیشن رو مشخص میکنه. البته همه این موارد بعدا قابل تغییر هستن.
پس اپلیکیشن میتونه از قابلیت های جدید استفاده کنه(targetSdk) کمااینکه میتونه روی نسخه های قدیمی تر(تا minSdk) هم اجرا بشه و مشکل سازگاری نداشته باشه.
targetSdk رو هم بالاترین چیزی که داری باید قرار بدی.
اون آیکن زرد رنگ هم ارور نیست یه warning هست که اگه روش قرار بگیری معمولا بهت میگه مشکلش چیه. بعضی وقتا id براش نمیذاری یا براش توی xml متن گذاشتی و اینجور موارد این هشدارهارو میده.