PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن آدرس سایت درخواست دهنده با php

mhemrg
سه شنبه 29 دی 1394, 11:44 صبح
سلام دوستان،
به وسیله ی یک api دیگران می توانند به سایت من وصل شوند و اطلاعات خاصی را دریافت کنند.
من نیاز دارم که بدانم درخواست از کدام سایت صورت گرفته؟ در واقع آدرس دامنه ی کسی که به api من وصل شده چیست؟
چگونه می توانم این کار را انجام دهم آن هم با php؟

H:Shojaei
سه شنبه 29 دی 1394, 12:06 عصر
http referer php رو جستجو کنید...

us1234
سه شنبه 29 دی 1394, 15:54 عصر
سلام دوستان،
به وسیله ی یک api دیگران می توانند به سایت من وصل شوند و اطلاعات خاصی را دریافت کنند.
من نیاز دارم که بدانم درخواست از کدام سایت صورت گرفته؟ در واقع آدرس دامنه ی کسی که به api من وصل شده چیست؟
چگونه می توانم این کار را انجام دهم آن هم با php؟

تنها راه حل ، ارسال آدرس سایت درخواست دهنده به صورت پرامتر به api است .

http referer php رو جستجو کنید...

ریفرر فقط برای مرورگر ها می باشد و وقتی شما به یک وب سرویس یا api متصل میشود اصلا دامین شما مشخص نیست ، فقط آی پی درخواست دهنده مشخص است .

mhemrg
سه شنبه 29 دی 1394, 20:50 عصر
تنها راه حل ، ارسال آدرس سایت درخواست دهنده به صورت پرامتر به api است .

ریفرر فقط برای مرورگر ها می باشد و وقتی شما به یک وب سرویس یا api متصل میشود اصلا دامین شما مشخص نیست ، فقط آی پی درخواست دهنده مشخص است .

بله، حق با شماست.
api من تجاری است. من می خواهم امکان استفاده از api را فقط به افرادی که هزینه را پرداخت کردند (و در واقع در سایت عضو شده اند) بدهم. به نظر شما بهترین راه کار چیست؟

mhemrg
چهارشنبه 30 دی 1394, 10:09 صبح
دوستان من هم چنان منتظر پاسخ شما هستم.

us1234
چهارشنبه 30 دی 1394, 10:30 صبح
بله، حق با شماست.
api من تجاری است. من می خواهم امکان استفاده از api را فقط به افرادی که هزینه را پرداخت کردند (و در واقع در سایت عضو شده اند) بدهم. به نظر شما بهترین راه کار چیست؟

چیزی که الان به ذهنم میرسه کاری است که درگاه های پرداخت می کنند :

مثلا یک apiKey برای هر کاربر درست کنید و کاربر را مستلزم کنید که آی پی هاست ش را در هنگام ساختن key وارد کند و در هر درخواست بررسی کنید که آی پی درخواست دهنده صحیح است یا خیر .

mhemrg
چهارشنبه 30 دی 1394, 10:42 صبح
متشکرم.
بهترین راه برای بدست آوردن آی پی REMOTE_ADDR هست درسته؟

us1234
چهارشنبه 30 دی 1394, 14:51 عصر
متشکرم.
بهترین راه برای بدست آوردن آی پی REMOTE_ADDR هست درسته؟

نه ، به تنهایی کافی نیست ، در خصوص روش های گرفتن آی پی درخواست دهنده داخل گوگل سرچ کنید .

php get request ip