PDA

View Full Version : سوال: ارسال و دریافت اطلاعات بر روی سرور

Twoplus2010
چهارشنبه 30 دی 1394, 04:02 صبح
سلام دوستان
اول کار خواهشا اگه عنوان تاپیک ایجاد شده ایرادی داره مدیران اونو تصحیح کنن متشکر
دوستان بنده قصد دارم نرم افزار تحت ویندوزی رو طراحی کنم که از دو بخش admin و user تشکیل شده ( ضمنا این دوتا بخش توی دوتا پروژه جداگانه ایجاد میشه )و دیتابیسمو می خوام روی یه هاست سوار کنم که از طریق admin اطلاعاتمو توی دیتابیس روی هاست ذخیره کنم و با user اطلاعاتو از دیتابیس بخونم و نمایش بدم اول اینکه ایا میشه این کارو کرد دوم به چه صورت و طریقی میشه این کارو عملی کرد لطفا راهنمایم کنید متشکرم

Twoplus2010
چهارشنبه 30 دی 1394, 23:27 عصر
کسی نیست مرا یاری کند (هل من ناصر ینصرنی)

محمد آشتیانی
پنج شنبه 01 بهمن 1394, 00:00 صبح
سلام
خب سوال شما خیلی کلی هست ، اینکه شما روی هاست، دیتابیس ایجاد کنی و بتونی بهش متصل بشی مطلب سختی نیست ، تو ساده ترین حالت اینه که مستقیم (توسط کانکشن استرینگ) به دیتابیس وصل بشی و اطلاعاتت رو بنویسی یا بخونی (البته این راه درستی نیست ، حداقل اینه که از لحاظ امنیتی مشکل داره)
راه اصولی تر این است که روی هاستت یک یا چند (بسته به نیازمندی پروژت) سرویس WCF یا وب سرویس راه بندازی و از طریق اونها درخواست ها رو مدیریت کنی ، درواقع سرویس ها بعنوان یک لایه واسط مابین برنامه شما و دیتابیس عمل کنند.

این از توضیحات کلی ، شما در مورد سرویس های WCF یا وب سرویس مطالعه کن ، خیلی هم سادست.

موفق باشید.