PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل کانکشن sql

behrooz69
پنج شنبه 01 بهمن 1394, 10:49 صبح
سلام دوستان گرامی - ببینید سوال من باید دو جا پرسیده بشه واسه همین هم توی همین بخش میپرسم هم توی بخش SQL Server

بینیید من برنامه نوشتم که باید تحت شبکه کار کنه . شبکه ما هم تحت دامین تخیلی ای هستش که پورت های زیادی روش بسته هستش .

کانکشنی که من تعریف کردم واسه برنامم اینه :

Server=MyIp,1433;Database=DBNAme;Trusted_Connectio n=True;User Id=se;
Password=MYPASS;

ای پی سیستم خودم رو میدم تا اینجاش درسته و کار میکنه بدون مشکل . ( دیتابیس روی سیستم خودمم رو SQL من به صورت لوکاله )

حالا من یک سیستم به عنوان سرور در نظر گرفته شده . و من ای پی ایشون رو میزنم به جای MyIp ایشون هم سیستمشون یوزره یعنی ادمین نیست .

چندین نوع کانکشن و راه حل رو تست کردم ولی نشد ..

پورت 1433 روی سیستم خودم و ایشون رو باز کردم بازم نشد .

تنظیمات استفاده از شبکه توی Sql Server Managment و خود server رو هم درست کردم که mix mode بود و اینا . ولی بازم نشد .

فقط تنها روشی که جواب گو هستش اینه سیستمی که میخواد از برنامم استفاده کنه با یوزر Admin سیستم یا ادمین Domain وارد بشه .

حالا هر سیستمی باشه فرقی نمیکنه .

ما هم به شبکه دسترسی نداریم یعنی ادارمون اجازه این کار رو از واحد انفورماتیک نداره که بخواد 5 تا از سیستم هارو ادمین بکنه .

بهم بگید چیکار کنم ؟؟

حتی Trusted_Connection=True رو هم ورداشتم ولی تاثیری نداشت .

خیلی مهمه لطفا راهنمایی کنید

محمد آشتیانی
جمعه 02 بهمن 1394, 00:16 صبح
سلام
به نظر میرسه این مشکل شما نباید ربطی به کانکشن استرینگ داشته باشه ، اما برای تست این رو داشته باشید (پسورد ، آی پی و نام دیتابیس رو اصلاح کنید)

Data Source=127.0.0.1;Initial Catalog=YourDbName;Persist Security Info=True;User ID=sa;Password=123;

اما برای اشکال یابی (ممکنه یکی از موارد زیر دلیل مشکل باشه)
1- فایروال رو در سیستم مبدا و مقصد خاموش کنید
2- با Sql Server Management Studio از روی سیستم خودتون ، سعی کنید به Database Engineروی سیستم مقصد متصل بشید (ببینید میشه اصلا؟)
3- بجای IP از Computer name سیستم مقصد در کانکشن استرینگ استفاده کنید (ممکنه تنظیمات Sql Server امکان TCP رو نداده باشه و باید فعالش کنید)
4- در سیستم مقصد (سرور) به این آدرس برید و طبق تصویر زیر تمام گزینه ها رو فعال کنید (آدرس زیر ممکنه کمی کمتر یا بیشتر از این باشه)
Start -> All programs -> Microsoft SqlServer -> Configuration manager

138551

موفق باشید.

behrooz69
جمعه 02 بهمن 1394, 09:46 صبح
سلام دوست گلم - این کار رو کردم . قبل از اینکه تست کنم مراحل رو رفتم ولی بازم نشد

pamapz
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 21:48 عصر
به ادمین مربوط نمیشه ، به جای آی پی ، اسم سرور رو وارد کنید و حتما فایروالو چک کنین .