PDA

View Full Version : قدرت SQL v92

Farhad.B.S
یک شنبه 05 بهمن 1382, 18:01 عصر
با سلام ،
آیا این درسته که Enterprise Manager با SQL نوشته شده ؟

Inprise
یک شنبه 05 بهمن 1382, 18:14 عصر
دوست عزیز ،

SQL زبان برنامه سازی نیست ، یعنی توانائی تولید برنامه های کاربردی و کامپایل اونها رو نداره ، این صرفا" یک استاندارد برای پرس و جو از بانکهای اطلاعاتی است ، همین و نه بیشتر .

خوش باشی

Farhad.B.S
یک شنبه 05 بهمن 1382, 18:22 عصر
با تشکر ،
من هم نظرم تا چند روز پیش همین بود
تا اینکه یکی از دوستان ، SQL Profiler رو اجرا کرد و یه trace جدید ساخت و بعد هم تو محیط EM یه مقداری اینور اونور رفت .
وقتی تریس ها رو نشون من داد ، دیدم که در ازای خیلی از این اموری که انجام دادیم ( مثلا باز کردن یه فایل که شامل گرفتن لیست فایل ها و دایرکتوری های یه درایو بود ) یه استورد پراسیجر صدا زده شده بود (یکی از اونها دقیقا از نامش معلوم بود که برای گرفتن لیست دایرکتوری هاست).

برای من هم خیلی جای سواله ، ایا sql میتونه api ها رو صدا بزنه یا کد های اسمبلی رو اجرا کنه ؟

Inprise
یک شنبه 05 بهمن 1382, 18:33 عصر
برای من هم خیلی جای سواله ، ایا sql میتونه api ها رو صدا بزنه یا کد های اسمبلی رو اجرا کنه ؟

خیر .

یه استورد پراسیجر صدا زده شده بود (یکی از اونها دقیقا از نامش معلوم بود که برای گرفتن لیست دایرکتوری هاست).
گروهی از پردازه های سیستمی بنام Extended Stored Procedures توانائی اجرای دستورات سیستمی را نیز دارند . آن چیزی که شما دیده اید احتمالا" به این مربوط میشود

خوش باشید