PDA

View Full Version : نمایش تصویر اسکن شده - سرچ - نوبت دهی

iransim
شنبه 03 بهمن 1394, 10:13 صبح
سلام بر دوستان عزیز
اول بگم که کلی سرچ کردم ، یا مورد نظر من نبوده یا من نتونستم از آن استفاده کنم - بهرحال اگه دوستان محبت کنند ممنون می شوم
فایل پیوست را لطفا ببینید

لطفا " راهنمائی کنید
1 - من طرحهای رسم شده شده را اسکن کردم و میخواهم کنا برنامه داخل یک پوشه قرار دهم . پس از ثبت اطلاعات طرح در فرم می خواهم فقط لینکی ایجاد کنم با این اطلاعات و تصویر اسکن شده آن که وقتی روی دکمه نمایش طرح کلیک میکنم در فرم دیگری طرح که اسم آن با شماره طرح یکی می باشد نمایش داده شود و بتوان پرینت گرفت .

2 - چطوری عملیات سرچ را براساس شماره طرح که از نوع TEXT هست را انجام بدم بطوری که اطلاعات اون طرح توی همین فرم نمایش داده بشه ؟

3- چطور در قسمت نوبت دهی تغییراتی انجام بدم که تقویم نمایش داده بشه و با انتخاب روز ، تاریخ ، و ساعت مقادیر در کادرهای مربوطه بشینه در ضمن نوبت دهی در هر روز فقط در ساعتهای 8 - 9 - 10 -11 -12 انجام بشه و نشه در ساعتی که قبلا انتخاب شده دیگه نوبتی ثبت کرد ؟

خیلی خیلی ممنون میشم از همه دوستان و اساتید محترم

iransim
یک شنبه 04 بهمن 1394, 06:55 صبح
سلام دوستان ، تو را بخدا یکی کمکی راهنمائییییییییییییی ................ لطفا

mohsen1393
یک شنبه 04 بهمن 1394, 15:33 عصر
سلام در حال کار روی برنامه شما هستم . منتظر بمانید.

iransim
یک شنبه 04 بهمن 1394, 23:06 عصر
سلام دوست عزیز خیلی خیلی ممنون ، خدا خیرتون بده
بی صبرانه و مشتاقانه منتظر لطف شما هستم

mohsen1393
دوشنبه 05 بهمن 1394, 11:42 صبح
سلام دوست عزیز خیلی خیلی ممنون ، خدا خیرتون بده
بی صبرانه و مشتاقانه منتظر لطف شما هستم

سلام نمونه اصلاح شد اما برای ثبت نوبت در ساعت هایی که اشاره شده کاری نتونستم انجام بدم شاید سایر دوستان راه حلی برای آن در نظر داشته باشند
ضمنأ بعد از انتخاب تاریخ روز نوبت دهی و ساعت به شکل خودکار ثبت میشود و اگر یک بار برای یک رکورد ساعت از قبل ثبت شده باشد دیگر سیستم اجازه ویرایش مجدد برای نوبت دهی را نخواهد داد.
موفق باشید.

iransim
دوشنبه 05 بهمن 1394, 12:25 عصر
سلام آقا محسن
خیلی ممنون از زحمت و محبت شما
فقط بفرمائید
- نحوه نوبت دهی که اضافه یا ویرایش کردید به چه صورت انجام میشه ؟ چون با کلیک روی دکمه نوبت دهی هیچ اتفاقی رخ نمی دهد
- درمورد نمایش فایل اسکن شده نظری نفرمودید
- آیا روش دیگری برای جستجوی اطلاعات طرح بجز اینکه زحمت کشیدید وجود داره ؟( همزمان با نوشتن شماره طرح اطلاعات نمایش داده بشه )
بازم شرمنده و ممنون

iransim
دوشنبه 05 بهمن 1394, 12:31 عصر
سلام آقا محسن
فقط بفرمائید
- نحوه نوبت دهی که اضافه یا ویرایش کردید به چه صورت انجام میشه ؟ چون وقتی دکمه نوبت دهی را کلیک میکنم اتفاقی رخ نمی دهد و دکمه انتخاب تاریخ هم غیر فعاله
- آیا روش دیگری برای جستجوی اطلاعات طرح بجز اینکه زحمت کشیدید وجود داره ؟( همزمان با نوشتن شماره طرح اطلاعات نمایش داده بشه )
بازم شرمنده و ممنون

mohsen1393
دوشنبه 05 بهمن 1394, 14:19 عصر
سلام آقا محسن
فقط بفرمائید
- نحوه نوبت دهی که اضافه یا ویرایش کردید به چه صورت انجام میشه ؟ چون وقتی دکمه نوبت دهی را کلیک میکنم اتفاقی رخ نمی دهد و دکمه انتخاب تاریخ هم غیر فعاله
بازم شرمنده و ممنون

سلام پس از فشردن دکمه نوبت دهی ، دکمه انتخاب تاریخ فقط برای پرونده هایی که اولین بار تشکیل می شوند فعال می گردد و دکمه انتخاب تاریخ برای پرونده هایی که برایشان تاریخ و زمان نوبت دهی ثبت شده است غیر فعال خواهد بود.
روش دیگر برای جستجوی اطلاعات ساخت کوئری است.

iransim
سه شنبه 06 بهمن 1394, 23:39 عصر
سلام و سپاسگزارم دوست عزیز

فقط اگر هر کدام از دوستان در خصوص قسمت نحوه نمایش تصاویراسکن شده راهنمائی بفرمایند ممنون میشم

mohsen1393
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 18:30 عصر
سلام و سپاسگزارم دوست عزیز فقط اگر هر کدام از دوستان در خصوص قسمت نحوه نمایش تصاویراسکن شده راهنمائی بفرمایند ممنون میشم

سلام به لینک http://barnamenevis.org/showthread.php?517049-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A8%D8%A7-Access

مراجعه کنید.

iransim
یک شنبه 11 بهمن 1394, 07:26 صبح
سلام به لینک http://barnamenevis.org/showthread.php?517049-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A8%D8%A7-Access

مراجعه کنید.

سلام دوست عزیز - ابتدا ممنون بابت راهنمائی
ولی من تصاویر اسکن شده را دارم و در پوشه ائی کنار برنامه قرار دادم ، فقط می خواهم لینک آنها را که به نام شماره طرح ذخیره شده اند را ایجاد و در فرم دیگه آن را نمایش دهم و بتونم پرینت بگیرم .

e601
یک شنبه 11 بهمن 1394, 13:38 عصر
ولی من تصاویر اسکن شده را دارم و در پوشه ائی کنار برنامه قرار دادم ، فقط می خواهم لینک آنها را که به نام شماره طرح ذخیره شده اند را ایجاد و در فرم دیگه آن را نمایش دهم و بتونم پرینت بگیرم .

سلام
نمونه شما رو دیدم ولی ظاهرا استراتژی در مورد نحوۀ نام گذاری و فراخوانی تصاویر وجود نداره.
شما باید این مورد رو مدنظر داشته باشید که فایلهای تصاویر شما چطور نام گذاری میشن. این مورد مهمه چون (اگر اشتباه نکنم) قراره نمایش تصاویر بصورت اتوماتیک انجام بشه مثلا وقتی کلیک کردید تصویر طرح نمایش داده بشه. پس یا باید یک فیلد به جدول خودتون اضافه کنید و نام فایل هر طرح رو در اون ذخیره کنید یا راه شاید بهتر اینه که نام فایل هر طرح رو همون شماره id هر طرح بذارید. بطور مثال اگر شما فایل تصاویر رو در پوشه ای به نام images در کنار فایل برنامه تون قرار میدید کد زیر میتونه تصویر طرح شماره 5 رو در یک کنترل image لود کنه :

Me.YourImageControl.Picture = CurrentProject.path & "\images\5.jpg"

iransim
دوشنبه 12 بهمن 1394, 00:00 صبح
سلام
نمونه شما رو دیدم ولی ظاهرا استراتژی در مورد نحوۀ نام گذاری و فراخوانی تصاویر وجود نداره.
شما باید این مورد رو مدنظر داشته باشید که فایلهای تصاویر شما چطور نام گذاری میشن. این مورد مهمه چون (اگر اشتباه نکنم) قراره نمایش تصاویر بصورت اتوماتیک انجام بشه مثلا وقتی کلیک کردید تصویر طرح نمایش داده بشه. پس یا باید یک فیلد به جدول خودتون اضافه کنید و نام فایل هر طرح رو در اون ذخیره کنید یا راه شاید بهتر اینه که نام فایل هر طرح رو همون شماره id هر طرح بذارید. بطور مثال اگر شما فایل تصاویر رو در پوشه ای به نام images در کنار فایل برنامه تون قرار میدید کد زیر میتونه تصویر طرح شماره 5 رو در یک کنترل image لود کنه :

Me.YourImageControl.Picture = CurrentProject.path & "\images\5.jpg"

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمائی شما
عرض کردم خدمتتان ، من اطلاعات طرح را مثلا با شماره طرح 0001-94-15 در فرم ذخیره کردم و فایل اسکن طرح نیز با همان نام شماره طرح در پوشه image ذخیره کردم
حال میخواهم بعد از ذخیره اطلاعات با کلیک روی دکمه همان فایل اسکن شده به اطلاعات لینک شده ( بدون ذخیره ) و قابل نمایش و پرینت باشد .

mohsen1393
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 22:43 عصر
سلام شما به لینکی که در همین تاپیک فرستادم مراجعه کنید
تو اون فایل دقیقا عکس ها به شکلی که شما میخواهید از پوشه فراخوانی میشوند
به کد های vb فایل مراجعه کنید.

iransim
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 21:03 عصر
سلام شما به لینکی که در همین تاپیک فرستادم مراجعه کنید
تو اون فایل دقیقا عکس ها به شکلی که شما میخواهید از پوشه فراخوانی میشوند
به کد های vb فایل مراجعه کنید.

سلام - بازم ممنون - چک میکنم امیدوارم مشکل حل بشه