PDA

View Full Version : سوال: تفاوت دو نسخه سرور و کلاینت پروژه !!؟

ghasem110deh
یک شنبه 04 بهمن 1394, 11:55 صبح
سلام به همه :)
دوستان دو نسخه سرور و کلاینت نرم افزار طراحی شده باید چه تفاوت هایی باهم داشته باشن !؟

الان من فقط یه کانکشن استرینگ میدم به برنامه که پایگاه داده رو میشناسه (که فقط روی یک سیستم وجود داره به عنوان سرور)
ولی اصل برنامه (که با سی شارپ طراحی شده) هیچ فرقی با هم ندارن

mohammadjavad
یک شنبه 04 بهمن 1394, 17:11 عصر
با سلام

اگر منظور سوال شما رو متوجه شده باشم .

در نسخه سمت کلاینت معماری مربوط به طراحی UI شما قرار میگیرد که شامل اسمبلی های سمت کلاینت است .

در نسخه سمت سرور معماری مربوط به دیتا اکسس شما میباشد و ارتباط با بانک اطلاعاتی است که اسمبلی های مربوط در این قسمت قرار میگیرند .

ghasem110deh
یک شنبه 04 بهمن 1394, 18:25 عصر
ممنون :)
مطلب رو تقریبا گرفتم چی شد ! منتها چطور باید پیادش کرد ؟
من توی نسخه سمت کلاینت فقط مقدار از کاربر میگیرم ... چطور اون مقادیر رو باید پاس بدم به لایه بیزنس یا دیتااکسس نسخه ای که روی سرور نصب شده ؟

juza66
یک شنبه 04 بهمن 1394, 18:33 عصر
سلام اقا قاسم

منم همین شکلی که شما فرمودید نرم افزار کلاینت و سرور رو نوشتم هیچ تفاوتی ندارند بجز کانکشن استرینگ و محدودیت ها ایتم ها...

ghasem110deh
یک شنبه 04 بهمن 1394, 18:45 عصر
سلام به روی پر ستاره ات :)

یعنی فقط همون محدودیت هایی رو که با سطح دسترسی اعمال میکنیم (مثل تعریف کاربر جدید) اصلا روی نسخه کلاینت وجود نداره ...
ولی بقیه کار همون شکلی هست !؟

CsharpNevisi
یک شنبه 04 بهمن 1394, 19:32 عصر
نرم افزاری که تجت شبکه میخوایی بنویسی چه امکاناتی داره ؟؟؟؟؟

ghasem110deh
یک شنبه 04 بهمن 1394, 19:47 عصر
کلی پرسیدم ...
فرضا واس یه برنامه انبارداری !

CsharpNevisi
یک شنبه 04 بهمن 1394, 20:28 عصر
ببین بسته به حجم داده ها و ترافیک شبکه بهترین روش برای این کار سوکت پروگرمینگه ... یا اگه دیتا های به لحضه مهم نیس یه اسکجولر برای سینک دیتا که ترافیک شبکه بالا نره و مشکل پیش بیاد ... !!!
روی سیستم سرور معمولا یه بانک اطلاعاتی هست و یک برنامه سرویس دهنده برای کنترل و مدیریت کلاینت ها و نهایتا کارهای مدیریتی مثل گزارگیری و ... است .

یه خاطره ای تعریف کنم ... ما یه نرم افزار CRM قرار بود آماده کنیم برای یه شرکتی که یه شبکه ن چنداد اصولی با کلاینت های زیاد داشت ... من دخالتی تو تولید نرم افزار نداشتم درگیر جایی دیگه بودم ولی پروژه ماله من بود و برنامه نویس ها برای من کار میکردن .. کار تموم شد .. ماه اول خوب .. ماه دوم خوب .. دیتا که رفت بالا یهو یه برنامه کلاینت یه کوئری سنگین اجرا میکرد .. یهو 50 تا کلاینت میخوابید و میرفت تو ویتینگ این کوئری .. باز واسه بعدی همین موضوع .. کلی ابرومون رفت هیچ کلیم سرزنش شدم از سمت کار فرما .. آش نخورده و دهن سوخته .. همه چیم از چش من میدیدن .. بررسی کردم دیدم دیدم اینا تو کلاینت ها مستقیم به دیتا بیس وصل میشدن و تراکنش انجام میدادن .. .. یه قول 15 روزه دادم و بچه ها ور از صب تا 9 شب نگه داشتم کلا برنامه رو بردیم رو سوکت :D .. مشکل حل شد ولی یه لکه ای تو کارناممون موند

گفتم که اگه شمام قرار شد ی همچین برنامه هایی بنویسید از تجربه تلخی که من داشتم استفاده کنید ..

ghasem110deh
یک شنبه 04 بهمن 1394, 21:30 عصر
یعنی کلا مقادیر رو با سوکت پروگرمینگ پاس میدین به نسخه سرور و از اونجا ذخیره میشه !؟
سوکت تا حالا کار نکردم :متفکر:

golbafan
سه شنبه 06 بهمن 1394, 11:07 صبح
برای کار شما میتونید از امکانات مدیریت کلاینت ها موجود در sqlserver استفاده کنید و نیازی به یک نرم افزار سرور مجزا نیست
برای تعریف اکانت های کلاینت و سطوح دسترسی هم میتونید یک برنامه کلاینت دیگه طراحی کنید که برای بانک های تعریف سطح دسترسی کاربران و لاگ گیری از عملیات سیستم ها پرمیژن داشته باشه