PDA

View Full Version : نحوه نوشتن برنامه ای برای دریافت اطلاعات از طریق پورت USB ؟

md3848
یک شنبه 04 بهمن 1394, 14:38 عصر
سلام
یه قطعه من خریدم--RFID-مثل این دستگاه های مترو که کارت رو نزدیکش میبری و...
این دستگاه رو به USB کامپیوتر وصل کردم و اگه کارتی رو سنس کنه یه کدی ارسال میکنه که حالا اگه این موس رو هر جایی از صفحه نمایش کلیک شده باشه و بعد کارت سنس بشه کد در اون محل قرار داده میشود.

خواستم ببینم برنامش رو چطور باید با C# بنویسم(قبلا با C# برنامه نوشتم...اما اینو نمیدونم چطور بنویسم.....)

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن(کد پروژه نمیخوام، فقط راهنمایی کنید و بگید که چطور میشه انجامش داد)

md3848
دوشنبه 05 بهمن 1394, 09:48 صبح
کسی بلد نیست(که بعید میدونم) یا کسی حال نداره یا من بد سوالمو مطرح کردم؟

من با پورت COM کار کردم ولی این قطعه هه پورت کام نمیسازه و وقتی TAG(همین کارت های مترو) رو بهش نزدید کنی شماره TAG رو به کامپیوتر میفرسته و اگه مثلا تو TextBox ایی کلیک کنی و Tag رو نزدیکش کنی شماره تگ داخل اون تکس باکس ذخیره میشه.....میخوام این کد ها و اطلاعات رو مدیریت کنم و توسط یه نرم افزار کنترل کنم....کسی راهی راغ نداره؟

md3848
چهارشنبه 19 اسفند 1394, 08:25 صبح
یعنی همه مثل خودم فقط از پورت سریال استفاده کردن و از پورت usb به صورت مستقیم نه:گریه:
راستی میشه کاری کرد که نرم افزار هایی که با C# نوشته میشن در سیستم عامل های دیگه هم اجرا بشن؟:متفکر:

pbm_soy
چهارشنبه 19 اسفند 1394, 16:25 عصر
دوست عزیز همچین دستگاه هایی معمولا یک API همراهشون داده میشود و حتی بعضیاشون چند نمونه سورس برنامه با زبانهای مختلف میدهند
کاری که باید انجام دهید مطالعه داکیومنت و راهنمای آن API است و سپس در محیط ویژوال استودیو به پروژه باید اضافه کنید و از کلاسها و متدهایی که دارد استفاده کنید

برخی مدلهای معروفتر و معتبرتر تو اینترنت API و راهنما و مثال و غیره هم دارند

md3848
پنج شنبه 27 اسفند 1394, 16:17 عصر
ممنون از شما
این دستگاه ساخت چین هستش
به سایت سازندش رفتم ولی چیزی نزاشته بود:متفکر:
الان چی کار کنم من؟