PDA

View Full Version : با کذوم ؟ C++ یا C#؟ بهتره شبیه ساز ps1 و ps2 ساخت؟

amin_as16
یک شنبه 04 بهمن 1394, 15:13 عصر
سلام. من از سایت برنامه ی pcsx2 ، سورس کد برنامه رو گرفتم که با C++‎‎‎ نوشته شده. حالا اگه من بخوام یک روزی برنامه شبیه ساز ps1 یا ps2 برای ویندوز بنویسم به نطر شما با کذوم زبان بهتره ؟ C#‎ یا C++‎ ؟

خودم با C++‎‎‎ کمی کار کردم.

در ضمن شبیه ساز پلی استیشن فارسی نسخه ی اندروید رو برنامه نویس های ایرانی توی کافه بازار نوشتن.

من می خوام برای ویندوز بنویسم

...AJN
سه شنبه 20 بهمن 1394, 11:36 صبح
سلام. من از سایت برنامه ی pcsx2 ، سورس کد برنامه رو گرفتم که با C++‎‎‎‎‎ نوشته شده. حالا اگه من بخوام یک روزی برنامه شبیه ساز ps1 یا ps2 برای ویندوز بنویسم به نطر شما با کذوم زبان بهتره ؟ C#‎‎‎ یا C++‎‎‎ ؟

خودم با C++‎‎‎‎‎ کمی کار کردم.

در ضمن شبیه ساز پلی استیشن فارسی نسخه ی اندروید رو برنامه نویس های ایرانی توی کافه بازار نوشتن.

دوست عزیز با همون C++ بنویس بهتره چون قراره شبیه ساز بنویسی خوب قائدتاً باید بازی ها پلی استیشن رو به وسیله فرمت ISO ران کنی برای سرعت دیباگ بیشتر اگر بتونی با C++ بنویسی بهتره

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 20 بهمن 1394, 12:45 عصر
سلام. من از سایت برنامه ی pcsx2 ، سورس کد برنامه رو گرفتم که با C++‎‎‎‎‎‎‎ نوشته شده. حالا اگه من بخوام یک روزی برنامه شبیه ساز ps1 یا ps2 برای ویندوز بنویسم به نطر شما با کذوم زبان بهتره ؟ C#‎‎‎‎‎ یا C++‎‎‎‎‎ ؟
خودم با C++‎‎‎‎‎‎‎ کمی کار کردم.

بنده در جریان پروژه PCSX2 هستم و میتونم بگم تقریبا از 10 الی 12 سال پیش این پروژه شروع به توسعه کرده بود.
و اما در رابطه با کدام زبان، خب ذات ++C در سیستمی بودنش هست و اگر سورس کد های پروژه PCSX2 رو دیده باشید خواهید دید که در اون بخش های مختلفی از کنسول PS2 از جمله VU ، FPU، مهمتر از همه R5900 رو که بخش های اصلی چیپ PS2 هستند شبیه سازی کرده اند و تمامی کد ها در بازه Assemble ، C و ++C هستند با این حساب به نظر شما با #C میشه همچین کارهایی کرد؟ برنامه نویسی در لایه های سطح پایین و سیستمی از عهده #C بر نمیاد حال همه ای ها به کنار بعد از 10 سال توسعه این پروژه هنوز کیفیت مطلوب مثل خود PS2 رو نداره! فرض کنید اگه سی شارپ بود چی میشد ! نه تنها امکان شبیه سازی نداشتن بلکه اگه داشتن هم هیچوقت فریم ریت قابل قبولی نمیداد.

درضمن یک اشاره ای به اینم بکنم که سیستم عامل های PS3 و PS4 هم تحت یونیکس و توسط زبان ++C توسعه داده میشوند و تمامی بازی ها برای این کنسول ها مانند PC توسط ++C نوشته میشوند.
و در نهایت نظر من این هست هیچ موقع نوشتن شبیه سازی تحت زبان هایی به جز ++C امکان پذیر نیست مگر اینکه پروژه های Fake جهت فریب دادن.