PDA

View Full Version : جلوگیری از حذف فایل اکسس

majidosmani
سه شنبه 06 بهمن 1394, 09:55 صبح
سلام خدمت اساتید محترم میگم من یک کمک فوری می خوام کارم گیر است من یک فایل اکسس دارم می خواهم کاری کنم که کسی نتواند آن را دلیت کند برای همین داخل یک فولدر گذاشتم و خاصیت دلیت کردن محتویات فولدر را برداشتم حالا وقتی فایل اکسس را باز می کنم یک فایل کمکی کنارش باز میشه و وقتی فایل اکسس را می بندم آن فایل کمکی دیگه بسته نمیشه و باقی می ماند آیا راهی هست که کار کنم اون فایل کمکی بیرون فولدر ساخته بشه و یا راهی دیگری سراغ دارید که من بتونم کاری کنم کسی فایل اکسس من را دلیت نکنه تو رو خدا اگر کسی جواب را می دونه کمک کنه:ناراحت::ناراحت::ناراحت:

mohsen1393
سه شنبه 06 بهمن 1394, 11:08 صبح
سلام
فایلی که اشاره کردید همیشه کنار فایل اصلی اکسس ساخته میشه که با دادن پرمیشن Delete اون فایل بعد از خروج از فایل پاک نمیشه که البته مشکلی در عملکرد نرم افزار ایجاد نخواهد کرد
البته بایستی در آپشن اکسس قسمت Compact On Close رو تیک بزنید و هر از چند گاهی پرمیشن Deleteرو از روی فولدر برداشته فایلی که جداول در داخل اون قراردارند را یک بار باز و بست کنید.
موفق باشید.

majidosmani
سه شنبه 06 بهمن 1394, 13:27 عصر
با سلام دست شما درد نکنه ولی روزانه حدود 30 بار نرم افرارم باز بسته میشه و فایل های زیادی کنار آن ساخته میشه و این از زیبایی کار من کم میکنه آیا اگر من جداول را از نرم افزارم جدا کنم و داخل یک دیتا بیسه جداگانه و داخل یک فولدر جداگانه نگه بدارم مشکلم حل نمیشه یعنی آیا در این صورت فایل های ساخته شده در داخل پوشه فایل نرم افزارم ساخته میشه یا داخل فایل که دیتابیس حاوی جداول در ان قرار دارد ساخته میشه؟ (بعدش من میتونم فولدری که فایلی که حاوی دیتابیس جداول در آن قرار دارد را هیدن کنم)

majidosmani
سه شنبه 06 بهمن 1394, 15:06 عصر
با سلام دست شما درد نکنه ولی روزانه حدود 30 بار نرم افرارم باز بسته میشه و فایل های زیادی کنار آن ساخته میشه و این از زیبایی کار من کم میکنه آیا اگر من جداول را از نرم افزارم جدا کنم و داخل یک دیتا بیسه جداگانه و داخل یک فولدر جداگانه نگه بدارم مشکلم حل نمیشه یعنی آیا در این صورت فایل های ساخته شده در داخل پوشه فایل نرم افزارم ساخته میشه یا داخل فایل که دیتابیس حاوی جداول در ان قرار دارد ساخته میشه؟ (بعدش من میتونم فولدری که فایلی که حاوی دیتابیس جداول در آن قرار دارد را هیدن کنم)
سلام من این راه را رفتم ولی مشکلم حل نشد لطفا استاید کمک کنند کارم الان خیلی ضروری است آیا رهکاری برای جلوگیری از حذف فایل اکسس توسط کاربر وجود ندارد یادم هست یکی از دوستان داخل همین تالار دربارش قبلا صحبت کرده بود گفته بود باید جداول را از فایل اصلی جدا بکنید بعد نمی دونم گفته بود چکار کنیم که فایل اصلی حذغ نشه الان هرچی می گردد اون پست را پیدا نمی کنم؟

mohsen1393
سه شنبه 06 بهمن 1394, 15:55 عصر
سلام پاسخ من با فرض جدا بودن جداول و فرم ها بود در این صورت اون فایلی که مدنظر شما هست فقط در کنار فایل دیتابیس(فایل حاوی جداول) ایجاد میشه
البته لازم هست که دیتا بیس رو از آپشن اکسس در حالت Multi User ست کنید.

majidosmani
سه شنبه 06 بهمن 1394, 21:40 عصر
با سلام کنار وقتی من جداول را در یک اکسس جدا گانه قرار می دهم حالا وقتی فال اکسس را باز می کنم دوتا فایل ساخنه میشه یکی که تقریبا یک کیلو بایت است و دیگری که حجمش بیشتر است ببخشید منظور شما این است که من فایل که حاوی جداولم است را داخل فولدری که امکان دلیت کردن محتویاتش را برداشتم قرار بدم و فایل اکسسی که شامل فرم و غیره است را بیرون از این فولدر نگه داری کنم در این حالت کاربر میتونه فایل اکسسی که حاوی فرم ها است را دلیت کند... اگر فایلی که حاوی فرم ها است را داخل فولدر قفل شده قرار بدم هر بار که فایل اکسس را باز میکنم یک فایل کنارش میساز و چون امکان دلیت نداره همونجا باقی میمونه آیا واقع را دیگری وجود ندارد که کاری بکنم فایل اکسس را کسی حذف نکنه

majidosmani
سه شنبه 06 بهمن 1394, 21:41 عصر
و یک چیز دیگه چطور اکسس را به حالت Multi User ست کنم؟؟ با تشکر

mahmooddavoodi
سه شنبه 06 بهمن 1394, 22:33 عصر
من یه پیشنهاد دارم: هیچ کدوم این کارها لازم نیست! شما برای برنامه یه شورت کات درست کن و مثلا در دسک تاپ قرار بده و فایل اصلی رو مخفی کن..

saeed razaee
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 14:42 عصر
سلام البته من دارم يه كار انجام مي دهم اگر به نتيجه برسه اونم اينه كه با cmd و استفاده از اسمهاي غير مجاز ويندوز نام پوشه و فايل را عوض مي كنم اگر جواب بده البته نام پوشه را ميشه عوض كرد اما نام فايل اكسس را كه تغيير مي دهيم مثلا com1 اون موقع با اكسس باز نميشه .

majidosmani
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 16:45 عصر
سلام ان شالله اگر به نتیجه برسی نمونه را قرار بدید بی زحمت

Rasool-GH
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 17:47 عصر
سلام اقا مجید
یک نکته ای به نظر میرسه احتمالا باید با تنظیم مجوز حذف برای خود فایل به جای پوشه ای که فایل داخل اون قرار داره حل بشه .

mohsen1393
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 18:42 عصر
با سلام کنار وقتی من جداول را در یک اکسس جدا گانه قرار می دهم حالا وقتی فال اکسس را باز می کنم دوتا فایل ساخنه میشه یکی که تقریبا یک کیلو بایت است و دیگری که حجمش بیشتر است ببخشید منظور شما این است که من فایل که حاوی جداولم است را داخل فولدری که امکان دلیت کردن محتویاتش را برداشتم قرار بدم و فایل اکسسی که شامل فرم و غیره است را بیرون از این فولدر نگه داری کنم در این حالت کاربر میتونه فایل اکسسی که حاوی فرم ها است را دلیت کند... اگر فایلی که حاوی فرم ها است را داخل فولدر قفل شده قرار بدم هر بار که فایل اکسس را باز میکنم یک فایل کنارش میساز و چون امکان دلیت نداره همونجا باقی میمونه آیا واقع را دیگری وجود ندارد که کاری بکنم فایل اکسس را کسی حذف نکنه

سلام دوست عزیز اولا چرا شما روی این فایل که کنار فایل جداول ایجاد میشه حساسی؟
ضمنأ همانطوری که یکی از دوستان اشاره کرد شما برای فایل فرم ها یک شورت کات بساز و بعد کل فولدر یا هر دو فایل رو با پرمیشن ضد پاک شدن ست کن
ضمنأ برای دستیابی به multi User از مسیر زیر اقدام کنید
option>>Client Setting>>Encryption Method

majidosmani
پنج شنبه 08 بهمن 1394, 07:38 صبح
سلام اقا مجید یک نکته ای به نظر میرسه احتمالا باید با تنظیم مجوز حذف برای خود فایل به جای پوشه ای که فایل داخل اون قرار داره حل بشه .
سلام ببخشید منظورتون را درست نفهمیدم میشه یخورده بیشتر توضیح بدهید

majidosmani
پنج شنبه 08 بهمن 1394, 07:41 صبح
سلام دوست عزیز اولا چرا شما روی این فایل که کنار فایل جداول ایجاد میشه حساسی؟
ضمنأ همانطوری که یکی از دوستان اشاره کرد شما برای فایل فرم ها یک شورت کات بساز و بعد کل فولدر یا هر دو فایل رو با پرمیشن ضد پاک شدن ست کن
ضمنأ برای دستیابی به multi User از مسیر زیر اقدام کنید
option>>Client Setting>>Encryption Method

سلام ببخشید من از اکسس 2007 استفاده میکنم توش این مسیر را که گفتید پیدا نکردنم شما نمی دونید در اکسس multi User 2007 کجاست؟

mohsen1393
پنج شنبه 08 بهمن 1394, 10:31 صبح
سلام ببخشید من از اکسس 2007 استفاده میکنم توش این مسیر را که گفتید پیدا نکردنم شما نمی دونید در اکسس multi User 2007 کجاست؟ سلام دوست عزیز الان ورژن 2016 با امکانات بهتره منتشر شده که توصیه میکنم اون رو نصب کنید روی اکسس 2007 دقیقأ یادم نیست ولی علی القاعده باید در همون مسیری که گفتم باشه یا احتمالا در 2007 وجود نداشته باشه.