PDA

View Full Version : وبسایت های چند زبانه

sara_23
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 01:02 صبح
سلام

سوال دارم :

وبسایت های چند زبانه به چه صورت نوشته میشود ؟

1. ایا هر زبان را در بخش خاصی ( مثلا مدیریت محتوای وردپرس را برای فارسی جدا نصب میکنند و برای دیگر زبان ها جدا ؟ ) ادرس ها به این صورت است . www.en.website.com or www.website.com/en

2. در خود برنامه فایل های زبان را در xml ها ذخیره میکنند و اگر تغییر زبان داد فقط یک سری سی ام اس ها متغییر میشوند و کلمات جایگزین از دیتابیس ؟

3. اگر وبسایت ما حالتی باشه که هر روز مطالب بذاریم و به چند زبان زنده دنیا باشه اونوقت از روش دوم نمیشه استفاده کرد دیگه ؟

و یا امکانش است اگر وردپرسی نصب کنیم و یا پروژه ای خود بنویسیم . میتوانیم کاربران را مچ کنیم ؟

leaping
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 11:14 صبح
ورد پرس رو نمیدونم
اما میشه از حالتهای مختلفی استفاده کرد و نیاز نیست چند تا cms نصب کنید.
من به شخصه ترجیح میدم اطلاعات زبان های مختلف رو توی جدولهای مختلف دیتابیسم داشته باشم و اونارو طبق نیاز هر وقت لازم شد فراخوانی کنم

Unique
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 11:45 صبح
برای مشخص شدن زبان درخواستی بهتره نام زبان توی همون url بیاد یعنی www.domain.com/fa اما لازم نیست یک فولدر برای fa درست کنیم. عموما با Url Rewriting از طریق htaccess. میان و نام زبان را میگیرن و توی Query String قرار میدن. بعد توی کد از GET_$ میگیرن و :

۱ - مقادیر استاتیک را که توی یک فایل XML یا php به نام زبان (که مقدارش را توی GET گرفتیم) توی مکان مشخص شده بارگزاری میکنن و مقادیر ترجمه شدن را توی فایل echo میکنن.
۲ - مقادیر دینامیک را عموما توی جداول پایگاه ذخیره دشه اند و هر رکورد مشخص شده مربوط به چه زبانی هست را بر اساس زبان توی URL میخونن و نمایش میدن.

من توی CMS خودم از هیمن روش استفاده میکنم و خیلی از سایت های دیگه هم از از همین روال پیروی میکنن.

sara_23
جمعه 09 بهمن 1394, 13:38 عصر
برای مشخص شدن زبان درخواستی بهتره نام زبان توی همون url بیاد یعنی www.domain.com/fa (http://www.domain.com/fa) اما لازم نیست یک فولدر برای fa درست کنیم. عموما با Url Rewriting از طریق htaccess. میان و نام زبان را میگیرن و توی Query String قرار میدن. بعد توی کد از GET_$ میگیرن و :

۱ - مقادیر استاتیک را که توی یک فایل XML یا php به نام زبان (که مقدارش را توی GET گرفتیم) توی مکان مشخص شده بارگزاری میکنن و مقادیر ترجمه شدن را توی فایل echo میکنن.
۲ - مقادیر دینامیک را عموما توی جداول پایگاه ذخیره دشه اند و هر رکورد مشخص شده مربوط به چه زبانی هست را بر اساس زبان توی URL میخونن و نمایش میدن.

من توی CMS خودم از هیمن روش استفاده میکنم و خیلی از سایت های دیگه هم از از همین روال پیروی میکنن.

امکانش است یک نمونه از توضیحاتتون بدین و یا بهم بگین چی سرچ کنم توی گوگل و یا یوتیوپ . فیلم اموزشی برام بیاره

و اینکه من مبتدی هستم و در اون حدی نیستم بتونم یک سی ام اس بنویسم اما در شرایطی قرار دارم که باید هر جور شده بنویسم یه چیزایی . دارم تمام تلاشمو میکنم

اگر امکانش است کمکم کنید.

leaping
جمعه 09 بهمن 1394, 14:30 عصر
خب معلوماتتون در چه حد هست که من و یا دوستان در همون حد راهنمایی کنیم

mostafa 105
جمعه 27 فروردین 1395, 07:35 صبح
سلام
من سایتم رو چند زبانه کردم ولی روی هرلینک که میزنم برمیگرده به زبان پیشفرض که فارسی هست
//////
ینی تو قسمت انتخاب زبان انگلیسی رو زدم منو انگلیسی میشه ولی به محض کلیک رو یک لینک منو اون فارسی میشه

دوستان میتونید کمکم کنید