PDA

View Full Version : اجرای برنامه روی شبکه با SHORTCUT

ali-se
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 10:54 صبح
سلام
دوستان یه برنامه کوچیک که با SQL SERVER کار می کنه نوشتم.
وقتی EXE برنامه رو SHARE می کنم برنامه کار می کنه ، اما یه قسمت از برنامه از MINITAB استفاده می کنه
میشه کاری کرد کاربری که داره از SHORTCUT استفاده می کنه بدون نصب MINITAB ، برنامش اجرا بشه؟ یعنی اینکه همینطور که برنامه از روی SERVER داره اجرا میشه MINITAB رو هم همونجا RUN کنه ؟

ممنون از دوستان

meys34
پنج شنبه 08 بهمن 1394, 21:15 عصر
سلام

به صورت شورت کات نه چون اگر اینجوری بود به راحتی میشد سرور رو هک کرد...

ولی باید یه برنامه جداگونه بنویسید داخل سرور اجرا بشه
و بهش دستور بدید MINITAB رو اجرا کنه و خروجی رو بفرسته به برنامه داخل کلاینت...

این روش کلی کار هست ولی باید ببینید قابل اجرا هست یا نه...

اطلاعاتی در مورد مینی تب ندارم و نمیدونم اصلا شدنی هست یا نه... یا اصلا خروجی اش به چه شکل هست و ...

ali-se
جمعه 09 بهمن 1394, 20:04 عصر
ممنون ازتون
کار با minitab خیلی سادست، کافیه کد دستوریشو تهیه کرد و به یه خط اجراش کرد و مثلا من خروجیه jpg نمودارش رو استفاده می کنم. حالا فرض بفرمایید من این فایل قابل اجرا برای minitab را روی کلاینت تهیه می کنم و به صورت یک فایل قابل اجرا روی سرور ذخیره می کنم.چطور می تونم از سمت کلاینت یه فایل exe رو سمت سرور اجرا کنم تا خروجی منو تهیه کنه
سپاس

meys34
جمعه 09 بهمن 1394, 23:32 عصر
سلام

ببینید نمیشه بدون اجازه چیزی رو داخل سرور اجرا کرد...
مگر اینکه از قبل یه برنامه داخلش در حال اجرا باشه و به وقت لزوم minitab رو اجرا کنه...
که این نیاز به دسترسی فیزیکی به سرور داره...

منظور کلی من استفاده از برنامه های چت کلاینت سرور هست و تغییر اون به شکلی که مورد نیاز شما است...

kitcat_m18
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 17:57 عصر
سلام
من دو راه به نظرم میرسه

اول اینکه یه فایل Exe بساز که بیاد ملزومات برنامه رو اول کپی کنه رو سیستم کاربر و رجیسترشون کنه
دومی که بهتر وشیک و باکلاس تره اینه که شما با استفاده از برنامه های Portable ساز برنامت رو پکیج کن
بعد این پکیج رو رو سرور بذار
برنامه هر وقت که اجرا بشه قبلش ملزومات خودش رو رجیستر می کنه

موفق باشی :لبخندساده: