PDA

View Full Version : گفتگو: مشاوره در خصوص طراحی یک CMS فروشگاه

abbas3zaar
چهارشنبه 07 بهمن 1394, 23:59 عصر
درود. دوستان من کار برنامه نویسی وب انجام میدم ولی در شاخه UI تخصص دارم و به css و html تسلط دارم (در حدی هستم که یک سایتی بهم نشون بدید از صفر میتونم کدنویسی کنم. ولی در php خیلی مبتدی هستم و فقط با دستورات ساده اش آشنا هستم. میخواستم یه آموزشی داشته باشم که یک فروشگاه رو آموزش بده. میشه راهنمایی بفرمایید؟ آیا برم سمت فروشگاه ساز ها و قالب رو خودم طراحی کنم؟ یا هسته رو هم خودم بنویسم؟ اگر فروشگاه ساز کار کنم چه فروشگاه سازی بهتره؟ با پرستاشاپ کار کردم قالباش رو نمیشه راحت ویرایش کرد.

r.programer
جمعه 16 بهمن 1394, 23:31 عصر
دوست عزیز متن زیر رو متوجه نشدم
میخواستم یه آموزشی داشته باشم که یک فروشگاه رو آموزش بده
یعنی اینکه دنبال یک نفر هستید بهتون آموزش استفاده از فروشگاه ساز های موجود رو بده ؟ یا دنبال آموزش ساخت فروشگاه از هسته هستید ؟

مهرداد سیف زاده
شنبه 17 بهمن 1394, 06:14 صبح
درود. دوستان من کار برنامه نویسی وب انجام میدم ولی در شاخه UI تخصص دارم و به css و html تسلط دارم (در حدی هستم که یک سایتی بهم نشون بدید از صفر میتونم کدنویسی کنم. ولی در php خیلی مبتدی هستم و فقط با دستورات ساده اش آشنا هستم. میخواستم یه آموزشی داشته باشم که یک فروشگاه رو آموزش بده. میشه راهنمایی بفرمایید؟ آیا برم سمت فروشگاه ساز ها و قالب رو خودم طراحی کنم؟ یا هسته رو هم خودم بنویسم؟ اگر فروشگاه ساز کار کنم چه فروشگاه سازی بهتره؟ با پرستاشاپ کار کردم قالباش رو نمیشه راحت ویرایش کرد.

در مورد فروشگاه‌سازها، برای ایجاد تغییرات باز هم باید php رو تا حدی بلد باشید. مثلا در وردپرس وقتی یه تابع hook میشه یا در قالب میتونید short tag بزارید و موارد این چنینی، باز هم نیاز به تجربه مناسب بر روی php داره. اگر در php همون طور که خودتون هم گفتید، مبتدی هستید، بهتره یه تمرینی با php داشته باشید. در حد یه cms ساده که ارتباط با دیتابیس و crud داشته باشه. یا حتی اگر وقت دارید یه سری هم به mvc بزنید.
البته بعضی اوقات هم هست آخر نیاز شما به php صرفا درست کردن قالب برای نرم افزاری که داره روی php کار میکنه. مثلا پرستا شاپ صرفا قصد درست کردن تمپلیت براش دارید نه تغیرات و ماژول نویسی، برای این مورد در حد آشنایی با دستورات php‌ کفایت میکنه و بیشتر باید نحوه ساخت قالب برای پرستا شاپ رو یاد بگیرید.