PDA

View Full Version : سوال: فارسی سازی و ویرایش قالب وردپرس

emadheydari
جمعه 09 بهمن 1394, 14:47 عصر
سلام

مدتی به طراحی قالب وردپرس علاقه مند شدم و یادگیریم رو از html و css شروع کردم با کتاب های duckett و Missing manual
هدف فعلیم اینکه بتونم قالب های انگلیسی وردپرس رو ویرایش، فارسی سازی و راست چین کنم
اگه میشه یک نقشه را جلوم بگزارید که چی و از چه منابعی بخونم و چکار کنم ممنون میشم

DariushGreat
شنبه 10 بهمن 1394, 16:41 عصر
سلام دوست من
آرزوي كاميابي در اين راه رو برات دارم.
ساخت قالب وردپرس خيلي دشواره ولي اين دشواري پس از رسيدن به دست‌آورد دلخواهت بسيار شيرين و دلچسب و حتي اعتياد آوره! :لبخند: لذت بسياري داره ساخت قالب براي وردپرس. لذتي كه به جرات مي‌تونم بگم با جوملا هرگز تجربش نكردم ولي با وردپرس با بخش بخش وجودم حس كردم :خجالت:

بهترين مراجع آموزش شما خود رفرنس انگليسي وردپرس براي آشنايي با توابع هست. همچنين براي آغاز يكي از قالب‌هاي پيش‌فرض رو باز كنيد و ويرايش كنيد.
تنها يك نكته مهم رو مد نظطر داشته باشيد كه پرونده function.php بسيار حساسه. پس در ويرايش يا ساختش دقت بسياري داشته باشيد.

براي فارسي سازي قالب‌ها برنامه‌اي هست به نام Po Edit كه كارش ساخت پرونده زبان هست. كافيه قالبتون رو از فشرده خارج كنيد و سپس مسير رو طبق آموزش‌هاي موجود به برنامه بديد و رشته‌هاي قابل برگرداني رو تحويل بگيريد. سپس پرونده‌هاي زباني رو مي‌تونيد در پوسته قالب قرار بديد.

پرسشي بود در خدمتم :تشویق: