PDA

View Full Version : سوال: تعریف مسیر کلی برای اکسس از طریق Dll

hamed_vb
شنبه 10 بهمن 1394, 02:25 صبح
سلام دوستان عزیزم

چطوری می تونم به صورت public با کد نویسی توی کلاس ماژول مسیر دیتابیسم ( اکسس ) رو بدون کنترل ado برای برنامم تعریف کنم ؟

roo.row
شنبه 10 بهمن 1394, 20:11 عصر
با سلام
من تو زمانی که کار میکردم همچین چیزی رو ندیدم که کسی انجام بده
اولا داخل هر فرم باید یه ابزار دیتا باشه تا فراخونی اون
دوما مسلما همچین روشی سرعت بالای وی بی رو خیلی کم می کنه
ممکنه به نظرتون باعث راحتی شما بشه ولی به هیچ وجه از نظر من اصولی و به صرفه نیست
با تشکر

hamed_vb
یک شنبه 11 بهمن 1394, 00:12 صبح
چون من توی یه شرکت برنامه نویسی این مسئله رو دیدم که یک dll برای مسیر دهی دیتا بیس طراحی کرده و برای اون dll توی یک کلاس ماژول با کد sql فراخونده بود

kitcat_m18
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 18:09 عصر
سلام
تو بهترین و مدیریت شده ترین حالت شما باید شما باید کلاس کانکشن بنویسی که هم اتصال و هم اعمال پایگاه داده تو این کلاس مدیریت شن
اما اگه در حد باز و بسته کردن ارتباط می خوای تو یه ماژول یه فانکشن Public تعریف کن و اونجا این کارو انجام بده
دو شی هم از نوع کانکشن و رکوردست به صورت Public تعریف کن

من یه کمی برات نوشتم بسط دادنش با خودت
Option Explicit

Public conn As ADODB.Connection
Public rec As ADODB.Recordset

Public Function connect() As Boolean
Set rec = New ADODB.Recordset
Set conn = New ADODB.Connection
conn.Open ("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Karunupdated.mdb" & "; Persist Security Info=False")

Connect=true
End Function

Public Function Disconnect() As Boolean
if conn.state=1 then
conn.Close
Set conn = Nothing
end if

Disconnect= True
End Function

vbhamed
جمعه 16 بهمن 1394, 08:55 صبح
سلام دوستان عزیزم

چطوری می تونم به صورت public با کد نویسی توی کلاس ماژول مسیر دیتابیسم ( اکسس ) رو بدون کنترل ado برای برنامم تعریف کنم ؟

خب چرا به جای اینکار ها یک متغیر Global تعریف نمی‌کنید، یک ماژول معمولی اضافه کنید (نه کلاس ماژول)
Global dbPath As String

بعد هر جا خواستید بهش مقدار بدید و در تمام برنامه ازش استفاده کنید

hamed_vb
جمعه 30 بهمن 1394, 09:26 صبح
سلام
ممنونمک از لطفتون و راهنماییتون فقط مساله اینه که نمیخوام اصلا از مولفه ADO توی برنامم استفاده کنم این کد به درد این برنامه میخوره منظورم اینه این کد که به تنهایی عمل نمی کنه؟