PDA

View Full Version : سوال: چگونگی جست و جو در اطلاعات GridView

persianboy1993
شنبه 10 بهمن 1394, 13:18 عصر
با سلام و احترام

من یک GridView دارم و با اطلاعات یه سری دانشجو

میخوام یک دکمه قرار بدم با یه TextBox که وقتی کاربر رشته ای رو وارد کرد داخل GridView رو بگرده و نمایش بده

ممنون میشم راهنماییم کنید

با سپاس

rooterror
شنبه 10 بهمن 1394, 13:28 عصر
سلام معمولا برای جستجو دکمه قرار نمیدهند فقط یک تکست باکس کفایت میکنه

خب دیتابیس شما چه نوعی هست ؟ اکسس یا مای اس کیو ال ؟

حسین.کاظمی
شنبه 10 بهمن 1394, 20:38 عصر
سلام
دوست عزیزمون rooterror (http://barnamenevis.org/member.php?355607-rooterror) راست میگند معمولا برای جست جو نیازی به باتن نیست مگر ازروی ناچار یا مسائل دیگه ایی باشه یا سلیقه برنامه نویس ......

معمولا برای جست و جو از دستور select و عملگر LiKE(مشابه) بهمراه علامت % استفاده می شود؛ کد زیر برای بانک اکسس است و بین فیلد های فامیلی و کد پرسنلی جست و جو میکند؛یعنی کاربر اگر عدد وارد کرد ازفیلد کد پرسنلی جست و جو را شروع میکند و اگر رشته وارد کرد مثلاً قسمتی از نام خانوادگی پرسنلی را نوشت بین فیلد فامیلی جست و جو میکند........

@"SELECT KodPersonel as[کد پرسنلی],name_per as[نام], Family_Per as[فامیلی]

WHERE KodPersonel & ' ' & tbl_info_personel.Family_Per Like '%" + txtSearch.Text + "%'";

موفق باشی

rezazl
یک شنبه 11 بهمن 1394, 15:46 عصر
سلام
دوست عزیزمون rooterror (http://barnamenevis.org/member.php?355607-rooterror) راست میگند معمولا برای جست جو نیازی به باتن نیست مگر ازروی ناچار یا مسائل دیگه ایی باشه یا سلیقه برنامه نویس ......

معمولا برای جست و جو از دستور select و عملگر LiKE(مشابه) بهمراه علامت % استفاده می شود؛ کد زیر برای بانک اکسس است و بین فیلد های فامیلی و کد پرسنلی جست و جو میکند؛یعنی کاربر اگر عدد وارد کرد ازفیلد کد پرسنلی جست و جو را شروع میکند و اگر رشته وارد کرد مثلاً قسمتی از نام خانوادگی پرسنلی را نوشت بین فیلد فامیلی جست و جو میکند........

@"SELECT KodPersonel as[کد پرسنلی],name_per as[نام], Family_Per as[فامیلی]

WHERE KodPersonel & ' ' & tbl_info_personel.Family_Per Like '%" + txtSearch.Text + "%'";

موفق باشی
حسین جان اگه اطلاعاتی ک ما دنبالشیم وجود نداشت و بخوایم یه پیغام بده ک ثبت نشده باید چیکار کنیم؟ من میخوام یه فرم ورود اعضا درست کنم اما شرط نقد اینو نمیدونم. مثلا کسی ک میخواد وارد بشه نام کاربری و رمزشو میزنه اما در بانک نیست یه پیغام بده که در بانک وجود نداره . ممنون میشم کمکم کنی

AmiN0012
دوشنبه 03 اسفند 1394, 04:03 صبح
سلام دوست عزیز.از try catch استفاده کن.تویه try دستور select بنویس .توی catch پیغامتو بنویس.
البته برای دیدن اینکه ببینی ایا چنین نام کاربری هست باید اطلاعاتتو تو دیتا تیبل بریزی بعد شرط بزاری اگر تعداد سطرهای دیتاتیبل بزرگتر از صفر شد وارد شه.در غیر این صورت پیغام بده چنین شخصی نیس
example:

DataTable Dt = new DataTable();
conn.Open();
string str = "select Pers_Id,Pers_Name from Personnel where Pers_Username=N'"+Txt_Username.Text+"' and Pers_Password=N'"+Txt_Password.Text+"'";
da=new SqlDataAdapter(str,connection);
da.Fill(Dt);
if(Dt.Rows.Count>0)
{
//vorod(OK)
}
else
//message(NotOK)
conn.close();