PDA

View Full Version : جلوگیری از مهندسی معکوس

mnakhaeipoor
دوشنبه 12 بهمن 1394, 13:30 عصر
سلام بر اساتید
خسته نباشید
میخواستم ببینم که به طور کلی چه راه هایی برای جلوگیری از Reverse Engineering نرم افزاری که توسط سی شارپ مینویسم وجود داره
من خودم فقط با Obfuscate کردن آشنا هستم
اما من میخوام تا جایی که امکان داره محکم کاری کرده باشم
البته من کاملا در جریان هستم وقت گذاشتن واسه اینکار خیلی معقولانه نیست چون هرچی هم باشه امکان نداره کرک نشه
من فقط در حدی راهنمایی میخوام که مثلا نشه با Net Reflector. یا یه چنین ابزار های ابتدایی که معمولا عمومی تر هستن بشه به کد دسترسی پیدا کرد
اگر دوستان ارجمند راهنمایی کنن چه راه هایی برای این کار هست ممنون میشم

Reza-HNA
دوشنبه 12 بهمن 1394, 18:27 عصر
بارها در این مورد بحث شده :لبخندساده: ، تنها کاری که میتونید انجام بدید همون Obfuscate کردن برنامه هست.
البته باید در نظر داشت تمام obfuscator هایی که عمومی شدن ، رایگان هستند یا خودشون کرک شدن ، همگی قابل deobfuscate شدن هستن .
یک مشکلی هم که Obfuscate کردن برنامه ها داره ، آنتی ویروس ها هستند که خیلی هاشون به علت اینکه برنامه رو نمیتونن بخونن ، ویروس فرض میکنن ، پس اگه برنامتون تجاریه بهتره به این نکته هم توجه کنید .
موفق باشد...

ma.rad
دوشنبه 12 بهمن 1394, 18:28 عصر
سلام دوست عزیز
این تاپیک قبلا ایجاد شده،کافی جستجو می کردید.
بله نرم افزارهای زیادی برای پک کردن برنامه وجود داره که با یه جستجوی ساده میتونید پیداشون کنید.
غالبا میشه انپک کرد اما بعضی هاش زمان بره،بعضی ها هم فعلا غیرممکن:لبخند:
جدیدن شرکت ها خودشون ، برنامه هاشون رو کد میکنن.

Reza-HNA
دوشنبه 12 بهمن 1394, 20:14 عصر
سلام دوست عزیز
این تاپیک قبلا ایجاد شده،کافی جستجو می کردید.
بله نرم افزارهای زیادی برای پک کردن برنامه وجود داره که با یه جستجوی ساده میتونید پیداشون کنید.
غالبا میشه انپک کرد اما بعضی هاش زمان بره،بعضی ها هم فعلا غیرممکن:لبخند:
جدیدن شرکت ها خودشون ، برنامه هاشون رو کد میکنن.

جسارتاً میتونید چندتا از اون غیر ممکن ها رو نام ببرید؟ چون اصلا به خاطر ندارم obfuscatorـی ساخته شده باشه که نشه deobfuscateـش کرد ! :لبخند:
خیلی بعید هم میدونم شرکت ها دانش فنیشون انقدر باشه که از 0 خودشون یک obfuscator بنویسن ، شاید هم باشه ما که بخیل نیستیم :لبخند:

-----
به هر حال از هر obfuscator ای که استفاده کنید Net Reflector. نمیتونه کد ها رو صحیح نشون بده.