PDA

View Full Version : سوال: تعداد بازدید یک پست

Beginner67
سه شنبه 13 بهمن 1394, 14:29 عصر
با سلام.
وقت بخیر.
چطور میتونم برای رکورد تعداد بازدید تعریف کنم؟
در واقع میخوام برای هر پستی که نمایش داده میشه پایینش تعداد بازدید نشون داده بشه.

mojtaba_apadana
سه شنبه 13 بهمن 1394, 17:14 عصر
سلام.
خوب خیلی سادست!
هر رکورد داخل بانک ذخیره شده، شما میتونی یه فیلد داخل اون رکورد تعریف کنی که کار شمارش رو انجام بده.
وبه وسیله رویداد On_Click به اون شمارنده اضافه کنی و نمایشش بدی.
موفق باشی

حسین.کاظمی
سه شنبه 13 بهمن 1394, 17:34 عصر
سلام
شما توی پایگاه داده ات برای هرپست یک فیلد از نوع عدد صحیح تعریف کنید مثلاview و طبق گفته دوستمون در رویداد On_Click عنوان هر پستی بیا عدد قبلی را بخون یه واحد بهش اضافه کن ینی دستورات آپدیت را انجام بده :لبخند:
بهمین راحتی و خوشمزگی

Beginner67
سه شنبه 13 بهمن 1394, 22:08 عصر
دوستان خوبم ممنونم.
میدونم باید فیلد تعریف کرد و هر پستی ک خونده شد یکی بهش اضافه کنه.
سوالم اینه راهنمایی کنید دستور onclicik چطور کد بنویسم که با خونده شدن هر بار پست یکی به فیلد اضافه کنه!

LostOfMind
سه شنبه 13 بهمن 1394, 22:11 عصر
یه روش دیگه اینه که مثلا در صفحه نمایش مقالات و در page_load مقدار اون فیلد بر بر اساس querystring صفحه بدست بیاری و بعد یه واحد اضافه کنی.

Beginner67
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 11:32 صبح
سلام
شما توی پایگاه داده ات برای هرپست یک فیلد از نوع عدد صحیح تعریف کنید مثلاview و طبق گفته دوستمون در رویداد On_Click عنوان هر پستی بیا عدد قبلی را بخون یه واحد بهش اضافه کن ینی دستورات آپدیت را انجام بده :لبخند:
بهمین راحتی و خوشمزگی

یه روش دیگه اینه که مثلا در صفحه نمایش مقالات و در page_load مقدار اون فیلد بر بر اساس querystring صفحه بدست بیاری و بعد یه واحد اضافه کنی.

کدوم روش بهتره؟

------------
اینکه میگید مقدار اون فیلد رو بخونم و یکی بهش اضافه کنم...یعنی بیام مقدار فیلد رو بریزم تو یه متغیر int و تو حلقه for بذار و یکی بهش اضافه کنم؟
:|

LostOfMind
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 22:17 عصر
در page_load کد sql زیر رو بنویس با ado.net
Update tablename set visitcount=visitcount+1 where id=@id