PDA

View Full Version : ریست و ریلود کردن یک UserControl در فرم

El3m3nt
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 13:20 عصر
سلام
ببشخید یک سوال داشتم
میخواستم بدونم میشه یک یوزرکنترل رو ریلود یا ریست کرد که دیتاهایی که از قبل بهش داده باشیم تمام پاک بشه و تمام کارهایی که انجام میشه متوقف بشود؟؟؟؟

مشکل من اینه که با یک یوزرکنترل یک تایمر ساده ساختم و در فرم قرار دادم و وقتی تایمر رو به کار میندازم و بعد از تایمر میام بیرون و میرم توی یک یوزرکنترل و یا خود فرم و بعد برمیگردم تایمر هنوز برای خودش داره کار میکنه
میخوام اینطوری نشه

اگه امکانش هست راهنمایی کنید

با تشکر

حسین.کاظمی
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 16:58 عصر
سلام
درست منظورت را متوجه نشدم دوستم:بامزه:
ولی یچیزایی که دستگیرم شد و اگر اشتباه نکنم شما میتونید توی رویداد خروجت از یوزر کنترل دستور بدی که enable تایمرت false بشه:لبخند:

El3m3nt
شنبه 17 بهمن 1394, 16:53 عصر
منظورم اینه که یک یوزر کنترل رو تمام اطلاعاتی که داره رو مثل اول کنیم مثلا وقتی از یک دکمه برای ایجاد یک یوزرکنترل در برنامه استفاده میکنیم اون یوزرکنترلی که ریمو میشه کلا ریمو بشه و وقتی دوباره میاریمش اطلاعتشو از اول بدیم انگار تازه این رو اد کردیم

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 18 بهمن 1394, 23:35 عصر
اگر صرفا میخواهید با از دست دادن فوکوس یوزرکنترل ، تایمر هم متوقف بشه باید تایمر رو در رویداد مناسب غیرفعال کنید.
اگر هم میخواهید یوزرکنترل از بین بره میتونید متد Dispose استفاده کنید. برای ساخت مجدد هم دوباره New کنید.

El3m3nt
شنبه 24 بهمن 1394, 10:57 صبح
ببخشید یه سوال من چطور میتونم از این دستور استفاده کنم؟؟؟
هر کاری کردم نشد
اینطوری نوشتم میشه بگید کجاش مشکل داره؟؟؟؟
usercontrol1 us1 =new usercontrol1 ();
usercontrol2 us2 =new usercontrol2 ();
controls.add(us1);
us2.dispose();

ایا این درسته؟؟؟؟؟

El3m3nt
دوشنبه 26 بهمن 1394, 13:23 عصر
این درسته؟؟؟؟؟

El3m3nt
چهارشنبه 28 بهمن 1394, 13:17 عصر
برای بالا امدن تاپیک

fool66
چهارشنبه 28 بهمن 1394, 13:34 عصر
اگر صرفا میخواهید با از دست دادن فوکوس یوزرکنترل ، تایمر هم متوقف بشه باید تایمر رو در رویداد مناسب غیرفعال کنید.
اگر هم میخواهید یوزرکنترل از بین بره میتونید متد Dispose استفاده کنید. برای ساخت مجدد هم دوباره New کنید.
اینی که استاد گفتن میشه
ولی کد پایین رو تست بزن ببین کارت رو راه میندازه

usercontrol1 us1 =new usercontrol1 ();
us1.ResetControl();