PDA

View Full Version : تاریخ و زمان

m. hamide7
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 14:01 عصر
سلام دوستان من توی برنامم زمان و تاریخ سیستم به صورت میلادی رو میگیرم
و توی یک فیلد از نوع رشته ای در بانک sql ذخیره می کنم
و وقتی اونا رو از بانک می خونم با استفاده از PersianCalendar اون رو تیدیل به شمسی می کنم و نمایش می دم
حالا مساله اینجاست
که این برنامه توی شبکه استفاده میشه
و به عنوان مثال سیستم خود من زمان رو به این صورت ذخیره می کنه
03/02/2016 02:02:22 ب.ظ ولی در یک سیستم دیگه که تنظیمات تایمش فرق می کنه به صورت AM ,DM ذخیره می کنه
و توی سیستم من هنگام خوندن اون فلید تاریخ از بانک که شخص دیگه ثبتش کرده خطای زیرو میده

The string was not recognized as a valid DateTime. There is an unknown word starting at index 20.

به نظرتون چی کار کنم ؟؟؟

nasleghermez
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 14:38 عصر
من البته برای تاریخ شمسی از Behcomponent استفاده کردم و البته مشکل شبیه شمارو داشتم
خب من بجای اینکه توی برنامه سی شارپم بیام و دستور sql بنویسم که برو رکورد با فلان تاریخ رو بخون رفتم همون دستور sql رو بصورت یک پروسیجر توی خود sql نوشتم و از سی شارپ فقط مقدار ورودی به اون پروسیجر خاص میفرستم و خود sql server بدون این خطا مقدار رو برام برمیگردونه

m. hamide7
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 14:57 عصر
خب من Sql بهم مقدار رو بر می گردونه مشکلی نداره
وقتی میخوام اون رو تیدیل به تاریخ شمسی کنم خطا میده

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 15:52 عصر
نوع ستون را DateTime انتخاب کنید.

حسین.کاظمی
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 16:54 عصر
سلام دوستان من توی برنامم زمان و تاریخ سیستم به صورت میلادی رو میگیرم
و توی یک فیلد از نوع رشته ای در بانک sql ذخیره می کنم
و وقتی اونا رو از بانک می خونم با استفاده از PersianCalendar اون رو تیدیل به شمسی می کنم و نمایش می دم

به نظرتون چی کار کنم ؟؟؟

سلام
دوست عزیز زمانی که شما تاریخ را بصورت میلادی از کاربر میگیری پس دیگه چکاریه که به صورت رشته ایی در بانکت ذخیره کنی تا با اینگونه مشکلات روبروبشی نوع فیلدتاریخت را date بزار تا مشکلت حل بشه:لبخند:

موفق باشی

m. hamide7
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 09:24 صبح
نه کاربر شمسی وارد میکنه و تبدیل به میلادی می کنم و در بانک ذخیره می کنم
و در موقع نمایش دوباره تبدیل به شمسی می کنم که هنگام تبدیل خطا میده

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 10:46 صبح
خب در دیتابیس ستون رو از نوع DateTime یا Date (بر حسب نیاز) انتخاب کنید. در برنامه هم وقتی به میلادی ذخیره کردی همونو ذخیره کن دیگه نیازی نیست به رشته تبدیل بشه.