PDA

View Full Version : نرم افزار طراحی درب و پنجره

anderson
چهارشنبه 14 بهمن 1394, 22:48 عصر
سلام به دوستان گرامی
میخوام یه برنامه بنویسم شبیه به این. یعنی مثل این کار طراحی انجام میده.
اما نمیدونم از کجا شروع کنم. و یا اینکه به چه صورت باید شروع کرد و از چی استفاده کنم.
آیا امکان خاصی برای اینچنین کارهایی هست؟

shahryari
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 11:12 صبح
چیز خاصی نداره
چند تا پیکچر باکسه با چند تا تصویر آماده که اندازه هاشون متغیره همین

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 11:50 صبح
چیز خاصی نداره
چند تا پیکچر باکسه با چند تا تصویر آماده که اندازه هاشون متغیره همین

با توجه به منوهای بالای صفحه به نظر نمیرسه اینطور باشه، ظاهراً همه اتصالات و پنل و ... قابل تغییر و تنظیم هستند. در واقع با استفاده از ابزارهای بالا دقیقاً درب و پنجره رو به اشکال دلخواه طراحی می کنند.

anderson
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 21:11 عصر
بله برنامه کاملا همینطور که دوستمون گفتن. همه قابل تغییر و محاسبات هم داره. که اندازه درب و پنجره و میزان upvc مورد نیاز رو هم محاسبه میکنه که چند متر لازم داره و فاکتور میزنه و ...

میخوام بدون چطوری میتونم یه همچین میز طراحی داشته باشم.

juza66
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 23:48 عصر
سلام

چنین برنامه نیازمند کلی برنامه نویسی و کلی استفاده از dll های 3D هستش. یا خودشون طراح DLL هستند و یا از جایی بدست اورند. ولی بسیار جالب و هوشمندانه درست شده در صورت امکان فایل اجرایش رو بذارید تا ببنیم با چه زبانی نوشته شده است. امکان خیلی کمی هستش با دات نت ساخته باشند.

khokhan
جمعه 16 بهمن 1394, 00:54 صبح
سلام به دوستان گرامی
میخوام یه برنامه بنویسم شبیه به این. یعنی مثل این کار طراحی انجام میده.
اما نمیدونم از کجا شروع کنم. و یا اینکه به چه صورت باید شروع کرد و از چی استفاده کنم.
آیا امکان خاصی برای اینچنین کارهایی هست؟
این برنامه با wpf نوشته شده و کمه کم هفتاد -هشتاد تا کلاس توش هست
بعید می دونم با winform بتونی سراستشون کنی :لبخند:

anderson
جمعه 16 بهمن 1394, 10:42 صبح

خیلی ممنون. فقط میخواستم بدونم با چی و چه جوری نوشته شده. برم دنبالش

anderson
جمعه 16 بهمن 1394, 10:44 صبح
سلام

چنین برنامه نیازمند کلی برنامه نویسی و کلی استفاده از dll های 3D هستش. یا خودشون طراح DLL هستند و یا از جایی بدست اورند. ولی بسیار جالب و هوشمندانه درست شده در صورت امکان فایل اجرایش رو بذارید تا ببنیم با چه زبانی نوشته شده است. امکان خیلی کمی هستش با دات نت ساخته باشند.

برای این شرکت هست.
http://www.iwindoor.com/FA/Home
که میشه دمو رو از اینجا دانلود کرد.

Mahmoud Zaad
جمعه 16 بهمن 1394, 10:47 صبح
من فیلم دموی این نرم افزار رو دیدم، شما اول باید تمام حالتهای موجود برای فریم یا قاب اصلی پنجره (مستطیلی، گوشه گرد، دایره ای، چندضعلی و ...) بعد تمام حالتهای موجود برای اتصالات و پنل و ... رو طراحی کنید همینطور حالتهای مختلف درب و پنجره. فکر می کنم تا اینجای کار نسبت به کل کار چیز خاصی نداره مهمترین بخش (که تو این نرم افزار خیلی خوب پیاده شده) بحث سادگی در کاربری هست اینکه ابزارها دم دست کاربر باشن و راحت بتونید با انتخاب یک فریم یا پنل اونو تغییر اندازه بدید و کم و زیادشون کنید و ... دوم بحث محاسبات اندازه، قیمت، برش بهینه و ... هست که بحث تخصصی هست و من سر در نمیارم و بهتره با یک شخصی که تو این زمینه کار می کنه مشورت کنید.

ضمناً من ارتباطی بین این نرم افزار و 3D و DLL پیدا نکردم. همش دو بعدی هست. با winform هم میشه طراحیش کرد ولی مسلماً در Wpf انجام اینکار ساده تر هست و دست شما بازتره.

anderson
جمعه 16 بهمن 1394, 11:11 صبح
من فیلم دموی این نرم افزار رو دیدم، شما اول باید تمام حالتهای موجود برای فریم یا قاب اصلی پنجره (مستطیلی، گوشه گرد، دایره ای، چندضعلی و ...) بعد تمام حالتهای موجود برای اتصالات و پنل و ... رو طراحی کنید همینطور حالتهای مختلف درب و پنجره. فکر می کنم تا اینجای کار نسبت به کل کار چیز خاصی نداره مهمترین بخش (که تو این نرم افزار خیلی خوب پیاده شده) بحث سادگی در کاربری هست اینکه ابزارها دم دست کاربر باشن و راحت بتونید با انتخاب یک فریم یا پنل اونو تغییر اندازه بدید و کم و زیادشون کنید و ... دوم بحث محاسبات اندازه، قیمت، برش بهینه و ... هست که بحث تخصصی هست و من سر در نمیارم و بهتره با یک شخصی که تو این زمینه کار می کنه مشورت کنید.

ضمناً من ارتباطی بین این نرم افزار و 3D و DLL پیدا نکردم. همش دو بعدی هست. با winform هم میشه طراحیش کرد ولی مسلماً در Wpf انجام اینکار ساده تر هست و دست شما بازتره.

ممنون دوست عزیز لطف کردید. پس برمیگردیم سر همون کار دستی. اگر قرار شد که قطعی روش کار کنم و تونستم انجامش بدم. یه تیکه هایی رو میزام نمونه که دوستان مثل خودمم هم استفاده کنن.

khokhan
جمعه 16 بهمن 1394, 12:58 عصر
برای این شرکت هست.
http://www.iwindoor.com/FA/Home
که میشه دمو رو از اینجا دانلود کرد.

همونطور که براتون گفتم این نرم افزار در محیط wpf طراحی شده و شامل چندین قسمت می شه که اصلی ترین قسمتهاش عبارتند از چندین کلاس در مجموعه Convertor و مجموعه StyleSelection :

و یک تعداد تصویر شامل قسمتهای مختلف درب و پنجره که توی لایه های مختلف شبیه فتو شاپ کنار همدیگر قرار می گیرند و اندازشون قابل تغییره :لبخند:

anderson
جمعه 16 بهمن 1394, 16:35 عصر
خیلی عالی باد ممنون

winner1
جمعه 16 بهمن 1394, 23:56 عصر
نه حرفت درست نیست راجب اینکه نمیشه با ویندوز فرم نوشت بازی و انمیشن که نیست نشه
بعد چطوری تونستین کلاس هارو دربیارین با refractor ???

khokhan
شنبه 17 بهمن 1394, 00:52 صبح
نه حرفت درست نیست راجب اینکه نمیشه با ویندوز فرم نوشت بازی و انمیشن که نیست نشه
بعد چطوری تونستین کلاس هارو دربیارین با refractor ???
زیاد دوست ندارم نظرم رو به دیگران تحمیل کنم:لبخند:
اینکه می گم نمی شه بخاطر 18 ماه عمری هست که بی خودی صرف راهی کردم که حضرتعالی و دوستانتون قصد طی کردنش رو دارین
در این پروژه یه چیزی شبیه اون چیزی که توی نرم افزرهای گرافیکی رخ می ده ، به وجود می اد ممکنه در هر بار طراحی بیست ،سی ،چهل تا لایه روی هم یا کنار هم قرار بگیرن
اینه که wpfبخاطر دسترسی که به منابع گرافیکی سیستم عامل داره می تونه مثل آب خوردن براتون ، به قول بچه ها گفتنی "رندر " کنه
حالا چیزی عوض نشده می گی نه ؟!!!! امتحان کن

juza66
شنبه 17 بهمن 1394, 07:16 صبح
سلام درسته خوخان جان این رو با WPP نوشتن. بابا بازم ریسورس کردی نرم افزار رو ....

winner1
شنبه 17 بهمن 1394, 09:54 صبح
زیاد دوست ندارم نظرم رو به دیگران تحمیل کنم:لبخند:
اینکه می گم نمی شه بخاطر 18 ماه عمری هست که بی خودی صرف راهی کردم که حضرتعالی و دوستانتون قصد طی کردنش رو دارین
در این پروژه یه چیزی شبیه اون چیزی که توی نرم افزرهای گرافیکی رخ می ده ، به وجود می اد ممکنه در هر بار طراحی بیست ،سی ،چهل تا لایه روی هم یا کنار هم قرار بگیرن
اینه که wpfبخاطر دسترسی که به منابع گرافیکی سیستم عامل داره می تونه مثل آب خوردن براتون ، به قول بچه ها گفتنی "رندر " کنه
حالا چیزی عوض نشده می گی نه ؟!!!! امتحان کن
پروطرو چطوری ریسورس کردی؟