PDA

View Full Version : سوال: نحوه ساخت فاکتور توسط Datagridview

night-wolf
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 11:40 صبح
با سلام
دوستان وقتتون بخیر

یه برنامه حسابداری میخوام طراحی کنم که کاربر از طریق دیتاگریدویوو اطلاعاتشو وارد کنه اما وقتی سطر اول در دیتاگرید رو وارد میکنم دیگه سطر دوم کار نمیکنه

غیر فعال میشه چیکار کنم؟؟

و سوال دوم اینکه وقتی یه فاکتور صادر میشه توسط مشتری ، شماره فاکتور واسه همه سطرهای اون فاکتور شامل میشه یا خیر باید واسش یه جدول دیگه طراحی کنم؟؟

در کل نحوه ساختش رو هم توضیح بدید ممنون

mojtaba0912433
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 12:32 عصر
در مورد سوال اول بايد بگم وارد كردن اطلاعات به صورت مستقيم به ديتاگريد ويو كمي سخت هست،شما بايد براي اين كار يك ديتاگريد ويو طراحي كنيد كه شامل ورود اطلاعات كامل به يك سطر هست،بعد از اينكه اطلاعات سطر كامل شد يك سطر اضافه بشه براي ورود اطلاعات مجدد،ويرايش سطر هست،ايجاد سطر بين سطرهاي قبلي،حذف سطر و...
در كل ورود اطلاعات به صورت مستقيم كمي سخت هست،روش راخت تر اين هست با چند تا تكس باكس اطلاعات را وارد گريد كنيد
در مورد سوال دوم براي ثبت اطلاعات فاكتور احتياج به 2 جدول دارين،جدول جزئيات فاكتور شامل شماره،ريز فاكتور هست و جدول دوم شامل شماره،تاريخ،اطلاعات مشتري و اگر اطلاعات ديگه اي دارين

night-wolf
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 13:09 عصر
در مورد سوال اول بايد بگم وارد كردن اطلاعات به صورت مستقيم به ديتاگريد ويو كمي سخت هست،شما بايد براي اين كار يك ديتاگريد ويو طراحي كنيد كه شامل ورود اطلاعات كامل به يك سطر هست،بعد از اينكه اطلاعات سطر كامل شد يك سطر اضافه بشه براي ورود اطلاعات مجدد،ويرايش سطر هست،ايجاد سطر بين سطرهاي قبلي،حذف سطر و...
در كل ورود اطلاعات به صورت مستقيم كمي سخت هست،روش راخت تر اين هست با چند تا تكس باكس اطلاعات را وارد گريد كنيد
در مورد سوال دوم براي ثبت اطلاعات فاكتور احتياج به 2 جدول دارين،جدول جزئيات فاكتور شامل شماره،ريز فاكتور هست و جدول دوم شامل شماره،تاريخ،اطلاعات مشتري و اگر اطلاعات ديگه اي دارين

برنامه من اینطور ایجاب میکنه که از دیتاگرید استفاده کنم بازم اگه دوستان نظری و کمکی بتونن بکنن ممنون میشم !