PDA

View Full Version : مشکل در تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و ارسال قالب درست

meysam jahedi
جمعه 16 بهمن 1394, 00:04 صبح
سلام
من با چند خط زیر تاریخ میلادی رو ب شمسی تبدیل میکنم ،

خطا میده (و وقتی تاریخ رو مثلا 1394/11/12 میزارم میگه تو این رنج تاریخ پدیرفته نیست برا sql ، مجبورم جای روز رو با سال عوض کنم ! ممنون میشم کمکم کنید)

helpsos
جمعه 16 بهمن 1394, 00:36 صبح
منظورت از این کار چیه ؟
چرا داری تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل می کنی و دوباره به میلادی تبدیل می کنی و می خوای توی sql ذخیره کنی

ژیار رحیمی
جمعه 16 بهمن 1394, 07:24 صبح
شما در فراخوانی تابع در پارامترهای ورودی SqlComment به جای DateTime.Parse(ToShamsi(DateTime.Nom))
بصورت ToShamsi(DateTime.Nom)

meysam jahedi
دوشنبه 19 بهمن 1394, 11:55 صبح
شما در فراخوانی تابع در پارامترهای ورودی SqlComment به جای DateTime.Parse(ToShamsi(DateTime.Nom))
بصورت ToShamsi(DateTime.Nom)

تاریخ تو بانکم از نوع dateTime اما این تبدیل خروجی داره string میده .. نباید به datetime تبدیل کنم!

abdullah20
دوشنبه 19 بهمن 1394, 12:03 عصر
برای تاریخ شمسی نوع فیلدتون را (nvarchar(10 قرار بدید

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 19 بهمن 1394, 17:02 عصر
تاریخ تو بانکم از نوع dateTime اما این تبدیل خروجی داره string میده .. نباید به datetime تبدیل کنم!
اگر میخواهید به صورت DateTime ذخیره کنید، بستگی داره تاریخ دریافتی از کاربر شمسی هست یا میلادی. اگر میلادی هست که نیاز به تبدیل نداره و اگر شمسی بود کافیه به میلادی تبدیل کنید که فکر کنم شما به تبدیل شمسی به میلادی نیاز دارید(نه میلادی به شمسی که در پست اول گفتید). میتونید در موردش جستجو کنید.

اگر هم میخواهید شمسی ذخیره کنید ، همونطور که abdullah20 (http://barnamenevis.org/member.php?190756-abdullah20) گفتند عمل کنید و فقط تاریخ دریافتی از کاربر رو باید اعتبارسنجی کنید.