PDA

View Full Version : سوال: خطا در باز شدن فایل اکسل

abas1388
جمعه 16 بهمن 1394, 11:23 صبح
سلام
میگم این اکسس هم چقدر دنگ و فنگ داره ، منظورم اجرا شدن یک فایل در ورژن های مختلف آن است.
لطفاً فایل ضمیمه را اجرا کنید !
در این فایل در رویداد کلیک کمند باتن برای اجرای فایل اکسل که در کنار برنامه است کدی نوشته شده که این کد در ورزن های 2007 و 2013 بدرستی کار می کند اما در ورژن 2010 با اجرای آن خطای 432 صادر میشود.
با تشکر

e601
شنبه 17 بهمن 1394, 19:51 عصر
سلام

میگم این اکسس هم چقدر دنگ و فنگ داره ، منظورم اجرا شدن یک فایل در ورژن های مختلف آن است.
والا ما هم قبلا همینو گفته بودیم که تا جایی که امکان داره نباید برنامه خودمونو به آبجکتی خارج از امکانات داخلی اکسس متکی بکنیم، ولی بعضی دوستان اومدن و ما رو به نداشتن اطلاعات و تجربه متهم کردند !

از کد زیر استفاده کنید :
Shell "excel " & CurrentProject.Path & "\Book1.xlsx", vbNormalFocus

alirezabahrami
شنبه 17 بهمن 1394, 20:41 عصر
سلام
در این فایل در رویداد کلیک کمند باتن برای اجرای فایل اکسل که در کنار برنامه است کدی نوشته شده که این کد در ورزن های 2007 و 2013 بدرستی کار می کند اما در ورژن 2010 با اجرای آن خطای 432 صادر میشود.
با تشکر
سلام
در اکسس 2010 سیستم من مشکلی نداره و هیچ خطائی صادر نمیشود .
احتمالاً فایل خاصی که برای اجرای فایل اکسل لازم است از پوشه آفیس 2010 یا رجیستری حذف شده .
سعی کن یکبار بطور صحیح آفیس 2010 را از سیستمت حذف و مجدداً آن را نصب کنی
یا علی

abas1388
شنبه 17 بهمن 1394, 22:13 عصر
سلام
در اکسس 2010 سیستم من مشکلی نداره و هیچ خطائی صادر نمیشود .
احتمالاً فایل خاصی که برای اجرای فایل اکسل لازم است از پوشه آفیس 2010 یا رجیستری حذف شده .
سعی کن یکبار بطور صحیح آفیس 2010 را از سیستمت حذف و مجدداً آن را نصب کنی
یا علی
سلام
بله ، ظاهراً فایلی درکامپیوترم حذف شده بود که در اجرای برنامه ویژوال بیسیک هم مشکل ایجاد می کرد .
دیروز یکی دوبار آفیس و حتی برنامه ویژوال بیسک را از سیستمم حذف و دوباره نصب کردم ولی درست نشد تا اینکه فایلی که در پست یک ضمیمه کرده بودم امروز در محل کارم بر روی اکسس 2010 اجرا کردم و خطائی مشاهده نکردم و نتیجه گرفتم مشکل احتمالاً از ویندوزم است که امروز ویندوزم را دوباره نصب کردم و خوشبختانه مشکل برطرف شد .
با تشکر

mahmooddavoodi
یک شنبه 18 بهمن 1394, 13:37 عصر
سلام اکسس من 2010 هست.فایل رو اجرا نمی کنه ولی ارور هم نمی ده..اما با کد استاد مسعودی مشکلی نداره

alirezabahrami
یک شنبه 18 بهمن 1394, 18:52 عصر
سلام اکسس من 2010 هست.فایل رو اجرا نمی کنه ولی ارور هم نمی ده..اما با کد استاد مسعودی مشکلی نداره
سلام
کدی که جناب مسعودی قرار داده اند برای اجرای فایل اکسل است ولی کدهای جناب abas1388 برای ارتباط با فایل اکسل است .
از کدهای فوق برای زمانی استفاده میشود که بخواهید اطلاعاتی از فایل مورد نظر اکسل را به درون یکی از جداول برنامه (در اینجا اکسس) اضافه نمائید یا مثلاً از درون برنامه اکسس اطلاعات فایل اکسل را ویرایش یا حتی اضافه نمائید.
البته آقای abas1388 چند خط ابتدائی کدها را در اینجا درج نموده اند آنهم بلحاظ اینکه در صورت نبود برنامه اکسل ، در همین چند خط خطا صادرمیشود .
آقای abas1388 عنوان تاپیک را اشتباه درج نموده اند ایشان باید بجای خطا در باز شدن فایل اکسل ، خطا در ارتباط با فایل اکسل درج می کردند
یا علی

mahmooddavoodi
دوشنبه 19 بهمن 1394, 08:13 صبح
سلام
کدی که جناب مسعودی قرار داده اند برای اجرای فایل اکسل است ولی کدهای جناب abas1388 برای ارتباط با فایل اکسل است .
از کدهای فوق برای زمانی استفاده میشود که بخواهید اطلاعاتی از فایل مورد نظر اکسل را به درون یکی از جداول برنامه (در اینجا اکسس) اضافه نمائید یا مثلاً از درون برنامه اکسس اطلاعات فایل اکسل را ویرایش یا حتی اضافه نمائید.
سلام بنابراین توی سیستم من با ویندوز7 و آفیس 2010 مشکلی نداره . البته ارور 432 که آقای abas1388 گفتند رو من هم دیدم اما موقعی که برنامه رو توی محیط winrar اجرا کردم اما وقتی extract کردم و اجرا کردم دیگه اون ارور رو نداد.