PDA

View Full Version : روشی برای تبدیل یک win application به web application

msaeed
شنبه 11 شهریور 1385, 10:27 صبح
من یک برنامه winدارم که میخواهم آن را تحت webببرم
نمیدانم چه روشهایی وجود دارد؟
1-کاملا از ابتدا شروع کنم و برنامه را مجددا از اول با .NET بنویسم .
یا راه حل دیگری پیدا کنم
از دوستانی که در این مورد کارکرده اند خواهش میکنم راهنمایی کنند
با تشکر

shobair
شنبه 11 شهریور 1385, 11:03 صبح
من یک برنامه winدارم که میخواهم آن را تحت webببرم
نمیدانم چه روشهایی وجود دارد؟
1-کاملا از ابتدا شروع کنم و برنامه را مجددا از اول با .NET بنویسم .
یا راه حل دیگری پیدا کنم
از دوستانی که در این مورد کارکرده اند خواهش میکنم راهنمایی کنند
با تشکر

سلام
اگر از یک زبان مشابه استفاده کنید میتونید کار خوتون رو کمتر کنید. مثلاً روتین های Delphi رو در Delphi.net با تغییر کمی استفاده کنید. ولی هر کاری توی ویندوز میشه کرد، تو web نمیشه.

شبیر

ghabil
شنبه 11 شهریور 1385, 18:18 عصر
بهترین راه حل شما اگر از دلفی استفاده میکنید ، استفاده از Intraweb هست ، رودست نداره...

msaeed
یک شنبه 12 شهریور 1385, 16:55 عصر
میشه در مورد intraweb بیشتر توضیح بدهید

مهدی کرامتی
یک شنبه 12 شهریور 1385, 17:52 عصر
اگر میتونی پیه یک مطالعه چند ماهه روی Delphi.Net رو به تنت بمالی میتونی روی استفاده از اون برای تبدیل برنامه ات به ASP.NET حساب کنی.

ghabil
یک شنبه 12 شهریور 1385, 18:20 عصر
اینتراوب راحتترین روش تبدیل یم برنامه ویندوز بیس به یک برنامه تحت وب در دلفی هست ، سعی شده عین کامپونتها در حد امکان در وب بازنویسی بشند و کاربر با حداقل اطلاعات در مورد وب و اسکریپت بتونه برنامه تحت وب بنویسه از دلفی 7 ببعد هم توی دلفی هست . البته دلفی 7 نسهخ 5 رو داره در حالی که اگر از دلفی 2007 استفاده کنی نسخه 8 رو داره ، حدودا یکی دو هفته هم هست که Ajax رو هم پشتیبانی میکنه هرچند که حتی قبل از اینکه AJax بیاد اونا خودشون Partial Update رو داشتند...
اینتراوب نسخه دات نت هم داره امکان تبدیل شدن به ASP.Net رو هم داره .ولی اگر هاست ISAPI ساپورت داری نیازی به دات نت هم نداری...
IW مزایای دیگه ای هم داره که یا میتونی تو سایتش ببینی www.Atozed.com یا تو کار باهاش خودت متوجه میشی. راستی از سایتش میتونی Users Manual و Helpش رو که Update شدن رو بگیری

مهدی کرامتی
یک شنبه 12 شهریور 1385, 21:11 عصر
مشکلی که با Intraweb هست اینه که این روزها تقریبا هیچ هاستی مثل قدیما اجازه اجرای ISAPI رو نمیده. چون امکان اجرای CGI Extension در IIS6 بطور پیش فرض بسته است و مدیران سرورها هم جرات نمیکنند فعالش کنند.

msaeed
دوشنبه 13 شهریور 1385, 12:00 عصر
از دوستان به خاطر محبتشون ممنوم
آیا به نظر اساتید محترم میشه برنامه روال عادی خودش رو در ویندوز دنبال کنه اما
برای دیتابیس و ارتباط با اون ما یک وب سرویس داشته باشیم (یا یه وب سایت)
که اطلاعات رو از سرور اینترنت دانلود کنه برنامه ویندوز با اون کار کنه و بعد از اتمام کار اطلاعات جدید اظافه شوند
البته نمیدونم این کار چه قدر عملی هست ولی تبدیل تمام برنامه به دات نت کار بسیار حجیم و سختی خواهد بود چون برنامه شاید در حدود 150 فرم داشته باشد
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

ghabil
سه شنبه 14 شهریور 1385, 11:03 صبح
بسته به این هست که برنامت چه کاری میکنه و چطوری نوشته شده . نمیشه به شکل مطلق نظر داد ، به هر حال همیشه میتونی یک لایه واسط بنویسی که از لایه دیتابیس با برنامه اصلی در ارتباط باشه اما اگر میخوای مستقیما با برنامه اصلیت در ارتباط باشی دیگه بر میگرده به معماری برنامه اصلی ...
کلا بگو میخوای چی کار کنی شاید بشه بهتر توضیح داد...

msaeed
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 09:54 صبح
ببینید دوست عزیز
مثال رو ساده میکنم
یک برنامه انبارداری رو در نظر بگیرین که یک دیتابیس داره و تحت ویندوز میباشد حالا ما میخواهیم چند کاربر از نقاط مختلف بتونن از این برنامه استفاده کنند
اگر بخواهیم اون رو به وب تبدیل کنیم هزینه زیادی میبره
امااگر با تغییراتی در برنامه ویندوز که نمیدونم چقدر هست بتونیم این کار رو انجام بدیم با صرفه تر خواهد بود.
اگر ما دیتابیس رو روی سرور قرار بدهیم و برنامه ویندوز ما با وب سرویس ارتباط داشته باشه و وب سریس درخواستهای برنامه وینوز را برگرداند و برنامه ویندوز با داده دریافتی از وب سرویس کارش رو انجام بده
البته این فقط یه ایده است و نمیدونم تا چه حد عملی باشه ویا حتی هزینه کمتری داشته باشه نسبت به راه اول
چون من تا حالا چنین تجربهای نداشتم نمیدونم باید چه کار کنم

مهدی کرامتی
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 13:16 عصر
وب سرویس برای این کاری که میگی ساخته نشده.

ghabil
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 13:16 عصر
ببین ساده ترین راهت اینکه که یکی از مراکز رو بکنی سرور (یعنی دیتابیس) اونجا باشه و یک RAS سرور هم بزاری روش بقیه از طریق تلفن یا لیزد یا ... وصل بشند بهش انگار که تو شبکه هستند باهاش کار بکنند.
راه دیگه ،اگر تو اصل کار اشکالی ایجاد نمیکنه ، اینه که هرکدوم یک دیتابیس داشته باشند یک برنامه بنویسی که آخر شبها یا حالا هر وقتی که مناسب بود این چندتا دیتابیس رو با هم آپدیت کنه ...

بقیش دیگه میشه میشه دوباره نویسی برنامه ...

msaeed
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 16:57 عصر
راه حل اول رو داریم استفاده میکنیم
از روش دوم میتونین بیشتر توضیح بدین

ghabil
چهارشنبه 15 شهریور 1385, 23:59 عصر
دیتابیست چیه ؟ اگر از Orcale استفاده کنی با استفاده از SnapShot تمام مراحل رو برات بصورت اتوماتیک انجام میده، البته SQLServer هم در حد خوب و قابل قبولی این امکان رو داره (با استفاده از Replication) برای باقی دیتابیسهایی که من میشناسم باید بخشی یا همش رو خودت هندل بکنی .
اگر خواستی بری دنبابش یادت باشه برای کار تو باید توی اراکل از Advanced Replication یعنی از Updatable Snapshots استفاده کنی .

هرکدومشون رو هم که سرچ بزنی تو گوگل کلی مستندات برات میاره

msaeed
یک شنبه 19 شهریور 1385, 08:39 صبح
دیتابیس منsqlserver هستش
باید به دنبال چه موضوعی بگردم

shobair
یک شنبه 19 شهریور 1385, 09:42 صبح
دیتابیس منsqlserver هستش

سلام
اگر بتونی از ADSL بعنوان اتصال استفاده کنی و Static IP بگیری، با نصب یک VPN و دریافت اجازه از ISP برای باز کردن پورت SQL Server برای IP هاتون، بهترین روش رو انتخاب کردی. البته خرجش بالاست.

شبیر

ghabil
یک شنبه 19 شهریور 1385, 10:13 صبح
دیتابیس منsqlserver هستش

فکر کردم نوشتم از Replication.
اینم برای شروع :
http://databases.about.com/cs/sqlserver/a/aa041303a.htm

msaeed
سه شنبه 21 شهریور 1385, 18:34 عصر
از راهنماییتون ممنون باید برم مطالعه کنم